Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciemna strona Tarota i nie tylko.
10-11-2009, 21:29:04
Ciemna strona Tarota i nie tylko.
Co czyha za Tarotem? Za tarotem czyha... nie, nie diabeł, ale coś z pewnością. Często mówi się wprawdzie, że karty to diabelskie narzędzie. Inna rzecz, że obcując z tarotem, ma się do czynienia z magią. Magia natomiast, nigdy całkiem bezpieczna nie jest. Żeby odczytać karty, trzeba skądś czerpać nie tylko energię ale i wiadomości. Szukasz, pukasz, aż w końcu dane ci jest wejść tam, gdzie nie mają dostępu inni śmiertelnicy, gdzie wiedza nie jest każdemu dostępna, ale nie możesz stamtąd ot tak sobie wyjść. Dostałeś umiejętność i musisz za nią zapłacić. A cena jest wysoka: za taką wiedzę często płaci się samotnością, depresjami, nadwrażliwością, spadkiem energii (notorycznie). Teraz już mniej, ale kiedyś karty bardo mnie wyczerpywały energetycznie. Dość często, żeby nie powiedzieć bardzo często wróżki, tarocistki, chiromantki, jasnowidze, kartomantki – jednym słowem osoby związane z wiedzą ezoteryczną, z wiedzą hermetyczną, nie mają szczęśliwie ułożonego życia.

Jak życie rodzinne się dobrze układa, to zdrowie wręcz odwrotnie. Jeśli małżeństwo fajne, to dzieci nie mają. Jak ma dzieci to facet ją zostawi samą z dzieckiem (zdarza się oczywiście i odwrotnie – nie chcę dyskryminować mężczyzn). Jak w pracy kariera kwietnie, to w życiu osobistym niestety nie. Można tak wyliczać niemal bez końca.

Tekst ten (wiele krótszy) znalazłam gdzieś w necie i stwierdziłam że temat warty rozmowy. Co prawda nie był w dokładnie takiej formie, ale skłonił mnie do napisania takiego tematu.

Chciałabym, byście podzielili się swoimi opiniami na ten temat – mam na myśli osoby praktykujące. Czy samych Was dotyka taka swoista ”ciemna strona” magii? Czy może znacie kogoś kto w podobny sposób opiniuje.

Tak to czasami w zyciu bywa, koń się topi, ogon pływa. Innymi słowy ziemia obiecana, zakazana dla lapsów, których prawda kłuje w tyłek niczym kaktus. ;)
Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

10-11-2009, 22:54:13
RE: Ciemna strona Tarota i nie tylko.
Mi kiedyś pewna wróżka powiedziała, że tarot to karty diabła, i że odkąd ma w domu te karty to ma same problemy (głównie ze zdrowiem jej i dziecka).

A co do tego, że karty (nie tylko tarot) czasem wyczerpują energetycznie to się zgodze (sama tak czasem mam).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2009, 11:52:01
Mnie osobiście wydaje się (nie zajmuję się kartami), że osoby wróżące, zajmujące się ezoteryką w pewnym sensie obcują z czymś, kimś niewytłumaczalnym, oddają się temu i korzystają z dobrodziejstw tego czegoś, aby pomagać innym, choć pewnie nie zawsze.

Zbliżają się do źródła i w zamian muszą ponieść jakieś konsekwencje, bo nigdy nie wiadomo z czym dokładnie obcują, czy jest to dobra czy zła siła. Nie ma nic za darmo, "wykradają" w pewien sposób skrawki informacji, przepowiadają przyszłość i coś muszą za to dać, a chyba ich energia jest najlepszą zapłatą.

Taka moja malutka dygresja na ten temat :)

...jeszcze coś mi przyszło na myśl: ludzie często dziwią się, że Wróżbici mają wysokie stawki za swoje "usługi", ale to chyba dlatego, że nie zdają sobie sprawy ile Was to wszystko kosztuje energii i nie tylko.
11-11-2009, 12:18:00
Karty anielskie są bezpieczne :), emanują niezwykle pozytywną energią Angel
11-11-2009, 12:25:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2009 12:40:05 przez Iguanna.)
Na początku, zauważyłam u siebie spadki energii, byłam wyczerpana, czasem moje oczy zachodziły mgłą i takie tam. Po czym nauczyłam się szybko 'ładować'. Po każdej wróżbie czy innej formie przepowiedni, nauczyłam sie szybko i skutecznie uzupełniać energię.
Gdy już to opanowałam, zauważyłam, ze mam problemy ze zdrowiem. Gdy pomagam komuś to cierpi na tym moje zdrowie. W końcu wpływam na czyjeś życie, pokazuje komuś drogi, możliwości których ta osoba zatopiona w jakimś smutku nie widzi, przez co postępuje już bardziej świadomie i zmienia bieg pewnych wydarzeń. Harmonia istnieje, dlatego za takie zmiany też trzeba płacić, a odbija się to na nas, 'prowokatorach' zmian :)
Ale mimo wszystko pomaganie innym jest sprawą cudowną! Mnie to strasznie uszczęśliwia, mimo, że później boli mnie coś tam, albo jakaś cześć mojego ciała woła o pomoc. Ja jestem niezwykle na to wyczulona i np wiem co mnie boli, potrafię to dokładnie zlokalizować, mam tak jakby bardzo dobry kontakt z moim ciałem :D Wyczuwam nawet małe odstępstwa od normy.
Ale uśmiech na twarzy osoby która 5 minut temu zalewała się łzami jest bezcenny :) Samo uczucie, że ktoś jest krok do przodu, napawa radością :)

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
13-11-2009, 09:09:14
Nie widze nic złego w systemach wróżebnych.
Dla mnie to łączenie sie z Istotami Wyższymi, z Zaświatami, z Nadświadomością.
Oczywiście, chrześcijanie nie mogą wróżyć-ich Bóg jednoznacznie i kategorycznie im tego zabrania. Pod kara smierci i wiecznego potępienia. Ale to nie znaczy, że tarot jest zły.
Ze wszystkich Bogów tylko jeden - Jahwe - nie chce zeby jego wierni znali przyszłość.

Po wróżbie tez czasami jestem wyprana energetycznie, ale mam wrażenie, że to przez złe gospodarowanie energią: nie powinnam oddawac swojej, ale pozwolić, aby przepływała przeze mnie energia od istot z którymi rozmawiam /jak kto chce może ich nazywać wg uznania;)/. Gdy pamietam o tym przepływie - po postawieniu wyroczni mam wiecej sił witalnych niż wczesniej :)

A, że tarot moze być niebezpieczny? Może. Dlatego nie wszyscy powinni się nim /czy innymi rzeczami/ zajmować. Dobrym kierowca też nie każdy może być. Niektórzy nawet ginął w wypadkach ;)
15-11-2009, 00:27:34
no to teraz zaczęłam poważnie zastanawiać się nad posiadaniem kart tarota,bo od kiedy je nabyłam a mam je od 7 sierpnia 2009 to we wrześniu,październiku i teraz w listopadzie mój biznes przechodzi kryzys! A na samym początku jak tylko dotarły te karty do mojego domu,nie mogłam spać,czułam lęk przed niewiadomo czym,to było okropne ale dzięki Bogu minęło. Zatem,powinnam je sprzedać?Pozbyć się z domu i wtedy wróci wszystko do starych zasad? Ale lubię te karty i trochę szkoda będzie się z nimi rozstać.

Pozdrawiam serdecznie!
15-11-2009, 08:54:48
nie wydaje mi sie, że posiadanie kart może byc niebezpieczne. Uzywanie ich -owszem - jesli mamy słabą psychike i łatwo ulegamy manipulacjom, nie powinnismy zajmowac sie ani kartami ani żadną inną magią.
15-11-2009, 09:05:47
a powinnam je poukładać wg arkanów kolejno i zamknąć w pudełeczku obrazkiem do góry,czy to nie ma znaczenia? trochę jest pracy by je poukładać za każdym razem kiedy się wróży ;).Dodam że przesypiam już dobrze,tylko pierwsze kilka dni jak je nabyłam czułam się okropnie zwłaszcza w nocy,miałam lęki,jakieś obawy,nieprzespane noce ale jak momentalnie zapalałam świeczki i tak zasypiałam zresztą do dziś i jest wszystko dobrze.

Pozdrawiam serdecznie!

15-11-2009, 12:46:26
misiunka swoje pytanie napisz w wątku "Porady dla początkujących" http://ezotop.pl/thread-608.html
06-01-2010, 23:34:52
Myślę, że wszelkie za i przeciw wynagradza radość osoby której się pomogło :).
07-01-2010, 11:28:05
Zgadzam się. Choć pomóc można ludziom na wiele innych sposobów (nie bardzo lubię stwierdzenie że stawia się tarota żeby pomóc innym), to jest bardzo miło, jeśli ktoś może skorzystać ze wskazówek które Tarot pokaże. Nawet jeśli decyzje przed którymi stoją są trudne, to czasami łatwiej im stawić czoła.

Tak to czasami w zyciu bywa, koń się topi, ogon pływa. Innymi słowy ziemia obiecana, zakazana dla lapsów, których prawda kłuje w tyłek niczym kaktus. ;)
Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny
07-01-2010, 11:34:25
Mi jest łatwiej żyć ze świadomością co mnie czeka, wskazówki tarota dużo mi dają, czasem pomagają mi przetrwać trudne chwile.

Pomimo, że czasem czuję zmęczenie wyciągając karty innym to czuję też radość, moje serce się cieszy :).
07-01-2010, 20:38:09
Wg mnie niektórzy bardzo często łączą wydarzenie w ich życiu (najczęściej negatywne) np. z posiadaniem i korzystaniem z kart Tarota, a czy osobom nie wróżącym również nie przydarzają się wypadki....poza tym moim skromnym;) zdaniem niezmiernie ważną sprawą jest stosowanie się do zasad BHP...i korzystanie z Tarota w TYLKO dobrych intencjach....używam kart już lat kilka i żadne 'nieszczęścia mnie nie spotykają...a nawet przeciwnie, dzięki kartom mogą uniknąć niektórych przykrych zdarzeń...
09-01-2010, 12:42:58
Tak Sowilo, każda osoba zajmująca się Tarotem czy też inną dziedziną wiedzy hermetycznej, energią itd., powinna stosować się do swoistego BHP każdej dziedziny. To jest rzecz podstawowa, by nie wykorzystywać ich do złych działań przeciwko innym. Zło, czy to w postaci energii czy działań, potrafi do nas wrócić ze zwielokrotnioną siłą.

Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny
Odpowiedz