Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarot - prawda czy fałsz
20-01-2016, 21:20:36
Tarot - prawda czy fałsz
Czy wierzycie w przepowiednie z tarota? czy Sprawdziło się wam wszystko czy część , a może nic?

Temat dośc ciekawy co ...?

Przyznam się , że parę osób mi wróżyło na moim fb w którym też uzielam wróżb jak dotąd nic mi się nie sprawdzilo ,i nie sprawdza. Sama też czasem sobię powróżę , ale to tylko w ramach ćwiczen .Od czego to zależy? chyba od dobrej interpretacji - czytania kart , a może jeszcze czegoś innego .? Odpowiedzcie , bo jestem ciekawa waszej opinii .Lakszmi
Zacytuj ten post w odpowiedzi

20-01-2016, 22:58:32
RE: Tarot - prawda czy fałsz
Sprawdzalność we wszelkich wróżbach zależy od bardzo wielu czynników, nawet takich, o których my sobie nawet nie zdajemy sprawy.
Aby zwiększyć prawdopodobieństwo trafności danej wróżby, wiele czynników musi się jakby "zgrać" ze sobą. Są to czynniki zarówno wewnętrze w nas samych, jak i zewnętrzne.
Trudno to tak w skrócie powiedzieć słowami.

Mikesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-01-2016, 11:06:40
(20-01-2016 21:20:36)Tarocistka Lakszmi napisał(a):  Czy wierzycie w przepowiednie z tarota? czy Sprawdziło się wam wszystko czy część , a może nic?

Temat dośc ciekawy co ...?

Przyznam się , że parę osób mi wróżyło na moim fb w którym też uzielam wróżb jak dotąd nic mi się nie sprawdzilo ,i nie sprawdza. Sama też czasem sobię powróżę , ale to tylko w ramach ćwiczen .Od czego to zależy? chyba od dobrej interpretacji - czytania kart , a może jeszcze czegoś innego .? Odpowiedzcie , bo jestem ciekawa waszej opinii .Lakszmi

Aby interpretacja się powiodła musi się zgrać kilka czynników naraz.
Źródła zewnętrzne nt znaczeń kart powinny być tylko inspiracją na początek.
Potem to osobiste zaangazowanie jest kluczowe.
Ale jakie podejście do Tarota - takie doświadczenie w pracy z nim.
To powinien być naprawdę wysiłek intelektualny i dążenie do poznania kart.
Czasem lepiej powstrzymać się od inter którejś karty i poczekać, co pokażą okoliczności.
Więcej pokory wobec Tarota.
Beata, Tarot działa!
:)

Pozdrawiam
Jola
21-01-2016, 12:33:48
Mówisz jolu że tarot działa , ale zaznałaś to na sobie ? czy, jest to wg twoje stwierdzenie .?

Fau edytował 23-01-2016 15:38:21 ten post ponieważ:

Nie cytujemy posta pod postem!

21-01-2016, 13:18:47
(20-01-2016 22:58:32)Mikesz napisał(a):  Sprawdzalność we wszelkich wróżbach zależy od bardzo wielu czynników, nawet takich, o których my sobie nawet nie zdajemy sprawy.
Aby zwiększyć prawdopodobieństwo trafności danej wróżby, wiele czynników musi się jakby "zgrać" ze sobą. Są to czynniki zarówno wewnętrze w nas samych, jak i zewnętrzne.
Trudno to tak w skrócie powiedzieć słowami.

Mikesz

A mnie się wydaje żeby wróżba była trafna zależy też od pytania zależy kto i jak je zada .Ja już nie stosuję pytania "Czy" tylko Jak .. np ktoś pyta o miłość np -(czy wyjdzie za mąż za pana X) prawidłowo tylko. Jak będą się miały sprawy małżeńskie do ok pół roku .
23-01-2016, 15:33:45
(21-01-2016 12:33:48)Tarocistka Lakszmi napisał(a):  Mówisz jolu że tarot działa , ale zaznałaś to na sobie ? czy, jest to wg twoje st:swierdzenie .?

Ale, co w takim razie oznacza dla Ciebie, że Tarot działa?
Dla mnie to, że pokazuje ukryty porządek.
Jak inaczej go poznać, pomijając jasnowidzacych, inne systemy wróżb itp?

Pozdrawiam
Jola
23-01-2016, 15:53:54
Działa na zasadzie, że się sprawdza że pokazuje to co ma być

Fau edytował 23-01-2016 15:57:47 ten post ponieważ:

23-01-2016, 17:03:26
No dokładnie tak, jak napisałaś.
Że Tarot dostarcza informacje, które chcemy uzyskać.
Kwestie związane ze sprawdzalnością to zupełnie odrębne zagadnienie.

Pozdrawiam
Jola
25-01-2016, 20:01:06
Może rozwińmy Jolu temat sprawdzalności w kartach .?

Fau edytował 30-01-2016 10:15:14 ten post ponieważ:

27-01-2016, 15:05:29
Sprawdzalność zależy od rożnych czynników.
Może są takie , których także nie znamy.

Pozdrawiam
Jola
27-01-2016, 15:25:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2016 15:30:50 przez infedro7 ♡.)
'
I dlatego , jak dla mnie to Tarot*(wróżenie) to raczej o kant tyłka rozbić/czyli fałsz, właśnie z tego powodu... co napisała Jola.
- wiec... i dlatego bardzo niewiele jest osób wróżących* które potrafią dogłębnie wejść i ogarnąć te wszystkie interpretacyjne niuanse... i to nie tylko samych kart, ale przede wszystkim wszelakich stosunków międzyludzkich z tym zwiazanych... Amen.

... :heart: Angel

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
27-01-2016, 15:56:08
Myslę, ze nie jest tak źle, jak napisałeś Infe.
Moim zdaniem trochę jesteśmy ' skazeni' patrzeniem na świat przez pryzmat naukowosci- czyli tkwiącego przekonania, że rzeczywistosc jest poznawalna, tylko dlatego, że nauka może pokazać i wytłumaczyc prawa natury, ale czy poznała już wszystkie- tego nie można stwierdzić przecież.
I , ze zjawiska muszą być przewidywalne, stale tak samo zachodzić.
Ale nawet my ludzie sami tacy nie jesteśmy, a także stanowimy fragment rzeczywistosci.
Niby tej naukowej, bo przecież są rożne dziedziny wiedzy o człowieku też.
Wg mnie Tarot i ezoteryka pokazują, że fragment swiata, który da się przedstawić naukowo, to nie cała rzeczywistość, lecz zaledwie fragment.

Pozdrawiam
Jola
27-01-2016, 16:17:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-01-2016 16:27:27 przez infedro7 ♡.)
(27-01-2016 15:56:08)Jola. napisał(a):  Myslę, ze nie jest tak źle, jak napisałeś Infe.
- heh... no jasne że jest parę osób które ogarniają i te wyższe wymiary... ale to raczej można policzyć na palcach, jeśli chodzi przynajmniej o Polskę... ;)

Cytat:Moim zdaniem trochę jesteśmy ' skazeni' patrzeniem na świat przez pryzmat naukowosci- czyli tkwiącego przekonania, że rzeczywistosc jest poznawalna, tylko dlatego, że nauka może pokazać i wytłumaczyc prawa natury, ale czy poznała już wszystkie- tego nie można stwierdzić przecież.
- no owszem, ma sie rozumieć że jesteśmy tym zainfekowani bo przecież w takich a nie innych warunkach każdy z nas sie wychowywał, więc i taką droge także musiał niejako przejść... i to było niejako wliczone w Plan Nauki także ;)

Ale przecież świat i życie polega na cykliczności, więc każdy musi przejść zarówno narodziny, młodość, dojrzałość i śmierć i dlatego każdy przechodzi pokolei to co należy, wiec na początku poznaje świat ten właśnie materialny, by potem zwrócić się właśnie ku "światu duchowemu" i tam rozpoznać korzenie swej istoty... czyż nie :)

Cytat:Wg mnie Tarot i ezoteryka pokazują, że fragment swiata, który da się przedstawić naukowo, to nie cała rzeczywistość, lecz zaledwie fragment.
- hehh... Tarot co najwyżej jedynie w pewien sposób to pokazuje / ale i tak zdani jesteśmy niejako na własne jego interpretacje co pokazuje, a Rozwój Duchowy przyczynia się właśnie do poznawania tych wyższych rejonów rzeczywistości* przez siebie samego... i tu jest właściwie ta najistotniejsza różnica w zakresie poznawania... :heart: Angel

---pozdrawiam... infe7

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
27-01-2016, 21:12:53
Nie zgadzam się, że każdy musi zwrócić się ku "wyższym wymiarom" - ateista tego nie zrobi.
Co do Tarota i rozwoju duchowego- dla wielu osób stanowi on taką drogę duchową.
Tarota należy traktować poważnie, ponieważ on rzeczywiście odkrywa to, co normalnie ukryte.
Dlatego napisałam o negatywnym wpływie światopoglądu naukowego na ocenę zjawisk ezo, jako bezsensownej kalce, i na skutek nawykow błędnego postrzegania zjawisk o różnym pochodzeniu, spoza 4-wymiarowego swiata.

Pozdrawiam
Jola
28-01-2016, 12:31:04
Przyznam - calego tematu nie czytalam.

Jola :
Cytat:[ ... ] o negatywnym wpływie światopoglądu naukowego na ocenę zjawisk ezo, jako bezsensownej kalce, i na skutek nawykow błędnego postrzegania zjawisk o różnym pochodzeniu, spoza 4-wymiarowego swiata.

ale przeciez jestesmy istotami energetycznymi ...
(zjawisko ezo)
czy swiatopoglad to neguje ?

Cytat:Ateizm to nie religia.
Ateizm to ruch społeczny dający świadectwo Nieistniejącego Boga.
wiec po co mialby sie zwracac ku "wyzszym wymiarom" ?

Tarot ... po doswiadczeniu z Tarotem - wieloletnim - osmielam sie stwierdzic,
ze czyni samo zlo, wprowadza czlowieka w bledny, wyimagowany swiat.

Tak jak napisala Jola ...
Cytat:Tarot dostarcza informacje, które chcemy uzyskać.

Dlaczego ? - wlasnie na to pytanie warto by sobie odpowiedziec ... [Obrazek: zamyslony_04.gif]

Tarocistka Lakszmi :
Cytat:Działa na zasadzie, że się sprawdza że pokazuje to co ma być

Jola :
Cytat:No dokładnie tak, jak napisałaś.
Że Tarot dostarcza informacje, które chcemy uzyskać.

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Odpowiedz