Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ayahuasca
14-05-2018, 10:03:12
Post: #1
Ayahuasca
Ayahuasca (czyt.: ajałaska) jest nazywana napojem bogów. Jej działanie polega na wyzwoleniu świadomości. Szamani, którzy wykorzystują ją od wieków, twierdzą, że otwiera umysł na wszechwiedzę, uruchamia nasze moce oraz sprawia, że jesteśmy w stanie czynić cuda.

Ayahuasca - działanie

Ayahuaskę spożywa się jako wywar przygotowany z pnączy rośliny z amazońskiej dżungli. Znajdują się w nim alkaloidy beta-kerbolinowe: THH i DMT, które działają halucynogennie. Jest też wykorzystywana w medycynie naturalnej. Jej zwolennicy twierdzą, że pomaga leczyć alkoholizm i uzależnienie od narkotyków, a nawet chorobę Parkinsona. Wywar ma też działanie przeczyszczające i wymiotne, dzięki czemu odtruwa organizm.

Zwolennicy ayahuaski twierdzą, że roślina nie jest narkotykiem, a jedynie wyzwala z mózgu substancje, które uaktywniają się w nim podczas głębokiej fazy snu. Jako dowód podają fakt, że wywar nie uzależnia i nie ma trującego wpływu na organizm, a wręcz przeciwnie - oczyszcza go i pomaga wyzwolić tkwiące w nas moce.

Napój zaczyna działać po 30-40 minutach od wypicia, apogeum osiąga po 2 godzinach, a utrzymuje się w organizmie aż do 6 godzin. W tym czasie wzrasta ciśnienie krwi, układ sercowo-naczyniowy odczuwa silne pobudzenie. Ci, którzy próbowali wywaru, twierdzą, że doświadczali niezwykłych wizji, w których otaczały ich intensywne kolory i nieznane dotąd poczucie przestrzeni. Wyostrza się także zmysł słuchu, a emocje, takie jak smutek czy euforia są odczuwane dużo silniej. Do działań niepożądanych należy niestety biegunka - ma na nią wpływ przeczyszczające działanie rośliny.

zrodlo: mowimyjak.se.pl

ciekawe...

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz