Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegar biologiczny a medykamenty.
11-09-2018, 20:05:53
Post: #1
Star Zegar biologiczny a medykamenty.
Zegar biologiczny – rytm dobowy organizmu

[Obrazek: zegar-biologiczny.jpg]

fot. cargo-eksploatacja.pl


Zegar biologiczny wyznacza rytm dobowy, któremu podporządkowane są wszystkie funkcje organizmu.
Ten wewnętrzny oscylator steruje i synchronizuje procesy biochemiczne zachodzące w komórkach i tkankach.

Ciśnienie krwi, temperatura ciała, tętno, wydzielanie hormonów, skład krwi a nawet ból nie są takie same w ciągu całej doby.
Ataki anginy nasilają się między 4 a 6 rano, a ataki astmy nocą. Nocą też najsilniej odczuwamy ból.

Rytmowi dobowemu rządzącemu funkcjami organizmu podporządkowane jest też działanie lekarstw, substancji leczniczych w tym ziół. Dlatego tak ważna jest ich pora podawania. Decyduje o sile działania, skuteczności a nawet o skutkach ubocznych.
Podpowiemy kiedy więc najlepiej zażywać zioła i substancje lecznicze

[Obrazek: Zio%C5%82a-i-leki-nie-o-ka%C5%BCdej-porz...00x300.jpg]


Leki i zioła uspokajające, likwidujące napięcia psychiczne lepiej zażywać rano niż wieczorem. Jeśli zażywają je kierowcy nie mogą zapominać, że niektóre z nich obniżają koncentrację.
Rano najlepiej też zażywać środki nasercowe, obniżające ciśnienie krwi, moczopędne i przeciwzakrzepowe. Wcześnie rano pomiędzy 5-7 to najlepszy czas na substancje lecznicze dla nerek.

Tuż przed południem pomiędzy 11-12 najlepiej przyswajają się witaminy, preparaty z żelazem, środki wzmacniające i pobudzające i adaptogeny jak np. żeń-szeń czy różeniec górski

Środki przeciwbólowe najszybciej i najskuteczniej działają gdy podajemy je wczesnym popołudniem. Przy miejscowym znieczuleniu np. u dentysty zastrzyk pomiędzy 14-16 jest najbardziej aktywny i wystarczy wówczas niewielka dawka. Zastrzyki znieczulające robione po południu działają też 3 razy dłużej.

Między 15-16 najlepiej zażywać medykamenty i zioła regenerujące pracę wątroby i płuc. Około południa na woreczek żółciowy, zaś wieczorem po godzinie 18 substancje lecznicze i zioła regulujące pracę jelita grubego.

Leki i zioła silnie przeczyszczające najlepiej stosować rano, lekko przeczyszczające – przed snem. Podobnie jak te ułatwiające zasypianie – najlepiej zażyć je 30 minut przed pójściem do łóżka.
Wieczorem między 19-20 najkorzystniej przyjmować leki przeciwzapalne i regenerujące skórę. Natomiast po 20 czy nawet 21 środki przeciwalergiczne i przeciw astmie. W nocy powietrze trudniej przepływa przez zwężone oskrzela.
Jeszcze później po 21 leki na trzustkę i śledzionę.

http://sekrety-zdrowia.org

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz