Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl
Porady dla początkujących - Wersja do druku

+- Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl (http://ezotop.pl)
+-- Dział: Ezoteryka (/forum-8.html)
+--- Dział: Tarot (/forum-23.html)
+--- Wątek: Porady dla początkujących (/thread-608.html)

Porady dla początkujących - Beladonna - 27-07-2009 14:57:57

Pozwolę sobie krótko spisać kilka rad dla osób początkujących, a chętnych by zajmować się kartami Tarota.

Ja niestety nie miałam możliwości skorzystania z rad bardziej doświadczonych osób. Pierwszą talię kupiłam "w ciemno", mam ją do dziś, ale nie używam ... niestety. Potem ile wlazło zaczytywałam się wszystkim czym się dało w temacie Tarota (nie wiedziałam jeszcze wówczas które informacje są wartościowe, a które nie). Oczywiście popełniłam pierwszy z błędów adeptów. Najpierw zalałam sobie umysł różnymi opisami znaczeń kart, dopiero potem sama przez nie "przechodziłam". W tę stronę jest o wiele trudniej.
Więc rady są następujące:
- Oglądać wiele różnych talii (najlepiej całe talie, są takie strony gdzie można zobaczyć całe talie), zanim zdecydujecie się na tą konkretną która do Was „przemówi”.
- Wybrać talię (bez pośpiechu), która ma najlepiej małe arkana przedstawione za pomocą różnych wizerunków, a nie tylko atrybutów karty. Polecam karty np. Waite’a, Morgana-Greera, (dla porównania Tarot Haindla jest wręcz przesycony symboliką i to różną, może więc być dość trudny do interpretacji dla osób początkujących).
- Nie należy się bać kart, ale także ich nie idealizować. Natomiast szacunek jest wręcz nieodzowny.
- Potem "zaprzyjaźnić" się z nimi, zapoznać się z ich wyglądem, dotykać - przy okazji "naładować" je swoją energią, przekładać i ewentualnie notować swoje przemyślenia.
- Dopiero potem polecam sięgnąć do literatury. To tak w telegraficznym skrócie.

- Można już na samym początku wybrać sobie strażnika talii. Stara szkoła mówi że karty należy przechowywać obrazkami do góry (nie jestem pewna czy to nie szkoła Pana Jóźwiaka), ze strażnikiem właśnie na wierzchu (żeby nic niepowołanego, żadna zła energia się tam nie dostała, wówczas talia jest chroniona). Oczywiście wszystko według uznania, noc na siłę.
- Oczyszczanie - nie trzeba zawsze pod koniec dnia ich układać kolejno (jedna z form oczyszczania). Żeby ich nie układać jeśli nie chcesz, można je tasować nad płomieniem świecy w celu oczyszczenia z energii osoby której się stawiało karty.
Dobrze, by po wróżeniu komuś, zostawić świecę jeszcze przez jakiś czas płonącą.

Poza tym bez przesady, z czasem nabiera się wyczucia, czy karty potrzebują oczyszczenia czy nie. Wszystko zależy od własnego uznania i odczucia. To jest tak zwane „umawianie” się z kartami. Dodam tylko że należy mieć do tego wszystkiego dystans, to właśnie dla tego jestem przeciwna stawianiu sobie kart, ale o BHP Tarota chyba nie tu. :)

RE: Porady dla początkujących - Mroczna Dama - 27-07-2009 19:37:43

a propo rad. jakie ksiazki moglabys polecic komus kto dopiero zaczyna? w ksiegarniach troche tego jest, ale pytanie ktora bylaby dosc latwa do zrozumienia i nauki

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 27-07-2009 19:41:21

Myślę że warto na ten temat założyć następny temat. Tam to napiszę, przynajmniej te które znam. :)

RE: Porady dla początkujących - Vojciech - 27-07-2009 19:52:20

Bardzo dobry pomysł z odrebnym tematem, biorąc pod uwagę dużą liczbę książek i opracowań na ten temat.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 27-07-2009 21:25:25

skad wiadomo czy dana osoba jest gotowa "przyjąć" wróżbe?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 29-07-2009 18:02:20

To nie zawsze wiadomo. Często ufamy swojej intuicji i doświadczeniu. Czasami w takich sytuacjach karty zamykające się sprawdzają.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 29-07-2009 21:31:13

dziękuje
Czy rozkłady z kart tarota mozna stosować przy innych kartach?

RE: Porady dla początkujących - memento - 07-08-2009 17:03:49

rozkłady mozesz stosowac jakie chcesz, przenosić z jednych kart na inne, tworzyć swoje własne.
Ważne jest tylko, żebyś przed rozłożeniem kart wiedziała jaki rozkład robisz.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 07-08-2009 17:09:55

dziekuje za odpowiedź memento.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 07-08-2009 17:17:35

Ja używam tylko Tarota, ale widziałam że np. runiczne rozkłady nie są takie same.

RE: Porady dla początkujących - memento - 07-08-2009 17:34:54

runiczne, niektóre, się różnią, są np zwiazane z dziewiecioma światami. Ale, generalnie, do kartomancji runicznej ściągnięto rozkłady z tarota.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 07-08-2009 17:45:44

Tak, szczególnie że kiedyś były to jeno kamyki lub drewienka (o ile dobrze wiem).

RE: Porady dla początkujących - memento - 07-08-2009 17:58:55

nadal jeno są ....
osobiście, ale to bardzo osobiście i nic nikomu nie narzucając: nie uznaje kart runicznych ;)

RE: Porady dla początkujących - Michiko - 26-08-2009 08:31:52

Jako początkująca w Tarocie mam problem z obiektywną interpretacją kart. Jak sobie z tym poradzić?
Karty są zlożone pod względem znaczeniowym, czy (poza postawionym pytaniem) kierunek interpretacji wynika z ich konkretnego rozkładu w danym momencie?

RE: Porady dla początkujących - memento - 26-08-2009 10:43:25

Najwazniejsze jest pytanie. To pod jego kątem interpretuje sie karty w rozkładzie. I pozycja tez mówi o znaczeniu karty. Np. karta Kochankowie co innego mówi na pozycji: ogólny obraz problemu a co innego na: partnerzy, otoczenie :)

RE: Porady dla początkujących - Michiko - 26-08-2009 11:31:16

Trafna uwaga.
Dzięki za szybką odpowiedź.
Ciekawi mnie jeszcze, czy jest sposób w miarę pewny, by stwierdzić, czy pytający celowo nie wprowadza w błąd, dla przykładu pyta o sprawy bieżące dot. swojego związku, nie będąc aktualnie z nikim?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 26-08-2009 16:11:25

Tak, odpowiednio dobrane pytanie i pozycja w rozkładzie jak najbardziej ma duże znaczenie. To właśnie pomaga nam znaleźć odpowiedni kierunek interpretacji kart.
Jeśli chcesz potrenować np. obiektywność to stawiaj sobie karty - ale na sytuacje które się już wydarzyły i których wynik już znasz. Będziesz mogła zobaczyć czy Twoje interpretacje idą dobrą droga czy nie.
Właśnie ze względu na brak obiektywizmu - adeptom Tarota (czy innej dziedziny) nie zaleca się stawianie np. kart sobie, rodzinie czy znajomym. Możemy się wówczas sugerować informacjami które o nich wiemy.

RE: Porady dla początkujących - Michiko - 27-08-2009 06:42:33

:) Otóż to.
Dzięki za wskazówkę.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 23-10-2009 17:47:01

Jak określić czas w tarocie?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 26-10-2009 22:32:52

Świetne pytanie Aga. Przygotuję osobny temat odnośnie tego zagadnienia, ponieważ nie ma jasno określonych ram. Jest kilka sposobów na określanie czasu w Tarocie. Dodatkowo każdy tarocista ma własny sposób na tą sprawę. Może to być przyporządkowanie do znaków zodiaku (koło astrologiczne), pór roku, dni, tygodni, miesięcy i lat itp. Można także stosować osobne rozkłady np. czy owa zmiana nastąpi w tym roku lub o tej porze roku.
Dodam tylko że każdy może sam "umawiać" się z kartami które co oznaczają i jaki czas pokazują.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 26-10-2009 22:39:21

chociaż pytania umiem dobre zadawać hihi :D, już sie nie moge doczekać nowego tematu :D

RE: Porady dla początkujących - Aga - 03-11-2009 22:49:36

Która karta oznacza kartę zamykającą?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 03-11-2009 23:07:14

Nie ma na to ustalonych kart. Są osoby które wcale nie stosują kart zamykających a inne tak. Wskazówką przy doborze kart zamykających, niech będzie ich znaczenie, np. Kapłanka – intuicja, Mag – jako wszystko wiedzący. Można oczywiście wybrać wedle własnego uznania, każdy sam może zdecydować które karty będą zamykającymi – o ile chcemy je stosować. Czasami intuicja sama nam podpowiada czy komuś postawić karty czy nie. Mam czasami tak że jakoś nie mogę się zebrać postawić karty dla kogoś a nie wyszła mi karta zamykająca. Czasem nawet już prawie je rozłożę, ale jednak nie idzie i tyle, więc wracam do nich za kilka dni. Najczęściej jest to dobra decyzja podyktowana intuicją. Nie wiem jak to się ma do innych kart: Run, Anielskich czy klasycznych. Tak to w skrócie wygląda w tarocie.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 03-11-2009 23:22:36

W jaki sposób powinna przebiegać medytacja z kartami tarota i od jakiej karty się powinno ją zacząć?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 03-11-2009 23:23:41

Aga, ja nie medytuję i nie medytowałam, więc Ci nie pomogę.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 03-11-2009 23:29:15

Jakie znaczenie ma imię w kartach i data urodzenia osoby proszącej o wróżbe? W jaki sposób połączyć te dane z kartami?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 03-11-2009 23:31:05

Dla mnie imie ma tylko jedno znaczenie jeśli idzie o Tarota. Lubię wiedzieć komu stawiam karty i jak się do niego zwracać. Co do daty urodzenia to już pytanie z zakresu numerologii. Tam poczytaj.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 04-11-2009 00:12:40

Teraz pytanko o karte otwierającą: powinno się ją stosowac i która karta ją oznacza?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 04-11-2009 00:14:53

Gdzie słyszałaś o karcie otwierającej?? Nie wiem o co chodzi.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 04-11-2009 00:18:57

Znalazłam coś takiego "Kartą, która otwiera Major Arkana, jest Głupiec..." Pewnie źle zrozumiałam ten fragment :P

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 04-11-2009 00:21:20

To jest pierwsza (nie zawsze) kata Tarota. Może być oznaczona cyfrą o - wtedy jest pierwsza a czasami 22.
Czyli po prostu pierwsza karta Wielkich Tajemnic.

RE: Porady dla początkujących - Aga - 04-11-2009 00:24:39

dziękuje ;) Jak to jest z odwracaniem kart przy wróżeniu? niektórzy stosują inni nie, jak jest lepiej?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 04-11-2009 00:26:20

Kiedyś stosowałam odwrócone karty, od kilku lat już nie i powiem że dla mnie lepiej jest ich nie odwracać. Tutaj ponownie wszystko zależy od używającego kart.

RE: Porady dla początkujących - misiunka - 16-11-2009 11:06:29

a czy za każdą wróżbą powinnam układać karty kolejno wg arkanów itd oraz chować je do pudełeczka obrazkiem do góry? bo ja ich nie układam i nie wiem czy od momentu ich posiadania zaczęły się u mnie problemy finansowe ;(

RE: Porady dla początkujących - memento - 16-11-2009 14:25:11

to jest Twoja indywidualna decyzja.
Te kartoniki nie są zywe, poza czasem dywinacji to zwyczajne karteczki ;) W czasie dywinacji zreszta tez, ale wtedy łączysz sie poprzez nie z... /tu wstawić własciwe/.
To czy układasz karty kolejno, czy trzymasz je rewersem do góry czy dołu, czy zamykasz straznikiem, to wszystko tak naprawde nie ma znaczenia.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 16-11-2009 15:10:05

Nie jest do końca tak że nie ma to znaczenia. Każdy sam ustala sobie „procedurę”. Jeśli chcemy to układamy je zawsze kolejno (sama tak robiłam na początku), potem doszłam do wniosku że układać je będę, jak będę tak czuła (dla mnie to taka forma oczyszczania kart). Zawsze zamykam w pudełku ze strażnikiem na wierzchu – ale zgadzam się że to co robimy i jak robimy zależy wyłącznie od nas samych. Nie ma na to twardych reguł (choć są tacy którzy twierdzą inaczej).

Tak więc misiunka, jakie zasady sobie ustalisz, takie będą dla Ciebie dobre, owszem warto posłyszeć co można robić, ale nie musimy się tego w 100% trzymać.
Głowa do góry. Nie byłabym przekonana że z tytułu posiadania kart, masz kłopoty.

RE: Porady dla początkujących - misiunka - 16-11-2009 17:18:22

mam wielką nadzieję że nie poprzez karty są owe kłopoty,tylko tak się zbiegło w czasie i pomyslałam że mogą być przyczyną.Ale stokrotne dzięki za podpowiedzi!

RE: Porady dla początkujących - Aga - 02-01-2010 12:54:37

Do wróżenia można stosowac tylko AW?
AW odnoszą się tylko do naszego wnętrza?
Jakie rozkłady kart można stosować do AW? wszystkie?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 02-01-2010 13:03:02

Tak, można zdecydowanie stawiać karty w celach dywinacyjnych tylko AW.
Tak, słyszałam że AW odnoszą się do naszego wnętrza, ale nie tylko, więc można ich używać.
Wiem że w książkach Pani Chrzanowskiej są osobne rozkłady na AW i inne.

P.S.
Kiedyś dawno temu widziałam w jakimś programie wróżkę (chyba ATIS) że stosowała tylko wielkie arkana, ale za to nie odpowiadała na pytanie związane z czasem.

RE: Porady dla początkujących - leila - 23-04-2010 07:48:07

a co myslicie o tarocie przez internet?
tzn np na onecie - czy on tez sie sprawdza wg Was?

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 30-04-2010 12:21:45

Nie wiem czy te wróżby na Onecie są generowane przez program czy opracowywane przez ludzi.
Zdecydowanie odradzam korzystanie z programów, jednak osoba znająca się na np. Tarocie to zupełnie inna sprawa.
To tak samo jak z czytaniem horoskopów. Czytuję jedynie te pod którymi podpisał się ktoś swoim nazwiskiem. To zawsze świadczy o tym iż pisała to prawdziwa osoba, astrolog który zna się na rzeczy.

RE: Porady dla początkujących - Wrozka Hanna - 23-06-2010 11:42:26

Od siebie chciałam dodać, że ważne jest, aby po prostu jak najwięcej "kłaść" karty. Najlepiej zacząć od siebie, swoich spraw, nie ekseprymentować od razu z innymi. Często ludziom brakuje dystansu nawet wobec samego siebie. Wraz z praktyką przychodzi dostrzeganie również innych i wielu znaczeń kart, poza tymi już ustalonymi "odgórnie".

RE: Porady dla początkujących - turandot - 06-07-2010 12:08:20

Znalazłam dość ciekawy artykuł w internecie dotyczący medytacji z kartami, pomyślałam, że może komuś się przyda:)

Jak bezpiecznie medytować z kartami
Z Wielkimi Arkanami tarota należy pracować po kolei, zaczynając od karty nr 0 - Głupiec, a kończąc na karcie nr 21-Świat. Dla początkujących bardziej są wskazane krótkie sesje trwające około dziesięciu minut, póki umysł nie przystosuje się do tej niezwykłej czynności. Każda sesja powinna być poświęcona tylko jednej karcie i dlatego trzeba być przygotowanym na to, że tarotowe studia potrwają kilka tygodni. Nie musisz wchodzić w trans ani tracić kontaktu z otoczeniem. Wystarczy, abyś osiągnął taki stopień skupienia, że ani otoczenie, ani Twoje własne myśli nie będą w stanie oderwać Cię od wewnętrznej wizji. Przygotuj odpowiednią kartę tarota. Ustaw ją na takiej wysokości i w takiej od siebie odległości, abyś, siedząc, widział ją bez problemu. Usiądź wygodnie w fotelu lub na podłodze, w pozycji medytacyjnej. Odpręż się. Poświęć chwilę na wyrównanie oddechu. Odsuń wszystkie przeszkadzające Ci myśli. Zacznij wpatrywać się w wybraną kartę tarota. Po kilku sesjach, kiedy nabędziesz wprawy, będziesz umiał daną kartę z wizualizować jasno, ze szczegółami, w kolorach, a nawet bardziej wyraziście, niż wygląda faktyczny rysunek na karcie. Jeżeli pewnego dnia okaże się, że już to potrafisz, zacznij medytować z zamkniętymi oczami, co pozwoli Ci nawiązać lepszy kontakt z wizją karty.Następny krok to uczynienie oglądanej sceny tak rzeczywistą, jak to tylko możliwe. Aby tego dokonać, mentalnie nadaj postaciom i całej scenerii jasne, żywe kolory; nadaj im ciężar i konkretność, jakby wizja ta była przestrzenną, żywą sceną widzianą przez okno lub otwarte drzwi.Teraz z wizualizuj siebie samego wewnątrz tej sceny. W swoim wyobrażeniu przestąp próg karty i stań razem z jej mieszkańcami w ich świecie. Wizualizuj nowe otoczenie z takim natężeniem, jakie tylko będziesz potrafił osiągnąć. Staraj się ujrzeć, jak wiatr porusza szaty postaci, obserwuj ich sposób poruszania się i gestykulacji. Poczuj zapach trawy, lasu, jałowej pustyni, słuchaj odgłosów kroków i szumu płynącej wody. Zapewne na wykonanie tego kroku będziesz potrzebować kilku sesji. Ale kiedy już się znajdziesz w świecie tarota, odpręż się i jedynie obserwuj, co się będzie działo. Zapewne podczas pierwszych prób nie wydarzy się nic szczególnego. Ale już od samego początku tarotowych medytacji pojawią się podświadome skutki: zauważysz na przykład, że przychodzą Ci do głowy nowe wyobrażenia na temat treści kart i ich związków ze światem rzeczywistym. Stopniowo w wizualizowanych scenach z kart zaczniesz odkrywać szczegóły i symbole, których wcześniej tam nie widziałeś. Pojawią się nowe osoby, a mieszkańcy tarotowych światów ukażą się ubrani w niezwykłe szaty i będą otoczeni symbolicznymi przedmiotami. Wreszcie przyjdzie moment, kiedy zaczniesz słyszeć ich słowa. Nie martw się, jeżeli na początku nic z tego nie zrozumiesz! Na zakończenie codziennej sesji koniecznie spisz lub nagraj swoje wrażenia, nawet jeżeli pozornie się niewiele działo. Coś, czego nie rozumiesz teraz, wyjaśni się w przyszłości. Możesz także widziane obrazy namalować lub narysować, gdyby słowa nie wystarczały, aby wyrazić to, czego doświadczyłeś. Sposób kończenia każdej sesji jest niezwykle ważny. Medytację trzeba odpowiednio zamknąć. Zanim powrócisz do codziennego stanu świadomości, przywołane podczas medytacji siły muszą zostać zwolnione i odprawione z powrotem, i to w sposób naprawdę skrupulatny. Gdybyś po prostu przerwał wizualizację, wstał i otworzył oczy, psychiczne siły mieszkające po "tamtej stronie" mogłyby chodzić za Tobą i zakłócać Twoją zwykłą świadomość. Takie psychiczne przecieki bywają naprawdę niebezpieczne! Aby ich uniknąć, zawsze kończ medytację w taki sposób, jak ją zacząłeś, ale w odwrotnej kolejności. Najpierw wycofaj się z wizualizowanej sceny, aż zobaczysz ją przed sobą wewnątrz ram karty. Zatrzymaj wtedy ruch postaci i zredukuj jasne kolory i trójwymiarowe kształty, aż scena znów stanie się płaskim, martwym rysunkiem. Dopiero wtedy możesz otworzyć oczy i uznać sesję za zakończoną. Tarotowa medytacja może się też zacząć od innej wizualizacji, wstępnej - takiej, która dopiero przygotowuje grunt pod medytację właściwą. Na przykład wyobraź sobie, jak Ty sam siedzisz otoczony swoim ulubionym krajobrazem, albo - jeśli umiesz to wizualizować - wewnątrz ochronnej mandali. Kiedy kończysz sesję, najpierw zwijasz kartę, potem dopiero mandalę. Nie wszystkie talie tarota są prawdziwe! Warto zadbać, aby do wizualizacji posłużyła talia tarota, która Ci się podoba, której rysunki przemawiają do Ciebie i budzą w Tobie pozytywne uczucia. Jeżeli nie wiesz, którą talię przyjąć za wzorzec, najlepiej zrobisz, wybierając którąś z tradycyjnych, sprawdzonych talii, nawet jeżeli artystycznie jest cokolwiek prymitywna. Zawsze i bez obaw możesz medytować z Tarotem Marsylskim (ale najlepiej z samą grafiką, bez kolorów!). Dobra i sprawdzona jest talia zwana Rider-Waite, zaprojektowana przez A. E. Waite'a i namalowana przez Pamelę Coleman-Smith, członków Zakonu Złotego Brzasku. Nie zalecane są karty nadmiernie udziwnione, zbytnio odbiegające od marsylskiego wzorca, przeładowane szczegółami, których nie ma w kartach klasycznych. Niedobre są wreszcie talie, które mają charakter satyryczny albo satanistyczny. A najlepiej wybór talii pozostawić własnemu wyczuciu i gustowi.
Mam jeszcze krótkie pytanie dla osób, które zajmują się profesjonalnie tarotem. Chciałabym się dowiedzieć jakie osoby, chodzi mi tu o cechy charakteru ( ale nie tylko ), mogą zajmować się pracą z kartami tarota? Czy każdy może to robić, czy należy mieć jakieś predyspozycje? Czy karty tarota mogą być niebezpieczne dla osób bardziej uwrażliwionych itp.?

RE: Porady dla początkujących - turandot - 07-07-2010 14:22:57

Stwierdziłam, że moje pytanie trochę zlewa się z tekstem, który wklejam powyżej dlatego napisze je jeszcze raz:)
Chciałabym się dowiedzieć jakie osoby, chodzi mi tu o cechy charakteru ( ale nie tylko ), mogą zajmować się pracą z kartami tarota? Czy każdy może to robić, czy należy mieć jakieś predyspozycje? Czy karty tarota mogą być niebezpieczne dla osób bardziej uwrażliwionych itp.?

RE: Porady dla początkujących - Vermilion - 07-07-2010 22:06:16

Cytat:Czy każdy może to robić, czy należy mieć jakieś predyspozycje?

Intuicja mile widziana ;)
Nie każdy może zajmować się kartami - nie poleca sie pracy z Tarotem osobom słabym psychicznie, bo mogą sobie tylko zaszkodzić (w zasadzie takie osoby, w ogóle nie powinny wróżyć).

RE: Porady dla początkujących - turandot - 07-07-2010 22:22:18

Obecnie zastanawiam się nad kupnem tarota, ale mam wątpliwości czy mogę się tym zająć. Sam temat interesuje mnie od około roku, i bardzo mnie wciągnął ale z drugiej strony wiem, że jestem typem wrażliwca, który w głowie kręci sobie różne dziwne historie i żyje trochę we własnym świecie. Vermilion jakbyś mogła mi jeszcze napisać co rozumiesz pod stwierdzeniem "słaby psychicznie" byłabym wdzięczna. I przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie, jeśli zajęłabym się tarotem ale w pewnym momencie stwierdziłabym, że to nie dla mnie to czy mogę bez konsekwencji przestać to robić? Czy trzeba się wtedy pozbyć kart? A jeśli tak to w jaki sposób?

RE: Porady dla początkujących - Yin - 08-07-2010 10:48:00

(07-07-2010 22:22:18)turandot napisał(a):  Vermilion jakbyś mogła

Ja mam tylko jedną uwagę...
Vermilion nie jest płci żeńskiej ;)
Angel
Pozdrawiam :*

RE: Porady dla początkujących - turandot - 08-07-2010 10:58:20

hahaha dzięki Anien:) ps Vermilion przepraszam:P

RE: Porady dla początkujących - Vermilion - 10-07-2010 17:03:58

Cytat:Vermilion jakbyś mogła mi jeszcze napisać co rozumiesz pod stwierdzeniem "słaby psychicznie" byłabym wdzięczna.

przede wszystkim osoby ze skłonnościami do depresji i załamań nerwowych.

Cytat:jeśli zajęłabym się tarotem ale w pewnym momencie stwierdziłabym, że to nie dla mnie to czy mogę bez konsekwencji przestać to robić?

owszem możesz.
Z tym, że Tarot czasami o sobie przypomina ;)

Cytat:Czy trzeba się wtedy pozbyć kart? A jeśli tak to w jaki sposób?

wystarczy schować. Można też spalić.

RE: Porady dla początkujących - turandot - 10-07-2010 17:49:26

Dziękuje za odpowiedz Vermilion:) Po tym co napisałeś nasuwa mi się kolejne pytanie:P Czy osoby dość wrażliwe, skłonne do załamań nerwowych ale chcące pomagać innym, z intuicją i wielką wiarą w moc tarota mogą spróbować zajmować się wróżeniem z kart? I ostatnie pytanie, czy można uzależnić się od tarota?

RE: Porady dla początkujących - Vermilion - 13-07-2010 00:56:49

Cytat:I ostatnie pytanie, czy można uzależnić się od tarota?

niestety można. Objawia się to pytaniem kart o wszystko i uzależnianiem czynów od tego co powiedzą.

Cytat:Czy osoby dość wrażliwe, skłonne do załamań nerwowych ale chcące pomagać innym, z intuicją i wielką wiarą w moc tarota mogą spróbować zajmować się wróżeniem z kart?

mam co do takich osob poważne wątpliwości.
Tarot nie pokazuje niestety samych fajnych rzeczy - trzeba umieć przekazać pytającemu te niefajne w odpowiedni sposób. Wymaga to opanowania, a osoby nadmiernie wrażliwe mogą mieć z tym problem.

RE: Porady dla początkujących - turandot - 13-07-2010 10:21:14

Dzięki wielkie:)

RE: Porady dla początkujących - Donna - 24-08-2010 20:25:08

Poniżej link do sklepu z kartami...
http://www.sklepezo.pl/karty-c-33.html

ktore karty mogę zakupić dla początkującego (czyt. czyli dla mnie) i są dobre na początek?

prosze o pomoc :)

podziekowanie za skierowanie do odpowiedniego tematu dla Beladonny :)

RE: Porady dla początkujących - Aga - 24-08-2010 20:31:27

Może spróbuj chociaż określić jaki rodzaj kart Cie interesuje tak będzie łatwiej. Pooglądaj sobie karty i wybierz te które do Ciebie najbardziej przemawiają.

RE: Porady dla początkujących - Wrozka Hanna - 04-07-2011 13:22:24

Bezapelacyjnie ufać swojej intuicji, ale też jej nie "przeceniać" :-)

RE: Porady dla początkujących - Tao-Universum - 25-07-2011 20:05:24

intuicję można "wytrenować". Albo może wyostrzyć - to lepsze słowo. Ale to wymaga czasu i doświadczenia w kartach :)

RE: Porady dla początkujących - Roy - 25-07-2011 20:06:43

Brawo, ktoś kto jest mojego zdania nareszcie :)

RE: Porady dla początkujących - Tao-Universum - 25-07-2011 20:26:15

cieszę się zatem, że się zgadzamy :)
warto dodać, że z tym wyostrzaniem intuicji to nie taka prosta sprawa. Ale gdyby to było proste, byłoby dla wszystkich. A tak - tylko nieliczni osiagną zamierzony cel.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 15-05-2012 17:15:45

Tak, intuicja zdecydowanie pomaga w dywinacji. Szczególnie jeśli jest także poparta doświadczeniem - nie tylko tym ezoterycznym, ale takim zwykłym, życiowym.
Więc, chyba to racja że można intuicję wyostrzyć. Przede wszystkim nauczyć się słuchać jej podpowiedzi. :)

trochę o tarocie - White Angel - 05-11-2012 21:24:25

siedzę i z nudów weszłam przypadkowo też na forum ezoteryczne i tam natknęłam się na wypowiedź jednej z osób nt tarota że do tego trzeba mieć dar że nie każdy może się tego nauczyć !! ja tam uważam że kto się interesuję ezoteryką tak jak my z tego forum każdy może się nauczyć to tak jak byśmy nie umieli języków obcych a jednak je znamy bo się ich uczymy tak samo jest z tarotem każdy może tylko wystarczą chęci ćwiczenia nauka a później już będzie lepiej słyszałam że przy wróżeniu z tarota mogą pojawiać się larwy astralne coś tego typu lub koszmary jak ja czasami zasiadam w ciszy i wróżę ćwicząc to nie mam koszmarów ani nic z tych rzeczy nie wróży się osobom chorym w ciąży poniżej wieku 18 lat nie wróży się śmierci ani wygranej w totolotka na te same pytania się nie wróży wg mnie wróżba jest typową prognozą czasami się spełniają a czasami nie jak już zamieściłam wcześniejszy post z dopiskiem P.S -"NIE TRAKTOWAĆ WRÓŻB POWAŻNIE TYLKO Z PRZYMRurzENIEM OCZKA są prawdziwe wróżki u których zawsze wróżby się sprawdzają bo ćwiczą latami i pewnie do tej pory tez ćwiczą nauka tarota trwa latami

RE: Porady dla początkujących - Jola. - 05-04-2013 06:16:36

Na pytanie, jakie osoby powinny lub mogą zajmować się Tarotem mam jedną odpowiedź - takie , które są przekonane, że to działa. W przeciwnym razie nic z tego nie będzie. Prędzej lub później odstawią karty do kąta. Praca z kartami weryfikuje z biegiem czasu na pewno przynajmniej część fałszywych wyobrażeń na ich temat. To jest wg mnie kluczowy moment, zanim pojawi się inne wyobrażenie na temat kart, zwątpienie jest rzeczą naturalną, co potęguje dodatkowo niska sprawdzalność, związana z brakiem znajomości karcianych znaczeń i nieumiejętnością ich odczytu z poziomu rozkładu. Jeśli coś nie działa zawsze należy wrócić do podstaw i rozpocząć raz jeszcze.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 05-04-2013 10:16:58

Kiedyś słyszałam taką oto odpowiedź: Jeśli ktoś zastanawia się czy powinien stawiać np. Tarota, to znaczy że karty nie dla niego.
Ot taka małą dygresja. :)

RE: Porady dla początkujących - Mikesz - 05-04-2013 10:51:50

No i ja też tak uważam ....
Każda własna niepewność i obawy, co do danej sprawy, sytuacji czy związku uczuciowego ( wróżby ) - kończy się zazwyczaj ostatecznie niekorzystnie ....
Tak jakbyśmy już wcześniej przeczuwali, że coś " jest nie tak ", ale jednak jeszcze się pytamy i upewniamy ....

RE: Porady dla początkujących - Jola. - 05-04-2013 11:00:35

Beladonna :Z pewnością to stwierdzenie ma sens. Ja z początku też się zastanawiałam nad tym. Dla mnie nauczenie się wszystkich znaczeń kart z kilku książek, w które się zaopatrzyłam z biegiem czasu, do tego wiedza internetowa, spowodowały zamieszanie, które wpędziło mnie w serię dołków. Najgorszy z nich był ten ostatni. Właśnie wtedy wpadły mi w ręce materiały o talii Ridera-Waite'a. I to przeważyło szalę. Ale fakt taki, że zawsze wierzyłam, że coś jest na rzeczy z tym Tarotem, i że to nie ciemnogród, jak niektórzy twierdzą. Moim marzeniem wtedy było zostać wróżką :))). Teraz mnie to śmieszy, dziś uważam, że tarocista obcuje z czymś innym niż świat popularnie rozumianej magii i czarów.

RE: Porady dla początkujących - Beladonna - 05-04-2013 11:58:59

Czyli zaczynałaś tak jak ja (dawno, dawno temu). W tę stronę jest o wiele trudniej. Ciekawość jednak była silniejsza. Najpierw zaśmieciłam sobie głowę książkami, opisami i wszystkim tym co udało mi się dorwać (Internetu wówczas nie było). Potem dopiero miałam pod górkę żeby spróbować samej sobie wypracować znaczenia kart i wszelkie inne potrzebne mi informacje. Nie było lekko i było to także powodem odstawiania kart na czas jakiś.

RE: Porady dla początkujących - Jola. - 05-04-2013 12:18:36

:)
Czyli wygląda, że ludzie podążają podobnymi drogami, ale każdy na swój indywidualny sposób. Na swoim przykładzie teraz wiem, że czasem wystarczy kryzys przeczekać.

A Może Porady Tarotowe? - White Angel - 22-05-2013 17:43:46

Tak pomyślałam o tym by założyć temat odnośnie porad tarotowych każdy jakąś wiedzę ma nt tarota,:D więc chciałabym aby ludzie którzy mają większą wiedzę niech podzielą się z nami tarotowymi poradami czyli co i jak .:D

może i ja dodam coś od siebie tak skromnie :)

Nigdy nie wróżę podczas no wiadomo kobietki co miesięczne bóle i takie tam
to osłabia podwójnie x2

nie wróżę w święta bo święto jest dniem odpoczynku relaksu i nabrania siły :)

a wy jakie macie porady dla tarocistów .?

RE: Porady dla początkujących - alathea - 22-05-2013 18:45:02

to moja droga do tarota byla troszke inna
nie szukalam go, nie zastanawialam sie "czy" - trafilam na niego nie szukajac
wtedy bardziej intrygowal mnie swiat energii niz karty
nie zaczytywalam sie ksiazkami, uczciwie musze przyznac, ze jedynie dokladnie przeczytaam AW a reszty uczylam sie w trakcie pracy z tarotem
duze ulatwienie stanowilo da mnie przejscie z tarota marsylskiego na karty typu RW, z obrazkowymi AM

co do rad - nie trzeba sie zaczytywac ksiazkami, mozna przeczytac jedna/dwie - i do pracy, doczytywac po drodze, zdac sie w duzej mierze na intuicje
czytac rozklady innych i ich realizacje w zyciu, wyciagac wnioski - patrzec, czy nam sie to samo znaczenie sprawdza - bo nie musi!
i jak ktos ma obawy czy siegac, to lepiej niech nie siega po karty
oszczedzi sobie nieco zamieszania w stylu "karty mi klamia", "karty zniszczyly mi zycie", "karty to zuoo"

RE: Porady dla początkujących - Zuzu59 - 09-11-2018 14:44:25

Kiedyś próbowałam swych sił w Tarocie, ale odłożyłam do kąta i zostałam przy klasycznych, które nie wymagają tyle energii.
Czuję, że muszę wrócić do Tarota (woła mnie od jakiegoś czasu), ale chciałabym pewności, że to już.
Czy można o to zapytać we wróżbie? W sensie tu chciałabym kogoś zapytać, bo sama sobie, to lipa.

RE: Porady dla początkujących - Mikesz - 09-11-2018 15:27:43

We wróżbie można zapytać o wszystko , byle konkretnie, o co naprawde chodzi...

Mikesz

RE: Porady dla początkujących - Mikesz - 09-11-2018 16:03:08

We wróżbie można zapytać o wszystko , byle konkretnie, o co naprawdę chodzi...
Poza tym sądzę, że poprzez udzielanie wróżb - wcale " nie traci się żadnej swojej energii " ( ! ? ) - tak jak uważa wiele osób ( także wróżbici ...? ). No bo niby dlaczego i z jakiej racji ...?
Mnie udzielanie komuś wróżb - w radach z Kart Tarota - wręcz dodaje mi sił i energii.
Dlatego już tyle lat wróżę , codziennie czasami mam po 3 - 5 wróżb ...
I co ... ?
Żyję i czuję się całkiem dobrze ...
Wniosek : nie bać się Kart, nie bać się Tarota, nie bać się komuś od czasu do czasu powróżyć ...

Mikesz