Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare dusze a miłość ...
21-11-2017, 12:01:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2017 12:02:15 przez Mikesz.)
Post: #1
Stare dusze a miłość ...
Dlaczego starym duszom trudno jest znaleźć prawdziwą miłość?


Nasze dusze przebywają długą drogę do oświecenia. Przechodzą przez kolejne wcielenia, z trudem przepracowując karmiczne zadania. Nigdy nie są one łatwe, zwykle wiążą się ze zmierzeniem się z własnymi słabościami.
Niektóre lekcje są dla nas trudniejsze niż inne i na ich przejście potrzebujemy więcej czasu. Gdy nam się uda stajemy się mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Zmienia się perspektywa, z jakiej patrzymy na ludzi i ich reakcje.
Stajemy się wrażliwsi, ale też tracimy dziecięcą ufność i chęć, by ryzykować.
Starym duszom dużo trudniej jest znaleźć prawdziwą miłość. Dlaczego tak się dzieje?

1. Samoświadomość i poczucie tożsamości

Stare dusze wiele już przeszły i dużo widziały. Lepiej znają siebie. Wiedzą, jakie mają dobre i słabsze strony. Są pogodzone ze sobą i umieją określać własne potrzeby. Dlatego zwykle doskonale wiedzą, czego chcą lub czego nie są w stanie w związku zaakceptować. Pracują nad sobą, stale się rozwijają, nie chcą się cofać, dlatego w pewnych kwestiach nie godzą się na kompromisy.

2. Mają bardzo rozwiniętą intuicję

Jest to ich szósty zmysł, niezwykła moc, którą dysponują. Z innej strony często wynika ona z ogromnego doświadczenia i wrażliwości, które pozwalają im odczytywać sygnały niewerbalne oraz język ciała.
Umieją współodczuwać emocje innych, dlatego też zwykle trafnie oceniają intencje ludzi. Trudno je zwieść i oszukać. Nawet jeśli są pełne dobrej woli i na poziomie świadomości biorą wszystko za dobrą monetę, to ich podświadomość bezbłędnie wyczuwa wszelkie pułapki.

3. Walczą o ukochaną osobę do końca

Czasem zdumienie innych budzi stałość uczuć starych dusz. Wiele już doświadczyły, dużo w ich drodze minęło i odeszło.
One odczuwają czas nieco inaczej niż większość ludzi. Jeśli kogoś pokochają, czy to w relacji rodzinnej, partnerskiej czy przyjacielskiej, to ich miłość jest dojrzała i głęboka. One widzą w innych możliwości, ukryte zalety.
Rozumieją, że za egoistycznymi czy pochopnymi decyzjami stoją doświadczenia z dzieciństwa. Dlatego zawsze znajdą sposób, by współczuć, rozumieć i wybaczyć. Czasem ich uczucie trwa w świecie emocjonalnym, mimo iż w tym realnym od dawna go nie ma. Kosztuje to tyle energii, że trudno im znaleźć miejsce dla nowej miłości. A nowe osoby w ich życiu przychodzą, by je uczyć.

4. Mają wielkie oczekiwania i misje do spełnienia

Stare dusze mają duże wymagania wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie. Nie zadowala ich zwykła wegetacja - one mają plany, chcą się uczyć i rozwijać, posiadają wiele pasji, czują potrzebę tworzenia.
Wiedzą, że wszystko potrzebuje czasu i mimo iż energia im sprzyja, to bardziej cenią to, co powoli dojrzewa. Dlatego nagłe pojawienie się miłości od pierwszego wejrzenia przyjmują z nieufnością i często po prostu się z tego wycofują.

5. Szukają prawdziwego partnerstwa

W dzisiejszych czasach, w których królują media społecznościowe, łatwo o powierzchowne kontakty czy krótkie, ale namiętne zauroczenia. Jednak dla starych dusz miłość i związek to prawdziwe partnerstwo, wzajemne poznawanie się, godziny rozmów, ale też wspólne milczenie. Fascynują je ludzie, chcą jak najlepiej poznać ich wnętrze. Dlaczego więc miałyby postępować inaczej ze swoim partnerem? Wierzą, że do związku potrzebne jest zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i zrozumienie. Męczą się w relacjach, w których partner z nimi nie rozmawia i nie chce ich poznać.

6. Zupełnie niedzisiejsze podejście do randek

No cóż... Starym duszom trudno odnaleźć się we współczesnych realiach randkowania. Dzisiejsze aplikacje miłosne bardziej przypominają konkursy popularności. Lepsze zdjęcie, więcej “lajków” czy “przesunięć w prawo”. Nie orientują się dobrze w zasadach dzisiejszego “rynku miłosnego”.
Wolą tradycyjne spotkania, długie rozmowy i poznawanie się, a nie oklepane, wyświechtane frazesy, przygody na jedną noc czy randkowe fast foody. Zdarza się czasem, że stara dusza skorzysta z internetu, aby poznać swoją drugą połówkę. Zwykle wiąże się to z niekończącymi się rozmowami, potem przechodzi czas na tradycyjne spotkania twarzą w twarz. Jednak by coś miało z tego wyjść, muszą trafić na siebie dwie takie dusze, a to już rzadkość.

7. Mają moc uzdrawiania

Zbierane przez kolejne wcielenia doświadczenie życiowe oraz współodczuwanie i chęć niesienia pomocy często łączą się u starych dusz z ogromną energią uzdrawiającą. To wszystko sprawia, że przyciągają one osoby potrzebujące wsparcia, a także często ratunku.
Czasem podobnie sprawa ma się również z wyborem partnera. Zamiast szukać prawdziwej miłości, wiążą się z kimś, kogo chcą uratować. Wkładają w tę relację całe serce i mnóstwo energii, a zwykle kończy się to poczuciem klęski. Stąd kolejne rozczarowania i poczucie, że prawdziwa miłość nie jest starej duszy dana.

8. Mają spore oczekiwania


Stare dusze wiele przeszły, są ciekawe świata i wiele wymagają od siebie. Wiedzą, że jeśli przestaną się rozwijać, spoczną na laurach, to tylko zmarnują czas i swój potencjał. Mimo iż mają wiele zrozumienia dla innych i szczególną wyrozumiałość dla osób, które kochają, to dość szybko oceniają, jak wiele oczekują od siebie nowo poznane osoby i jeśli uznają, że niewiele, to rezygnują z takich znajomości. Dla postronnych obserwatorów może być zaskakujące, z jaką łatwością odrzucają potencjalnych kandydatów na partnerów, a jednocześnie mają wiele wyrozumiałości dla zupełnie tego niedoceniających byłych ukochanych czy nielojalnych przyjaciół.

9. Mają bagaż doświadczeń

I ciągle czują potrzebę podejmowania kolejnych wyzwań. W każde z nich angażują się całym sobą i dają z siebie wszystko. Kiedy nie udaje im się uporać ze sprawami z przeszłości czy zaniechały ich przepracowania, to one z pewnością do nich wrócą.
Stare dusze nie unikają odpowiedzialności i ponoszą konsekwencje swoich czynów i decyzji. Stale się uczą, lecz ich przeszłość czasem nie zostawia miejsca na nowy początek.

10. Czują strach przed bliskością

Stare dusze odczuwają miłość bardzo mocno. Wiąże się ona dla nich z całą gamą uczuć i emocji. Trudno nad nimi panować, a w relacjach, w które wchodzą mają wszystko - od obezwładniającego szczęścia, po gniew czy poczucie niemocy. Stare dusze walczą o ukochaną osobę do końca i kiedy trafią na niewłaściwego człowieka, to często zostają poranione i wyniszczone.
Dlatego, ze strachu przed ponownym zranieniem, boją się angażować emocjonalnie. Kiedy czują, że tracą kontrolę nad swoimi uczuciami, często zwyczajnie uciekają.

Autor: Anna Kowalska
Źródło: onet.pl

Mikesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi21-11-2017, 22:45:59
Post: #2
RE: Stare dusze a miłość ...
To chyba jestem stara dusza ...ale chociaz za to z mlodym wygladem ;) :P

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
09-02-2018, 06:16:13
Post: #3
RE: Stare dusze a miłość ...
Znajome opisy:-/, ale jak sprawdzić "wiek" duszy?

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz