Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Magiczna ochrona samochodu
10-05-2017, 22:02:37
Post: #31
RE: Magiczna ochrona samochodu
jak zawsze zgodzę się z Tb Fauka, jeśłi idzie o tych co w czarnych kieckach biegają i machają rączką... ;)
ale oczywiście każdy decyduje sam :)

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-05-2017, 22:03:33
Post: #32
RE: Magiczna ochrona samochodu
Srebrna podobizne Sw. Krzysztofa przenosimy z auta do auta -
to nie przynioslo nigdy pecha :)
wiec chyba to jednak jest inaczej ...
ev. wyjatek z reguly albo sprawa calkiem indywidualna.

Świat, który znaliśmy, skończył się w ciągu kwartału?
Krócej. W ciągu miesiąca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-05-2017, 22:03:33
Post: #33
RE: Magiczna ochrona samochodu
Cytat:Jeżdżę bardzo grzecznie i SPOKOJNIE.
No ja się mocno fotela trzymałam. Bardzo mocno :D
Cytat:Jak sie lubi swoje rzeczy to i one się odwdzięczają tym samym- no samochód jest raczej członkiem rodziny specyficznym ale jednak.
Ano właśnie, to tak jak u mnie :)

- Ów sukkub, co nocami mężów nawiedza i dręczy... Co to go wam jaśnie oświecona księżna pani ubić zleciła... Tuszę, zabijać go nie ma wcale musu. Przecie zmora nikomu nie wadzi, tak po prawdzie... Ot, nawiedzi czasem... Podręczy krzynę...
- Ale jeno pełnoletnich - wtrącił szybko Malatesta.
A. Sapkowski - Pani Jeziora
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi10-05-2017, 22:13:07
Post: #34
RE: Magiczna ochrona samochodu
No tak zasłużonego konia grzebało sie z rzędem.W dużym majątku przy lodowni był kamień z wyrytym krzyżem i napisem SCHIMEL. Park pałac i okolica miały swoje legendy,to własnie tam udało mi się zrobić zdjęcia duchów żeby było ciekawiej dwa białe i jeden czarny, co mnie nie dziwi bo mąż zastrzelił w pałacu żonę i córkę młodszą a potem siebie. Wg ''gadek'' dzień wcześniej wyjechał ze stangretem i wywiózł skrzynie do lasu ale wrócił już sam.

[Obrazek: konie053.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-05-2017, 23:13:03
Post: #35
RE: Magiczna ochrona samochodu
[Obrazek: 2_fot_edward_zimmermann_106.jpg]


Dołączył: 02 Paź 2008
Posty: 1545
Skąd: Pomorze Gdańskie
Wysłany: 2015-11-14, 09:39 Skradziono pomnik konia!
BOLESŁAWOWO. SKRADZIONO POMNIK KONIA!

Przedstawiając niedawno w „Expressie Kociewskim” obiekty z Kociewia wpisane do Księgi „Polskie Rekordy i Osobliwości” nie wiedziałem, że jednego z nich od pewnego czasu nie można już było obejrzeć. Pomnik konia wpisany do księgi rekordów został skradziony! Informację o tym otrzymałem od Moniki Marchewicz, czytelniczki naszego tygodnika, po opublikowaniu mojego artykułu pt. „Rekordy z historią w tle” (29.09.2015). Po tej informacji natychmiast zadzwoniłem do Alfreda Portee, dyrektora Zespołu Szkól Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie (pow. starogardzki). Na terenie gospodarstwa należącego do kompleksu szkolnego znajdował się bowiem ten osobliwy obiekt. Dyrektor Portee potwierdził: „Doszło do kradzieży!”.

Koń z krzyżem wojennym

Przypomnijmy informacje o tej osobliwości. To jeden z pierwszych obiektów na Kociewiu wpisanych do Księgi „Polskie Rekordy i Osobliwości”, krajowego odpowiednika Księgi rekordów Guinnessa. W 2008 r. na pierwszej pozycji w dziale „Pomniki zwierząt” wpisano w niej nagrobek konia „Bobbiego” (fot.1). Pochowano go w 1925 roku na terenie dawnego majątku kapitana Georga Modrowa, w dzisiejszym Bolesławowie (dawniej Modrowshorst, Modrowo). Nagrobek konia to obiekt na pewno osobliwy, jednakże nie tak rzadko spotykany, aby tylko dlatego, że upamiętnia zwierzę, mógł trafić do księgi rekordów. Cóż zatem jest tak niebywałego w pomniku konia z Bolesławowa? Wyjaśnia nam to już sam tytuł wpisu: „Koń z krzyżem wojennym”. Poniżej czytamy: W Bolesławowie, gmina Skarszewy, powiat Starogard Gdański, znajduje się pomnik konia „Bobbiego”, z wykutym krzyżem wojennym. Tak uczcił swojego wierzchowca oficer pruski Georg von Modrow. Na froncie koń i jego pan nieraz wzajemnie ratowali sobie życie, aby po zakończeniu pierwszej wojny światowej wrócić do obecnego Bolesławowa, gdzie siwek żył do 1925 r. Robotnicy z majątku często wspominali, że stary kapitan przeżywał odejście „Bobbiego” jak śmierć najbliższego przyjaciela. Nie wstydził się łez, które spływały mu po policzkach, gdy w promieniach zachodzącego słońca czterech robotników powoli zasypywało grób zwierzęcia.

Pozostała już tylko lodownia

Wpis w księdze rekordów wzbogaca kolorowe zdjęcie pomnika wykonanego z przepołowionego polnego głazu, na którym wykuto krzyż wojenny i imię konia – „Bobby” (fot.2). Podano także jego umaszczenie – „Schimmel” (siwek) oraz datę śmierci zwierzęcia. Nagrobek siwka znajdował się około dwustu metrów za ogrodzonym terenem należącym do Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie (w kierunku południowym), u podnóża zadrzewionego wzgórka. Na wzniesieniu tym była ongiś przepiękna, romantyczna altana parkowa. Nie pozostało po niej nic, oprócz utwardzonego placyku, ceglanych schodków i wymurowanej we wnętrzu wzgórka wiekowej lodowni (fot. 4 i 5). Dawniej przywożono tam z zamarzniętego jeziora bryły lodu, z którego do następnej zimy korzystali właściciele majątku i pałacu.

Kradzież zgłoszono policji

Alfred Portee, dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, nie kryje rozgoryczenia kradzieżą pamiątkowego głazu. – Kradzież wpisanego do Księgi „Polskie Rekordy i Osobliwości” pomnika konia zgłoszona została policji – mówi dyrektor. – Cieszę się, że dzięki waszej gazecie dowie się o tym przestępstwie wiele osób. Po tej publikacji złodzieje nagrobka konia „Bobbiego” powinni raz jeszcze przemyśleć swój czyn i odwieźć pamiątkowy głaz tam, skąd go zabrali. Po co im teraz ta pamiątka przeszłości pochodząca z dawnego zespołu pałacowo-parkowego w Bolesławowie, skoro z oczywistych względów nie będą mogli się nią pochwalić nawet znajomym? Jeżeli jednak nie odzyskamy tego zabytku, to na pewno wykonana zostanie jego replika.

nie wiedziałem wielka szkoda no moze sie znajdzie

[Obrazek: konie053.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
26-08-2019, 09:48:09
Post: #36
RE: Magiczna ochrona samochodu
No, ale to miała być magiczna ochrona, wg tytułu wątku.
Nie kryptoreklama.
W tym temacie cisza?

Strix edytował 04-09-2019 16:47:10 ten post ponieważ:

Odpowiedź Joli jest na post, który został usunięty z powodu łamania regulaminu forum.


Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz