Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Różnica między Buddyzmem Tybetańskim, a Buddyzmem Zen
22-05-2010, 18:13:07
Post: #1
Różnica między Buddyzmem Tybetańskim, a Buddyzmem Zen
Różnica między Buddyzmem Tybetańskim, a Buddyzmem Zen.


"Cel jest ten sam - pełne oświecenie, taka sama jest również motywacja - pragnienie niesienia skutecznej pomocy innym. Różnica polega tylko na tym, że Buddyzm Tybetański dysponuje większą ilością metod. Zen pracuje z umysłem jako świadomością. W Buddyzmie Tybetańskim ten aspekt nazywa się "Czak-Czien" lub "Dzog-Czien", prócz tego posiadamy jednak również środki, których Zen nie posiada, takie jak głębokie oddychanie, mantry, wizualizacje i praca z energiami przepływającymi w ciele.

Zasadnicza różnica leży w ludziach, którzy postępują jedną lub drugą ścieżką. Buddyzm przejmował zawsze charakter i wibrację ludzi, którzy zaczynali z nim pracować. Japończycy (B. Zen) są odrobinę sztywni, nie mają zbyt wielkiego poczucia humoru, są bardzo zdyscyplinowani i ciężko pracują. Tybetańczycy (B Tybetański) natomiast mają wspaniałe poczucie humoru, są pełni emocji i odrobinę niezdarni.

Ponieważ mają więc nieco więcej klawiszy na pianinie, Buddyzm Tybetański jest obszerniejszy. Nie znaczy to jednak, że jedna droga jest lepsza, a druga gorsza. Bardzo dobrze, jeśli komuś odpowiada Zen. Buddyzm Tybetański daje nam po prostu więcej możliwości."

Lama Ole Nydahl.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Porównania i metafory w buddyzmie tybetańskim Aga 1 4.090 18-03-2014 21:51:32
Ostatni post: infedro7 ♡
  Kolory w Buddyzmie Tybetańskim Iguanna 0 3.736 23-05-2010 10:00:54
Ostatni post: Iguanna