Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na czym polega reinkarnacja
22-05-2010, 20:04:58

Jeśli jesteś zwykłym człowiekiem wrażenia nagromadzone w twojej, podświadomości wyłonią się po śmierci tworząc pewną strukturę polegającą na tym, że najsilniejsze zdominują pozostałe i pociągną cię w stronę następnego odrodzenia. Najsilniejszy program będzie niejako niósł system. Będziesz tego doświadczał dopóki ów program się nie wyczerpie. Jeśli natomiast osiągnąłeś już poziom pozapersonalny i zrealizowałeś to, że nie jesteś swoim ciałem, lecz że je masz, odrodzisz się na skutek własnego życzenia przynoszenia pożytku innym i używając nowego ciała jako narzędzia, będziesz działał dla ich dobra.

Lama Ole Nydahl.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

22-05-2010, 21:30:55
RE: Na czym polega reinkarnacja
- hmm... fajne, podoba mi się... :>
- jestem... za ;):)

--- pozdrówkooo... infe7 :D

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
23-05-2010, 08:25:48
Dla mnie reinkranacja to rodzaj dialektycznego koła narodzin, życie i śmierci. W każdym kolejnym wcieleniu zdobywamy jakies doświadczenia i stopniowo wspinamy siew rozwoju, w tym w swiadomości.
Według tego w co ja wierze (zgodne z dogamtem np różokrzyza) powinniśmy dążyć do tego, by sie z tego dialektycznego koła wyrwać i na powrót złączyc z Bogiem.
Oświeceni jesli chca moga sie ponownie odradzać ale nie muszą. Bagawadghita nazywa ich Bothisatwami.

(chyba Bagawatgitha ;) )
23-05-2010, 08:33:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2010 09:28:38 przez Iguanna.)
Reinkarnacja to cykl narodzin i śmierci. Odradzamy się i zdobywamy doświadczenia również :) Wg Buddyzmu poprzez inkarnacje dążymy do osiągnięcia oświecenia (w końcu w którymś wcieleniu), a gdy już osiągniemy stan oświecenia to możemy uwolnić sie od karmy, cyklu narodzin i śmierci, albo inkarnować dalej (o czym mówi post pierwszy). Z tym się również wiąże Nirwana, ale to pragnę opisać w innym temacie :)

aaa... jeszcze.. :) Bothisattwa - to po prostu istota oświecona która dalej inkarnuje by pomagać. jak napisałam wyżej: "Jeśli natomiast osiągnąłeś już poziom pozapersonalny i zrealizowałeś to, że nie jesteś swoim ciałem, lecz że je masz, odrodzisz się na skutek własnego życzenia przynoszenia pożytku innym i używając nowego ciała jako narzędzia, będziesz działał dla ich dobra."

Bagawatgita - to bardziej chyba z Hinduizmu? Bardziej z Bogiem coś sie wiąże, więc jak dla mnie to Hinduizm.
"Jednak można być buddystą nie wierząc w reinkarnację czy też w istnienie innych form egzystencji niż nam znane, ponieważ praktykowanie buddyzmu nie polega na utrzymywaniu pewnych określonych poglądów na temat życia po śmierci, istnienia czy nieistnienia kosmitów czy też w skrajnych wypadkach czasu smażenia jajecznicy.

W buddyjskiej praktyce nie chodzi nawet o przestrzeganie jakichś zasad postępowania przekazanych przez Buddę. Jej sednem jest medytacja czyli sposób poznawania siebie i własnej roli w świecie, w sposób nie intelektualny lecz dotykający bezpośrednio istoty życia. Z medytacji powinna wypłynąć cała reszta, jak to mawiają różni buddyjscy mistrzowie, "naturalnie i bezwysiłkowo". Oczywiście dopóki w pełni się tak nie stanie, wysiłek, utrzymywanie dyscypliny i przestrzeganie zasad etycznych są konieczne."

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

23-05-2010, 09:49:49
"Jednak można być buddystą nie wierząc w reinkarnację czy też w istnienie innych form egzystencji niż nam znane, ponieważ praktykowanie buddyzmu nie polega na utrzymywaniu pewnych określonych poglądów na temat życia po śmierci, istnienia czy nieistnienia kosmitów czy też w skrajnych wypadkach czasu smażenia jajecznicy.

W buddyjskiej praktyce nie chodzi nawet o przestrzeganie jakichś zasad postępowania przekazanych przez Buddę. Jej sednem jest medytacja czyli sposób poznawania siebie i własnej roli w świecie, w sposób nie intelektualny lecz dotykający bezpośrednio istoty życia. Z medytacji powinna wypłynąć cała reszta, jak to mawiają różni buddyjscy mistrzowie, "naturalnie i bezwysiłkowo". Oczywiście dopóki w pełni się tak nie stanie, wysiłek, utrzymywanie dyscypliny i przestrzeganie zasad etycznych są konieczne."

Polecam:

29-09-2010, 00:57:54
Hej, fajnie, że jest ten temat:)
spotkałem się z taką teorią, że reinkarnacja w sensie duchowym jest bezpośrednio związana z naszymi genami, funkcjonowaniem całego ciała od komórki po organ, czyli jak gdyby dusza jednak była przypisana do materialnego ciala i to ona kształtowała jego funkcje (na tej stronie - http://www.naturaswiata.pl/index.php?lng...ists&id=15 ). Co o tym sądzić?
03-05-2011, 17:15:00
Przyjmijmy, że dusza przechodząca z jednego ciała do drugiego podczas reikarnacji, to rodzaj świadomej energii.
Dzięki doświadczeniom, przyszłe wcielenia świadomości będą inne. Świadomość nie będzie już potrzebowała uczyć się tego co już zna. W pamięci tych wyższych energii będzie zapisana informacja dotycząca aktualnego doświadczenia. Dzięki Twemu aktualnemu ciału, wszechświat się rozwija. Warto być tego świadomym. W następnych wcieleniach świadomość nie będzie musiała uczyć się wszystkiego od nowa, ponieważ w polu świadomości będą wszelkie doświadczenia z poprzednich żyć. I to ta właśnie pamięć pozwala energii w kolejnych wcieleniach stawać się coraz lepszą i lepszą, mądrzejszą, bardziej ukształtowaną... aż osiągnie stan Nirwany.
Nie chodzi o szczegółowe zdarzenia z życia, które są ważne dla ego. Tego pamiętać nie trzeba. Chodzi o ogólną znajomość wibracji energii, które są podstawą wszelkich zdarzeń. To jest zapamiętywane, nawet genetycznie. Jest to subtelna świadomość i umiejętność rozróżniania rzeczy „korzystnych” i „niekorzystnych”. Jest to ogólna wiedza o jakości zdarzeń.
Niektórzy twierdzą, że pamiętają poprzednie wcielenia. Jeśli takie jest doświadczenie, to jest to dla tych ludzi prawdą. Jednak wszelkie rzeczy, które się stały w poprzednich wcieleniach są również przejawiane w teraźniejszości.
Wszystko co było kiedyś ma wpływ na to, co jest teraz.
Dlatego nie ważne jest skąd dana rzecz się wzięła ważne, że istnieje teraz i wpływa na życie. Doświadczenia w poprzednich wcieleń i tak są tylko projekcją umysłu, podobnie jak pamięć. Na zasadzie snu, w którym występują dane wizje i wibracje. Wszystkie obrazy mają swoją genezę w tym życiu.
Energetycznie mogą nawiązywać do przeszłości, ponieważ człowiek zna przeszłość swoją, jak i cywilizacji. Wszelkie wibracje występujące w polu ciała da się odnieść do przeszłości. Wspomnienia z przeszłości mogą dotyczyć poprzednich wcieleń lub być po prostu skojarzeniem zdarzenia z daną wibracją.
Dlatego nie istotne jest, czy ktoś sobie przypomina przeszłe życia, czy nie pamięta nawet tego co było wczoraj. Całe pole jest dostępne w teraźniejszości.
Zawiera ono wszystko, co cała ludzkość nagromadziła przez cały okres istnienia.
Wszystko jest w tej chwili.
A czy ludzie, którzy przeżyli śmierć kliniczną stają się odmienieni? Widzą, że wszystko jest mniejszym lub większym złudzeniem, jakby z innej perpektywy. Co najważniejsze, również stosunek do otaczającego świata się zmienia.
Tak naprawdę ciało nie umiera, zmienia tylko postać energetyczną, zamienia się w inną energię podlegająt tranformacji. Ktoś powiedział, że nic w przyrodzie nie ginie - zmienia się tylko właściciel (czyt. FORMA). Tak naprawdę świadomość nie umiera a tylko ciało materialne, a wraz z nim tożsamość, dotychczasowe Ego.

No i tu dochodzimy do setna sprawy:
a mianowicie rolą reinkarnacji jest wielokrotność istnień, a karmy - możliwość rozwijania się energii w kolejnych wcieleniach poprzez naukę.
Tak juz chyba jest, że jeśli się czegoś nie zdoła przepracować w jednym wcieleniu, to ten problem powraca jak bumerang w drugim (analogia - zdawanie do następnej klasy - dzięki Meta_dw za dobrzy przykład).

Nie zapominajmy, że karma (prawo przyczynowo-skutkowe) ujawnia się w reinkarnacji. Regresje do poprzednich wcieleń potwierdzają je i pomagają zrozumieć tworzenie się uwarunkowań karmicznych i znane było od tysięcy lat głównie na Wschodzie w wielu krajach Azji.. jest uznawane do dziś.
Nie wiem jak jest u Was, ale w moim mieście jest cała masa hindusów prowadzących od lat własne firmy w Polsce (miałam okazję rozmawiać z niektórymi) i faktycznie oni w "TO" wierzą... a raczej wiedzą.
Gdy poznajemy swoje poprzednie wcielenia, widzimy działanie prawa karmicznego w kolejnych wcieleniach. Każda decyzja i czyn stwarza przyczynę do późniejszych skutków, które pojawiają się wtedy, gdy warunki dojrzeją. Najczęściej zbieramy skutki dopiero w następnych wcieleniach, ponieważ musi nastąpić zmiana warunków. Jesteśmy nieświadomymi władcami tego prawa, autorami swojego losu, nauka poprzez doświadczenia zarówno dobre jak i złe.
Gdyby się tak przyjżeć sprawie, to jedno bez drugiego nie istnieje.

pomogę i interpretacji tarota, interpretacji snu, ale pamiętaj --> pomogę
Warunek konieczny to minimum 20 postów na forum
Jeśli potrzebujesz skryptu runicznego - również pomogę
04-09-2018, 12:15:06
Za radą Mikesza chcę tutaj pociągnąć temat, który jest bardzo interesujący.
Wystartujmy od odpowiedzi Mikesza na moje pytania:

(wklejam, bo nie umiem zacytować innego tematu
)

Bardzo ciekawe, bardzo.
Chętnie się dowiem jak określić z całą pewnością zależności karmiczne z bliskimi (niektórymi) osobami. Jest ktoś, kto może to zrobić?

I jeszcze- jak przerobić z psychoterapeutą karmiczny, bolesny związek (np. miniony), skoro psycholog nie wierzy/ nie może wspominać o karmie?

RE: Mikesz zaprasza na Tarota
Zuzu 59 :
1. Zależności karmiczne można określić poprzez kilka "metod ezoterycznych".
Np. poprzez poprzez metody działania na płaszczyźnie jasnowidztwa - tak jak to czasami czyni nasz użytkownik - Strix , poprzez pracę z wahadełkiem + inne metody, jak to kiedyś robił nasz użytkownik - Gullfaxi , oraz np. też można to określić za pomocą Kart Tarota - tak jak ja to niejednokrotnie robiłem na tym forum w tym moim temacie ( trzeba znaleźć i poczytać ).
2. Z psychoterapeutą można rozwiązać ( uzdrowić , pogodzić się z różnymi relacjami w życiu ... itp ... itp .... ) , ale może już na innej płaszczyźnie - bardziej naukowej, udowodnionej medycznie , w kwestii - typu podświadomości, nadświadomości, okresu dzieciństwa, psychologii , tzw. konfliktów wewnętrznych , podświadomych potrzeb i oczekiwań wobec partnera czy rodziców itp ... itp ...itp ... ( terapia grupowa lub indywidualna ).
W zasadzie nie jest ważne, czy terapeuta wierzy w " karmę" czy związki karmiczne, czy nie, ale ważne jest że dotkniesz tego tematu - problemu, zmierzysz się z nim i coś sobie uświadomisz ...
I to często jest dla człowieka bardzo trudne . Wszelkie przykre życiowe sprawy i sytuacje często chowamy za kurtynę nieświadomości, zwłaszcza w okresie dzieciństwia.
One później w okresie dorosłości wypełzają jak robaki w postaci różnych dolegliwości ( psychicznych i fizycznych ) i zatruwają nam życie.
To sprowadza się do tego samego: swoista konfrontacja, że swoimi uczuciami, emocjami - także tymi bardzo negatywnymi, uświadomienie ich sobie , odnalezienie swoich prawdziwych potrzeb i oczekiwań w życiu ... itp ... itp ...
Trzeba przez to przejść i są różne drogi do tego uzdrawiającego procesu.
Niektórym się to udaje, niektórym nie, niektórym tylko jakby częściowo ...
Bo taki jest nasz cel i sens naszego życia. Tylko poprzez cierpienie , zdobywanie przeróżnych życiowych doświadczeń, swoiste trudne lekcje, jakby też pokuty - można się doskonalić duchowo.
Bo takie jest podstawowe prawo reinkarnacji i sensu istnienia człowieczej duszy ... a dalej, to już jest inny temat ...
Pozdrawiam - :)

Mikesz

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
04-09-2018, 12:27:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2018 12:33:14 przez Mikesz.)
No i dobrze ... - Zuzu59 ... :)
Zobaczymy, czy ktoś odpowie w tym temacie ...:huh:
Na pewno jest szalenie ciekawy i z na pewno zahacza on o podstawowe pytanie człowieka, zadawane już od wieków przez zwykłych ludzi, jak i wszelkich filozofów tego świata ... - jaki jest jego cel i sens w życiu ...?

Mikesz

04-09-2018, 12:30:58
Zobaczymy, a ja zapewne będę dalej drążyć i dopytywać. :)

04-09-2018, 12:39:50
Jak będę miał czas - to odpowiem.
Bo w tym temacie - jest bardzo dużo "gadania" ( wyjaśnień, dowodów, przykładów i inne... , ponieważ wszystkie aspekty naszego życia zawsze w pewien sposób ze sobą się wiążą ... itp ... itp ...).

Mikesz
04-09-2018, 23:42:18
Jestem cierpliwa, poczekam.

07-09-2018, 09:40:39
Zuzu 59 - jeżeli chcesz o coś zapytać w tym temacie , to pytaj, bo ja nie będę zaczynał tego tematu na forum od początku, od zera ...
Np. jak chcesz możesz zapytać mnie o ew. związek karmiczny z jakąś bliską Ci osobą ( ale tylko jedną, bo rozkłady są czasochłonne i trudne ).
Wtedy postawię Karty i sprawdzę.

Mikesz
07-09-2018, 18:15:42
Dziękuję, na razie jak mi przyjdzie ogólne pytanie, to pewnie prędzej poproszę o podpowiedzi.

Uważam, że po rozstaniu nie ma co pytać o rodzaj związku, bo szkoda energii, a nowego nie ma nic na horyzoncie. Dzieci też mam więcej niż jedno.
Jak coś/ktoś mi się nasunie, to Cię poproszę.:*

Odpowiedz