Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Channeling - co to jest?
03-06-2010, 07:35:12
Post: #46
RE: Channeling - co to jest?
Ja też znam pewna osobę z bardzo duzym doswiadczeniem w branży, która nieźle wtopiła w kontaktach z "MIstrzami" i "Aniołami".
A w kontaktach z duchami czy duchami przodków... No cóż, kanalizm jest przydatny ale mozna skutecznie i wyraźnie best tego też. I do tego nie dać się opetać :)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
03-06-2010, 08:34:33
Post: #47
RE: Channeling - co to jest?
Przekaz channelingowy – dotarcie do pól informacyjnych, uzyskanego od rozmaicie nazywanych w różnych kulturach – mistrzów i opiekunów duchowych., Uniwersum itd. na częstotliwości miłości uniwersalnej czakramu serca, tzn. przestrzeni bardzo wysokich, czystych energii, otwartych dla wszystkich chcących zadać pytanie i co równie ważne, gotowych wysłuchać odpowiedzi. Bez względu na wiarę czy wyznanie.
Proces nazywany channelingiem jest sposobem na podłączenie się do pozaplanetarnych pól świadomości, osiągnięć wyższych cywilizacji.

Ludzi, którzy na serio i w pełni świadomie zajęli się channelingiem nie ma zbyt wielu, ponieważ pierwszą sprawą na drodze do tego celu jest podporządkowanie sobie własnego ego. A channeling jest właśnie metodą otwarcia się na szczęśliwe życie wewnętrzne, wolne od lęku ego (nie będę się tu rozpisywać o ego, ani też o medytacji itd., od tego są inne działy, gdzie te tematy są już opisane bardziej szczegółowo).
Ludzie w kanale mocy zazwyczaj nie wyglądają na świętych i tez nimi nie są. Rozpoznać ich można po radości istnienia, która emanuje z nich w każdej sekundzie, ponieważ przepływ energii daję silę do pełnego życia, a podłączenie się powyżej poziomu astralnego daje wolność od strachu. Z góry po prostu wszystko lepiej widać, zwłaszcza procesy, które żądzą światem. Jeśli zrozumiecie proces, to przestaniecie się bać, a to jedna z najważniejszych prawd, a tym samym jeden z najważniejszych darów z wyższych poziomów, jaki można otrzymać.

Channeling jest otwarciem na pionowy kanał informacji, poprzez praktykowanie, mi.n wizualizacji, świadomego oddechu, medytacji. Dopiero, gdy nauczymy się świadomie i spokojnie kierować w głąb siebie możemy bezpiecznie wyjść w nadprzestrzeń, w światy duchowych jestestw, na spotkanie swoich opiekuńczych aniołów i td. Oczywiście należy pamiętać o ochronie, sposobów jest wiele (chociażby wizualizacja światła itd.), każdy z czasem wypracowywuje sobie własną metodę. Uważam, że channeling jest dla adeptów bardziej zaawansowanych w ezoteryce.

A co do pytania jak rozpoznać, że byt który do nas mówi jest aniołem – to też jest już taki temat na forum http://ezotop.pl/thread-941.html(pierwszy post ;).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
03-06-2010, 08:52:04
Post: #48
RE: Channeling - co to jest?
I znowu sie nie zgodzę. Znam osobę bardzo zaawansowaną w rozwoju duchowym, której kanalizm nie wyszedł na zdrowie a jej rzekome anioły zmanipulowały ją.

Nie zgodze się tez z tym co piszesz w podanym linku, bo to naprawde nie ejst jednoznaczne. Większosć mrocznych bytó potrafi sprawić, ze czujesz się miło i błogo, a to jest kwestia manipulacji umysłem osoby, którą się właśnie na czas kanalizowania (świetne słowo ;) ) "opetuje".

Piszesz Ago: "Dopiero, gdy nauczymy się świadomie i spokojnie kierować w głąb siebie możemy bezpiecznie wyjść w nadprzestrzeń, w światy duchowych jestestw, na spotkanie swoich opiekuńczych aniołów i td. Oczywiście należy pamiętać o ochronie, sposobów jest wiele (chociażby wizualizacja światła itd.), każdy z czasem wypracowywuje sobie własną metodę. Uważam, że channeling jest dla adeptów bardziej zaawansowanych w ezoteryce."

Wyjsć w świat duchowy jest i astralny jest prosto, jednak wizualizowanie swiatła to czasem naprawdę za mało by byc tam bezpiecznym, bez względu na to jak głęboko w głąb siebie się patzry.
Zanim też się wypracuje własną metodę mozna się niezły kanał wpuścić.
I powiem, ze z własnego doświadczenia wiem, ze nawet zaawansowanie w ezoteryce nie czyni bezpiecznym w kanaliźmie, o czym napisalam na początku tego postu.
Przy tym nawiązanie kontakto ze swoim aniołem, opeikunem, zwierzeicem mocy i innymi istotami duchowymi i astralnymi naprawdę nie jest trudne i nie tzreba do tego kanalizmu. Mozna to zrobić dużo bezpieczniej i prościej.

Ale wciaż nie odpowiedizałaś mi jakie są podstawowe zasady BHP i podstawy pracy w kanaliźmie wiec moge sie myslic.
Zacytuj ten post w odpowiedzi
03-06-2010, 08:59:57
Post: #49
RE: Channeling - co to jest?
nie wiem co oznacza słowo kanalizm :P, odpowiedziałam już na zadane pytania, czytaj między wierszami, ja się cały czas ucze i nigdy nigdzie nie pisałam, że się na czymś znam, po to są zakładane wątki żeby się czegoś nauczyć a nie ciągle krytykować, umiesz lepiej napisać coś to poprostu to zrób, ja innego źródła już na temat channelingu (bo taka jest poprawna nazwa) nie mam a Internet nie jest dla mnie wierzytelnym do końca źródłem i to już napisałam kiedyś ;).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi03-06-2010, 09:16:34
Post: #50
RE: Channeling - co to jest?
Aga z Twoich postów wynikało, ze kanalizm (polski odpowiednik słowa chanelling - jakbyś przeczytała uważnie posty w tym temacie, to byś to wiedziała) to droga łatwa, miłą i przyjemna, a do tego prowadząca do rozowju duchowego na wysokim poziomie. Dlatego zapytałam o podstawy i BHP.

Bardzo dobrze, ze się uczysz. Najgozrej stanąć w miejscu. Ale też skoro są tu słowa krytyki, to zwróć na nie uwagę. Nie krytykują Ciebie ale metodę, jaką opisujesz zapewne korzystajac z jakiejś ksiazki (możesz podać tytuł i autora? ).

Zastanów się, czy osoby, które Ci odpisują to tylko laicy nie mający bladego pojęcia o ezoteryce, czy też moze osoby, które mają w tej dziedzinie trochę doświadczenia. I piszą co czują z własnych doświadczeń i doświadczeń innych osób, a nie tylko z książek.

Ja też korzystam z wielu książek i na nich sie uczyłam. Potem wiele zamieniałam na doświadczenie. Każdy z nas tak robi. Ale czasem zanim zacznie sie praktykować to co pięknie opisują niuejdżowskie ksiazki, warto może poznać punkt widzenia osób z praktyczną wiedzą, inaczej można się wpuscić w kanał.

Na Twoim miejscu uważnie bym przestudiowała posty np Vermiliona, bo to osoba, która nie jest laikiem a ma za sobą wiele lat praktyki i doświadczeń.

Ja wiem, ze jak się jest młodym i pełnym pasji, to wszystko co uznaliśmy za dobre i piekne takim się wydaje. Ale uwierz, na tych swietlistych też wiele jest ciemnych skaz.
I czasem warto uczyć się na błędach innych. Ale oczywiście to juz kwestia wyborów indywidualnych.
Zacytuj ten post w odpowiedzi
03-06-2010, 10:25:51
Post: #51
RE: Channeling - co to jest?
Dla mnie jest nie potrzebne przechwalanie się kto ile potrafi bo z czasem i tak wyjdzie oliwa na wierzch,jestem nową osobą na forum jeśli ma się dar to osoby nie mówią co ile potrafią poprostu pomagają innym nie lubie chwalić siebie z czymś co wiem ,że nie potrafie bez aluzji do kogo kolwiek na forum ,kazdy z nas ma to coś w sobie.Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
03-06-2010, 11:40:09
Post: #52
RE: Channeling - co to jest?
Toteż się nie chwalimy, misiu, tylko wyrażamy poglądy.
Ja z mojego doświadczenia i wiedzy wyciągnęłam takie a nie inne wnioski. Dlatego uważam, ze kanalizm (channeling) jest drogą delikatnie mówiąc niepewną i więcej tam manipulacji oraz elementów opętania niz jakiegoś rozwoju duchowego.
Rozwój duchowy, moim zdaniem, polega na odnajdywaniu pewnych odpowiedzi w sobie, samodoskonaleniu się, otwieraniu na nowe dos nania, widzeniu, a nie tylko patrzeniu. Łączy się to często z poznawaniem takze technik uzdrowicielskich i mantycznych, bo na pewnym etapie rozwoju chcemy też juz pomagać i prowadzić innych.

Ale w kanalizmie nie mamy do czynienia z samoświadomością. Tu pozwlamy obcym bytom, których pochodzenia i intencji nie jesteśmy w stanie tak naprawdę poznać i przewidzieć, zawłądnać swoim ciałem, swoim umysłem i ingerowac w swoja energetykę. W zamian otrzymujemy rózne informacje będące wiedzą o tym, jak zbudowany jest ten i tamten oraz kilka innych światów.
Tyle, ze ta wiedza także, nie jest pewna, co ięcej często sprzeczna. Np taki Archanioł Michał jednej grupie chanelingowej daje taki przekaz innej inny. To coś tu chyba jest nie tak.

Same odpowiedzi też nie wypływaja z nas i naszego połączenia ze Źródłem, a z wiedzy innych bytów, które nam coś powiedziały.


W kontaktach z innymi istotami duchowymi, jak anioły czy inne byty, które to kontakty są wynikiem samoświadomosci i medytacji, zwykle rozmowa wygląda mniej więcej tak, ze odpowiedzią jest uśmiech, gest lub stwierdzenie, ze:
"Przecież to wiesz"

Nie ma tu jasnych i wprost podanych odpowiedzi. A kiedy samodzielnie sie do jakiejś wiedzy dojdize, często potwierdzeniem prawdziwoście tego jest tylko uśmiech lub nieznaczne skoinienie głowy.
Rozmowa to też znaki. Czasem odpwoiedż przychodzi w strz ępie rozmowy zasłyszanej w tramwaju, lub ukazuje się w nagłówku gazety.

Channeling zaś podaje dokłądne, obszerne informacje pochodzące ze "sprawdonego" źródła. To nie jest rozwój duchowy tylko manipulacja. Taka osoba często nie potrafi juz podjać samodzilnie decyzji w żadnej sprawie, staje się bezkrytyczna i co gorsza nie dostrzega tzw przyczepionych do siebie bytów czy cieni.

Vermilion powiedizał kilka posów wyzej, ze techniki pracy z channelingiem sprawdzaja się przy kontakcie z duchami przodków czy nawet pomniejszymi duchami natury. I to fakt. Mozna choc nie tzreba i jest ok.
Ale korzystanie z tej techniki do nawiązania kontaktu z aniołami, archaniołami, demonami czy obcymi cywilizacjami pozaziemskimi i mistrzami wniebowstąpionymi (niew iem szczerze mówiąc co to jest ale ponoć tacy są), to igranie z ogniem i własnym zdrowiem psychicznym.

No ale każdemu według wolnej woli.
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-06-2010, 13:09:43
Post: #53
RE: Channeling - co to jest?
Szepcząca mnie się nazwa kanalizm nie podoba, bo kojarzy mi się bardzo nieezoterycznie (za to bardzo anatomicznie) nie powiem z czym.

Cytat:Ale korzystanie z tej techniki do nawiązania kontaktu z aniołami, archaniołami, demonami czy obcymi cywilizacjami pozaziemskimi i mistrzami wniebowstąpionymi (niew iem szczerze mówiąc co to jest ale ponoć tacy są), to igranie z ogniem i własnym zdrowiem psychicznym.

Ostatnio natknąłem się na wykorzystanie channelingu w kontaktach ze świętymi. Ot takie urozmaicenie ludowej magii polegającej np. na odmawianiu danej modlitwy 9 razy dziennie przez 9 dni. Widać ktoś uznał, że to nie wystarczy i zaleca bliski kontakt ze świętym z wykorzystaniem channelingu właśnie. Sęk w tym, że jak ktoś się skontaktuje z czymś innym to będzie klops.

Odnośnie straszenia i demonizowania - będzie prawdziwa historia żywej osoby z krwi i kości, bo frazesy "ludzie lądują", "są osoby, którym to szkodzi" nie wszystkich przekonują.

Znam osobę, która ma naprawdę imponującą wiedzę i praktykę ezoteryczną i która parała się channelingiem. Przeczytała literaturę, spróbowała. Przyszedł do niej byt, podał się za anioła i sobie gadali. Znajoma sądziła, że to anioł - zajmowała się wcześniej długi czas medytacjami anielskimi więc można uznać, że była doświadczona w tej kwestii.

Potem dziwnym trafem zaczęło jej się zdrówko sypać, ktoś stwierdził, że to pewnie wina tego aniołka. Znajoma wierzyć nie chciała, ale poprosiła aniołka ładnie, żeby sobie poszedł. Aniołek się zdenerwował, okazało się, że aniołkiem nie jest. Skończyło się na odsyłaniem, a znajoma długo potem łatała energetykę, bo ją aniołek nieco zeżarł.

Znam i takich co grzej kończyli jak im przywołane channelingowo byty zaczęły wmawiać różne rzeczy i summa summarum był rosły sanitariusz z kaftanem i szpital z kratami w oknach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
18-03-2014, 21:48:01
Post: #54
RE: Channeling - co to jest?
Witam... :)

- to może i To czas odświeżyć... :)---pozdrawiam... infe7

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
18-03-2014, 23:28:24
Post: #55
RE: Channeling - co to jest?
To ja sie wypowiem.
Tak jak ktos tu napisal kanały są otwarte.
Dla mnie to chleb niemal powszedni.
Polecam w tym temacie wątek mój,pismo automatyczne i przekazy innych świadomości aby temat byłn namacalny
Zacytuj ten post w odpowiedzi
01-10-2014, 09:54:30
Post: #56
RE: Channeling - co to jest?
Ja to zawsze polecam pierw zgłębić się w sobie,by nie było potem niespodzianek od strony psychiki, umysłu który różnie może kojarzyć, emocji które mogą wylatywać,przeszkadzać oraz i spokoju który nieraz może być naruszany.Mnie uczono porządkować myśli,być ze sobą w zgodzie ,oraz zwracać uwagę na spokój wewnetrzny z tym już ogarniać lżej.
A itak szlifując intuicję oraz samozaparcie w tym jakoby posuwać się można mało.A potem nie powiem że jest z górki.
Nawet trochę jasnosłyszenie a channeling powiedziałabym że to troche inna beczka "czasem "prochu".
Co do pisma , ja się kiedyś tak uczyłam słyszeć/jasnosłyszeć ..przelewanie na papier było pierwszymi momentami z jasnosłyszenia,kontaktu z opiekunami, choć nie tylko to, zapisywałam wszystko czasem lepiej było to ogarnąć, zeszyty pieły się w półkach a potem na spokojnie segregacja, odrzucanie, konkluzje a na końcu..spokój . Mogłabym o tym chyba eseje pisać , choć raczej to były cenne rady spokojne dociekania i opowiadania typu " badź na krawędzi ale nie przesadzaj o jeden krok" .
Czasami też jest tak że nie chce się przejść ..dalej z tym.
Tu kwestia braku gotowości, złudności swoje może troszkę, niedojrzałość z myślami, albo może nie ten czas..
Danym czasem dość znacząco wryły się w moje pokłady estetyki tego pojęcia channelingu. A jak jest dziś po tym wszystkim co było i co jest? Cuż..można by powiedzieć że nie można się do tego totalnie przyzwyczaić.Każdy kontakt może być tak odrębny jak otaczające nas energie.Nie tyle co wyrabia się zdanie o tym ,ale też nie ma parcia takiego , jest to płynne i nie robi zupełnie ohów z dnia codziennego.tak jak całe ezo..już przesiąka, już przełazi na dzień powszedni, na tyle że albo tkwimy w tym po uszy albo traktujemy to jak kolej rzeczy i nic zupełnie konkretnego. Po prostu trwamy dalej.

"W kamienie na dnie uderza woda. Wiatr trąca swobodnie trawę na zboczu. Bądź zatem jak trawa z kamienia na wodzie"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
01-10-2014, 10:37:21
Post: #57
RE: Channeling - co to jest?
Ja się podłaczę ze swoimi watkami pod to myślę ze pasują..


http://ezotop.pl/thread-8059.html?highlight=przekazy

http://ezotop.pl/thread-4036-post-49500.html#pid49500

http://ezotop.pl/thread-8060.html?highlight=przekazy

ok tak po krótce komunikacja dalej trwa, dla mnie chanelling to nic innego jak przełaczenie sie na inną czeie śtotliwość pracy mózgu, na taką na której,
rozmawiają inne swiadomości lub inaczej pole swiadomości.
miałem w swoim doświadczeniu połaczenie z duchami, demonami, oraz wiekszą swiadomością która mowi o sobie My do słudzenia podobne przekazy jak z innych stron..
powiem tak link traktujacy o szamaniż=źmie,,,jest tak fragment przekazu, w rzeczywistosci póżniej był on w dalszych czesciach, traktował o mnie, jak dotąd wszystko sie sprawdziło.
moze ktoś uzna ze nie na temat, ale myslę ze doświadczenia te pomoga zrozumieć samo zagadnienie.
chaneling to nic innego jak właczenie się ,,,ze tak powiem na okreslona czestotliwość, jakby dostrojenie anteny.
pisałem nieraz o tym ze kluczem do tego jest swiadomość, istnieje tez wspolne pole swiadomości..
podam jeszcze dodatkowy link..
w którym to sie rozpisuję ,,na temat zaleznosci albo inaczej mechanizmow działania umysłu, nasz umysł w tym swiecie jest zakłócony przez inne sztuczne fale...radiowe mikrofalowe...komórki..itd, myślę ze człowiek dysponuje naturalną umiejętnoscia połaczenia.
no ale cto moje konkluzje, mi się czasem juz gada z nimi jak z przechodniami.


więc link pomocniczy...
http://ezotop.pl/thread-8038.html?highlight=badacze+

w linku tym zamiesciłem krótko moje konkluzję i powołałem się na inne linki jak ktoś się wczyta to myśle ze można ogarnąc temat
odnośnie linków i tego co piszę rozmowy nadal mi się zdarzają i juz teraz z udziałem innych róznych nie znanych sobie osób, kontekst ten sam, więc wykluczyłbym schzofrenię, i potraktował watek tym równierz dokumentalnie abstrachując czy wierzymy czy nie

dla mojej kolezanki forumowej ,,ona zrozumie,,,jest jeszcze jedno wyjscie zamiast forsowania kanałow i przepuszczania słonia przez ucho od igły....MIANOWICIE ...JUMP JUMP
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Channeling - przekaz pozazmysłowy szeptaniola 6 7.562 07-11-2013 12:12:11
Ostatni post: Jola.
  Channeling z podświadomością Sunna 0 2.266 28-10-2013 13:20:58
Ostatni post: Sunna
Shocked Channeling i regres Monika19 5 5.302 19-01-2012 13:24:49
Ostatni post: asiamaks