Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
20-11-2009, 13:32:27
Post: #1
Rainbow Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Magia Kolorów


SzaryTo kolor pośredni pomiędzy bielą a czernią. Określa potrzebę wyciszenia i spokoju. Głowy starszych ludzi są siwo-szare, a więc ten kolor to również symbol mądrości, stateczności, wiedzy pokoleń, służenia radą innym, mniej doświadczonym. Jest też przejściem nocy w dzień i dnia w noc, przejściem ze starości do nowego bytu. Barwa ta sprawia wrażenie przeciętności gdyż człowiek ubrany na szaro nie rzuca się za bardzo w oczy. Może realizować swoje plany trochę jakby z boku zanim ktokolwiek się zorientuje co w trawie piszczy - "szara eminencja". "Szara mysz" zawsze będzie nam się kojarzyć z przeciętnością, kimś kto wtapia się w tłum. jednak to tylko pozory, zazwyczaj pod tym szarym ubraniem kryje się wiele wartości i duża siła. Do ludzi, którzy uwielbiają kolor szary trudno dotrzeć gdyż bronią swojej intymności ponad wszelką miarę, często płacąc za to najwyższą cenę - cenę samotności. Często przemawiają przez te osoby kompleksy niższości. Z natury nie są agresywne, wręcz są wyrozumiale dla ludzi, którzy popełnili jakiekolwiek uchybienia w stosunku do ich osoby. Ktoś kto czasem założy coś szarego będzie umiał błędy innych wykorzystać do swoich własnych celów, gdyż nie został zdominowany przez ten kolor.


BiałySymbolizuje ludzi zachłannych na życie. Osoby, które go noszą lubią jak się dużo wokół nich dzieje. Jednym słowem potrzebują przestrzeni do działania i coraz to nowych bodźców aby mogli się spełniać w życiu. To kolor świętości, chwały i zbawienia. Kojarzy się z pokojem i dobrem absolutnym. Zawiera w sobie wszystkie kolory tylko nie można ich dostrzec. To również kolor kapitulacji - biała flaga poddańcza. Osoby lubiące biel cierpią na ciągły niedosyt wiedzy, mają wrażenie, że ich wiedza jest ciągle niekompletna dlatego lubią się uczyć, podróżować i rozwijać duchowo. Biel jest zimna, a więc ludzi tych cechuje także dystans emocjonalny do wielu rzeczy. Nie kierują się emocjami. Osoby, które nader chętnie noszą biel muszą uważać aby nie paść ofiarą jakiegoś kultu religijnego albo nie zostać zwerbowanym do sekty gdyż ich pęd zdobywania wiedzy i doświadczeń jest tak wielki, że czasem bezkrytyczny. Biel rozróżniamy ciepła i zimną. Zimna bywa odpychająca natomiast ciepła ma w podtekście ciepłe uczucia i zawsze kojarzy się z czymś dobrym i miłym.


CzarnyKolor czarny to przeciwieństwo bieli, a więc pochłania a nie odpycha. Symbolizuje próbę skoncentrowania się na sobie, odnalezienia energii do działania. To kolor żałoby i smutku. A więc można go pokojarzyć z ciemnością, śmiercią ale również ze zbieraniem sił, regeneracją, wiedzą tajemną. Czerń nie tylko pochłania ale również gasi - pokrywa każdy kolor. Czarny kolor przez to, że nie odbija światła to skupia energię dlatego osoby duchowne często nieświadomie przywdziewają szaty w tym kolorze. Tzw. "mała czarna" (sukienka) potrafi emanować tajemnicę erotyczną. Czarne myśli, praca na czarno, czarny rynek, wszystko to przemawia za tym, że ten kolor to nie jest kolor ekspansji ale ostateczności i determinacji. Człowiek ubrany na czarno to człowiek przenikliwy, czekający na dogodną okazję. Nie należy tego koloru nosić zbyt często gdyż może pozbawić nas twórczej energii, staniemy się zgaszeni i padniemy ofiarą własnych słabości. Ludzie którzy nie lubią czerni to tacy, którzy bezkrytycznie przyjmują wszystko co słyszą od tych, którzy stoją od nich wyżej. Mają do nich wygórowany szacunek i przyjmują wszystko bez sprzeciwu i bez jakichkolwiek dyskusji. Przez społeczeństwo czasem pogardzani z uwagi na życiowe tchórzostwo i lenistwo.


BrązowySymbolizuje zagrożone poczucie bezpieczeństwa, potrzebę stabilizacji, brak wiary w siebie i niepewność przyszłości. Brązowy to kolor ziemi, który astrologiczne odpowiada Saturnowi. Brąz to również symbol jesieni, zwiędłych liści a w związku z tym również smutku i melancholii. Osoby lubiące ten kolor to te osoby, których zazwyczaj nie widać np.w brązowych habitach w zamkniętych klasztorach lub ci którzy orzą, sieją, zbierają i przetwarzają. A więc poprzez brąz przemawia samotność, pokora, wiedza, prostota i ubóstwo. Jest też odpornością i opieką gdyż ziemia ochrania ludzkie domostwa przed zniszczeniami wody lub ognia. Z koloru brązowego nie wybuchają żadne emocje dlatego jest kolorem stabilności i solidności. Często osoba ubrana na brązowo to osoba samotna, która sama musi radzić sobie w życiu z zarabianiem pieniędzy i zapewnieniem bytu sobie i najbliższym. Bywa, że nie mają poczucia humoru, nie umieją flirtować, są konkretne w wyrażaniu swoich opinii często bywają samotni z wyboru. Nawet jeśli biorą udział w zabawie to nie wykroczą poza pewne obowiązujące ramy. Potrafią dobrze pracować dlatego potrzebują domu gdzie mogą doładować akumulatory. Są zazwyczaj chętni do pomocy innym. Kolor ten nie rzuca się w oczy a więc pełni rolę ochronnego płaszcza pod którym chowa się często wielka pasja, czasem nałogi. Osoby, które nie lubią barwy brązowej to ludzie, którzy bardzo łatwo się aklimatyzują, rzadko są skromni, bardzo łatwo przychodzą im zmiany w życiu.


RóżowyTo kolor młodości. Symbolizuje odnowę, narodziny nowego (również czlowieka - noworodek jest koloru różowego), nowej ideii oraz wszystkiego co twórcze. Różowy to kolor dziecinny i infantylny, a więc aseksualny.To symbol miłości platonicznej bo to jakby łagodniejsza forma czerwieni. Osoby chcące być zauważone ale jednocześnie nie chcą rzucać się w oczy na pierwszym planie mogą założyć bladoróżowe rzeczy. Chętnie ten kolor wybierany jest przez panny młode jako kolor sukni ślubnej.


Kolor FioletowyZnajduje się na czubku głowy w czakrze siódmej. Ponieważ ma działanie oczyszczające to jest szczególnie wskazany przy zatruciach organizmu, zakłóceniach pracy śledziony, przy wypadaniu włosów, przy astmie, przy epilepsjach. Związany jest ze sferą duchową i religijną, symbolizuje poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania dotyczące życia i egzystencji. Fiolet jako symbol duchowego rozwoju i dojrzałej wiedzy zdobi szaty biskupów i sędziów. Barwa ta budzi również zaufanie do własnej intuicji dlatego bardzo przydaje się do pracy terapeutycznej. Kolor fioletowy symbolizuje honorowe zmaganie się z ziemskim bytem. Potężną kombinacją jest jasny fiolet, który łączy łagodność, intuicję i silnego ducha. Warto założyć rzeczy w tych odcieniach kiedy czeka nas pierwszy dzień w nowej pracy.

Naturalnym kamieniem w tym kolorze jest ametyst.


Kolor Granatowy (Yndygo)Umiejscowiony jest w tzw „trzecim oku”. Rządzi naszymi zmysłami: wzrokiem, słuchem, smakiem, i powonieniem. To kolor spokojnego, nocnego nieba, kiedy wszystko śpi i odpoczywa. A więc jest to kolor odpoczynku, porządku i zorganizowania. Sprzyja skupieniu, stąd granatowe mundurki szkolne, które mają ułatwić skupienie się na rzeczach ważnych. granatowy kolor to kolor autorytetu, dlatego udając się na ważne spotkanie warto założyć rzeczy właśnie w tym kolorze. Ludzie, którzy lubią granat informują innych o swojej uczciwości oraz o tym, że można na nich polegać. Ci którzy nie lubią tego koloru to ludzie, którzy nie uznają żadnych barier oraz jakichkolwiek ograniczeń. Ma działanie znieczulające, uspokaja podniecenie emocjonalne. Szczególnie kolor granatowy wskazany jest przy bezpłodności. Odpowiada za chęć kontrolowania otoczenia i podkreśla naszą odpowiedzialność społeczną. Jest to tzw kolor „dyrektorski”, który mówi: nadaję się na przełożonego, to przecież oczywiste. Naturalnym kamieniem w tym kolorze jest lapis lazurowy.


Kolor niebieskiUmiejscowiony jest w czakramie piątym w okolicach gardła dlatego odpowiada za centrum mowy. Wywiera spokój na nasz organizm, wnosi dużo czystości i sterylności. Wskazany jest szczególnie przy stanach zapalnych, przy gorączkach, oparzeniach. Na krew ma działanie oczyszczające. Polecany przy epilepsjach i bólach zęba. Przy tym kolorze należy pamiętać, że zbyt długie noszenie niebieskiej bielizny potrafi spowodować zaparcia, a zbyt długie noszenie niebieskiej odzieży powoduje wzrost empatii w człowieku, możemy stać się zbyt wrażliwi emocjonalnie. Symbolizuje również potrzebę tworzenia czegoś oryginalnego i docenianego społecznie, to również pragnienie mądrości. Jest kolorem dystyngowanym, niezachęcającym do poufałości. Błękit jest symbolem nieba, a więc siedziby bogów, wiary, pobożności i dobroci. Mimo, że osoby ubrane na niebiesko sprawiają wrażenie chłodnych i niedostępnych to tak naprawdę pod tą skorupą gorzeje wulkan emocji. Są to ludzi dojrzali emocjonalnie, osiągający szczyty zazwyczaj w jednej wybranej dziedzinie i często uważający siebie za autorytet.

Naturalnym kamieniem w tym kolorze jest turkus, który obdarza pogodą psychiczną, dużym opanowaniem nerwowym, łagodzi kłopoty rodzinne w domu. Metale emitujące niebieski kolor to srebro i cynk.


Kolor zielonyUmiejscowiony jest w czakrze 4 w okolicach serca. To środek tęczy między fioletem a czerwienią. Jest symbolem żywotności i rozwoju, kojarzy się z płodnością i życiem w zgodzie z naturą. Kolor zielony ma działanie uspokajające, dobrze działa na skołatane nerwy oraz sprzyjające medytacji. To również kolor nadziei na lepsze jutro, na spełnienie marzeń, na życie w dobrobycie. Zrównoważa siły i wycisza kłopoty emocjonalne. Symbolizuje potrzebę skupienia się na sobie, potrzebę równowagi wewnętrznej. Potrafi również uwolnić od poważnych problemów umysłowych. Osoby ubrane na zielono będą zatem wzbudzały nasze zaufanie i wnosiły skokój. Często ci którzy lubią zieleń są bioenergoterapeutami, zajmują się medycyną naturalną, lub wykonują zawód związany z ekologią. Natomiast ci którzy nie darzą sympatią tego koloru są zazwyczaj niewolnikami techniki i postępu gubiąc najczęściej wrażliwość i postrzeganie świata w sposób pozazmysłowy. Należy pamiętać również o tym, że nadmiar zieleni powoduje zaburzenia na pierwszej i drugiej czakrze.
Naturalnym kamieniem w tym kolorze jest szmaragd.


Kolor ŻółtyUmiejscowiony jest w splocie słonecznym w trzeciej czakrze. Związany z wieloma żywiołami - żółty kolor brzęczących monet, żółte łany zbóż, żółte słońce. Odpowiada za uczucia i myśli. Działa inspirująco, a także pobudza pamięć. Przede wszystkim rzuca się w oczy dlatego uważa się go za kolor komunikacji.Należy pamiętać, że ten kolor ma swoje przeciwwskazania. Nie powinno się go stosować przy histeriach, alkoholizmie, przeciążeniu umysłowym. Symbolicznie odpowiada za potrzebę kontaktów z innymi ludźmi oraz potrzebę rozładowania własnych problemów psychicznych. Symbolizuje lęk przed samotnością. Czasem wskazuje na kłopoty z przewodem pokarmowym na tle nerwowym. Ludzie ubrani na żółto często przywiązują zbyt dużą wagę do spraw materialnych. Osoby lubiące żółć są otwarte, żywe, pełne temperamentu i towarzyskie lub bardzo chcą poprzez energię tego koloru sobie takich cech dodać gdyż czują niedobór tych cech. Natomiast ci którzy tego koloru nie lubią potrafią skupić się na sobie i swoim wnętrzu i nie lubią powierzchownych kontaktów z innymi ludźmi.

Naturalny kamień w kolorze żółtym to Jaspis żółty, który pobudza dobroć.


Kolor PomarańczowyTo kolejny kolor wchodzący w skład naszej aury. Odpowiada za potencję, poczęcie. Stymuluje system trawienny a więc również odpowiada za jelita. Wnosi optymizm, podwyższa napięcie seksualne i wspomaga niedomagania seksualne. Pomarańczowy uznawany jest za kolor mądrości, symbolizuje ruch zmiany i działanie. Jest też kolorem ambicji i symbolizuje dążenie do osiągnięcia celu, który odpowiada za nasze szczęście. Jest bardzo lubiany przez współczesne kobiety biznesu, niesie ze sobą chęć wpasowania się w grupę ludzi rządzących, mających władze oraz chęć zabezpieczenia sobie dóbr materialnych. Osoby lubiące ten kolor są podatne na zmianę opcji, skrywają swe myśli i plany, nie ujawniają swoich dążeń. Robią to zazwyczaj w sposób łagodny wzbudzając sympatię otoczenia.

Naturalny kolor pomarańczowy w kamieniach to: topas i koral. Metale emitujące pomarańcz to: złoto, żelazo, nikiel. Kolor pomarańczowy ma działanie rozkurczowe. Aby poprawić ten kolor w naszej aurze możemy zaaplikować sobie inhalacje z podbiału.


Kolor czerwonyTen kolor umiejscowiony jest w pierwszej czakrze i odpowiada za kość ogonową i kończyny dolne. Działa uderzająco, podwyższa ciśnienie, wzmaga apetyt, zwiększa odwagę i siłę fizyczną. Kolor czerwony to magazyn energii, to kolor zwycięstwa, zachwytu, ognia, który czyści ale też niszczy. Symbolicznie mówi o potrzebie aktywności emocjonalnej i fizycznej. Jest uosobieniem buntu i rewolucji. Jest też wyrazem nieopanowanych żądz i popędów takich jak rozpusta, stąd czerwone latarnie domów publicznych. Czerwień jest bardzo aktywna emocjonalnie dlatego często wyraża gniew (człowiek zły czerwienieje na twarzy). To kolor czynnej ambicji, tworzenia i kreacji poprzez walkę i ponoszenie ryzyka.Czerwony kolor zazwyczaj kojarzy nam się z charakterem władczym dlatego osoba ubrana na czerwono będzie odbierana przez nas jako osoba o silnej woli i chcąca mieć wpływ na życie innych. Jednak to wrażenie często jest tylko podświadome gdyż bardzo często jest odwrotnie, osoba w czerwieni chce sobie takich cech dodać właśnie tym kolorem gdyż odczuwa ich brak. Krwista czerwień potrafi być odstraszająca gdyż kojarzy się z krwią a co za tym idzie z mordem, terrorem, śmiercią i przemijaniem.
Czerwone, szlachetne kamienie to rubin, do metali możemy zaliczyć złoto, miedź i żelazo, które emitują czerwień. Noszenie ich szczególnie wskazane jest przy dolegliwościach takich jak bóle w krzyżu, bóle rwy kulszowej, przy ospie wietrznej oraz zawsze wtedy gdy chcemy szybko zaleczyć jakieś blizny.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi23-11-2009, 17:52:22
Post: #2
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Teraz już wiem dlaczego najchętniej wybieram czarny kolor. Zdecydowanie nie lubię czerwonego choć ponoć do twarzy mi w nim hehe :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
23-11-2009, 18:45:25
Post: #3
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Ja kocham Czarny, Biały, Czerwony i Szary ew Beż :P

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
24-11-2009, 08:42:24
Post: #4
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
zielony i żółty lubię :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
22-03-2010, 14:34:36
Post: #5
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Źle sie czuje w kolorach pomarańczowych i różowych. Choć słyszałam, ze podkreslają moją delikatność. Swego czasu lubiałam czerń i wybierałam ubrania koloru niebieskiego.
Są takie etapy w życiu, może to zależy też od pory roku, nastroju, że wybieram różne kolory.
Ale najchętniej jednak ta czerń jest u mnie podkreśleniem w niewielkim stopniu.

Tak młody jak dziś nie będziesz już nigdy. Wykorzystaj to z myślą o Twoim jutrze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 15:46:45
Post: #6
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Moje kolory to brązy i czerwienie :)

Człowiek jest wielki, nie przez to,co ma,
lecz przez to kim jest,
nie przez to co posiada,
lecz przez to czym dzieli się z innymi
:heart::heart::heart:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 15:52:41
Post: #7
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
ja najlepiej czuję się w czerni,ale nie pogardzę też czerwienią i niebieskim:)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:24:38
Post: #8
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Ja od mniej więcej grudnia poluje na niebieskie kolory , w szafie przybyło ubrań niebieskich ,z początku robiłam to celowo ze względy na czakrę gardła , teraz już rozumiem dlaczego ten kolor stał się czymś więcej dla mnie jak tylko kolorem .
Zrobiłam też wielki krok do przodu i w niebieskim czuje się dobrze :)) Nie wiem teraz jedynie czy mój wybór był na skutek zmian zachodzących we mnie, czy kolor pomógł do tych zmian doprowadzić .
:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:26:38
Post: #9
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Domi ciekae? Bo ja od grudnia tez poluje na niebieskie :)
Zacytuj ten post w odpowiedzi16-05-2010, 16:44:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2010 16:46:11 przez infedro7 ♡.)
Post: #10
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
- Hmm... to ciekawe, bo "niebieski" tez do mnie "ciepło" przemawia... :)
- w NIM czuje się najlepiej... choć chodzę przeważnie w innych... :(
- ale NIEBIESKI jest zdecydowanie... "od święta" :P
- ale kiedyś nosiłem tylko Jeans'y... a to przecież też "blue":D
- zresztą wg. Kalendarza Majów TZOLKIN... też jestem NIEBIESKI... :exclamation::>Angel

--- pozdrówkooo... infe7... :rolleyes:

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:52:13
Post: #11
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Mój kolor to zielony, ciemny i jasny :) i fioletowy. Też noszę tylko Jeansy ale muszą być ciemny blue :))

:) :rolleyes: ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:53:52
Post: #12
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
No dobra a kto nam powie jacy jestesmy? Zgodnie z obietnicą zawartą w temacie? :)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:57:55
Post: #13
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Mi w sumie nikt nie musi mówić , wiem wystarczająco - chyba że jedynie na potwierdzenie i może coś nowego odkryje . Kiedyś byłam maniaczka koloru żółtego co według opisu wyżej by sie zgadzało .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 16:59:53
Post: #14
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Ja byłam i nadal jestem czarno czerwona ale ten niebieski... :)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 17:15:28
Post: #15
RE: Powiedz jaki lubisz kolor, a powiem Ci jaki jesteś :) Magia Kolorów :)
Czarny i niebieski.

"Czyń swoja wolną wolę, ale z rozsądkiem"
"Nie sztuką jest być idiotą, ale go grać"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  kim jestem, jaki jest cel mojego istnienia metodagayalama 0 980 17-02-2019 21:59:59
Ostatni post: metodagayalama
  MEZCZYZNA - jaki powinien byc ... Boji 168 140.690 11-08-2018 19:32:24
Ostatni post: Boji
Star Psychologiczny opis kolorow. Boji 4 3.117 11-01-2017 17:26:30
Ostatni post: anja♥
  "Zatem jaki jest Twój mit, mit, w którym naprawdę żyjesz?" Strix 24 15.977 29-11-2015 13:21:38
Ostatni post: karol3k11
  Powiedz, jak śpicie razem ... Boji 12 9.276 26-12-2014 20:18:26
Ostatni post: Czarowna
Bug narysuj drzewo a powiem ci kim jesteś shimmy 9 12.686 16-05-2010 20:33:46
Ostatni post: shi