Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wróżyć z Tarota Porady
01-03-2013, 21:53:41
Post: #1
Jak wróżyć z Tarota Porady
Czy karty te są bezpieczne?

Karty te są bezpieczne, jeśli mądrze będziemy z nich korzystać. Tarota codziennie nie warto stawiać, i tylko żyć tym, co nam karty powiedzą. Jeśli zasięgniemy porady u doświadczonej tarocistki będziemy mieli świadomość, że obraz przekazany nam we wróżbie może nam pomóc w odzyskaniu równowagi życiowej czy zrozumieniu pewnych kwestii. Tarot ma nam pomóc w życiu i doradzić jak dojść do upragnionego szczęścia.Co one mają takiego w sobie, że mówią prawdę?

Wiele kultur na całym świecie i we wszystkich epokach przepowiadało przyszłość. Posługiwali się różnymi środkami- np. monetami, fusami herbacianymi, wzorami na niebie itp. Z czasem tworzyły się coraz bardziej rozbudowane systemy dywinackie, czyli wróżbiarskie by lepiej zrozumieć siebie oraz przyszłość.

Karty Tarota posiadają w sobie symbolikę, archetypy, które występują w życiu kaczego człowieka, Dzięki tym obrazom nasza intuicja może odczytać jak wygląda życie człowieka oraz jego możliwa przyszłość. Istnieje przekonanie, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą powiązane, a zdarzenia i wzory zapisane w zodiaku, w kartach czy filiżankę herbaty, w życiu jakiejś osoby czy też gdziekolwiek na ziemi stanowią łącznie część jakiejś niewidzialnej siły. Przypadkowość wróżenia jest sama w sobie częścią tego procesu. Wielki XX wieczny psycholog Carl Gustav Jung posłużył się terminem „ synchroniczność” na określenie tego rodzaju znaczących zbiegów okoliczności. Wierzył on, że wyciągnięta przez nas karta Tarota została nam podsunięta przez wewnętrzne „ ja”, (intuicję).

To prawie tak, jakby karty wybierały nas w chwili, gdy my wybieramy je. Każdy symbol na karcie niesie w sobie przesłanie, a każdy obraz Tarota kryje znaczenie.

Karty łączą się z naszą intuicją oraz intuicją wróżki, i odpowiadają na niemal każde pytanie, niosąc tym samym prawdę.Czy można zmienić przyszłość?

Jesteśmy kowalami własnego losu. To my jako ludzie o wolnej woli możemy dowolnie kształtować naszą przyszłość. Wróżba z kart określa nam najbardziej możliwe wydarzenia w naszej przyszłości. Czasami karty ostrzegają przed błędnymi wyborami i ścieżkami życia, ale to od nas zależy czy posłuchamy rad kart, czy też nie. Niektóre jednak rzeczy w naszym życiu są już zapisane na przyszłość, niezależne od naszych decyzji i wyborów. O tym też mówią karty i pewne sprawy we wróżbie i tak się spełnią prędzej czy później. Jednak pamiętajmy, że w dużej mierze wiele zależy od naszych działań, i poczynań, a wróżba ma być wskazówką i podpowiedzią na to by dojść do upragnionego szczęścia.Czy zawsze trzeba słuchać kart by coś się spełniło?

Wszystko zależy od tego, na jaką wróżkę trafimy. Czy to co nam przekaże ma w ogóle sens i czy pasuje do naszej obecnej sytuacji. Jeśli tak jest i wróżka dokładnie określiła naszą obecną sytuację w jakiejś sprawie, to warto posłuchać jej rad na przyszłość odnośnie tej kwestii.Czy można opowiadać innym osobom o wróżbie?

Tak, można, choć często słyszałam, że jest taki przesąd że lepiej nie warto bo to co najlepsze we wróżbie było ukazane, się nie spełni. Jest to jednak przesąd.

Czy karty te są nośnikiem „ zła”?

Tarot nie jest „ zły”, chyba że takim uczyni go posługująca się nim osoba. Tarot pozostaje pozna naszym wyobrażeniem dobra i zła, a jedynie odbija energię chwili i osoby stawiającej karty. Możemy jednak przelewać na niego znajdujące się w nas dobro i zło. Ponieważ Kościół lęka się wszelkiej ezoteryki, która zatrąca o okultyzm, Tarot został utożsamiony bezpodstawnie z czarną magia i diabłem. Te powszechne skojarzenia pozostały głęboko w nas zakorzenione, nie tylko w indywidualnej psychice, ale także zbiorowej świadomości. Warto zrozumieć, że Tarot nie kłóci się z jakimkolwiek wyznaniem czy wiarą, gdyż stanowi tylko narzędzie do odkrywania tego co „jest"Po co sobie wróżymy?

Wróżymy sobie z bardzo wielu względów. Skoro nasz umysł został wyposażony w intuicję, to dlaczego z niej nie skorzystać. Intuicja ( nadświadomość) umie odczytać przyszłe wydarzenia naszego życia, wiec skoro jest to w nas zakorzenione to, czemu nie spróbować poznać co nas czeka? Czasami potrzebujemy pocieszenia i wskazówek na dalsze życie, a czasami jest to zwykła ciekawość ludzka.

Gdy nie umiemy wybrnąć z jakiejś sytuacji, gdy czuje mysie zagubieni, nie wiemy co zrobić dalej z naszym życiem, doradztwo kart jest bardzo pomocne.

Każdy pragnie usłyszeć wspaniałą przyszłość, ale nie zawsze tak jest. czasami otrzymujemy trochę smutne wróżby, nie takie jak oczekiwaliśmy. Jednak odpowiedzialna wróżka dobrze wie, że nie może z taką wróżbą zostawić klienta. Dlatego pyta kart jak zmienić postępowanie, co zrobić by odwrócić na przyszłość los na korzyść. Wróżka wtedy doradza, by klient zrozumiał co może zrobić źle w życiu lub co już robi źle, co bardzo niekorzystnie może wpłynąć na jego przyszłość. Na tym polega prawdziwe wróżenie z kart. Karty maja doradzać, pomagać by człowiek mógł dowolnie modelować swoją przyszłość, tak by uzyskać wewnętrzną harmonie i szczęście.Kiedy zadawać kartom pytania?

Zadajemy kartom pytania, wtedy kiedy czujemy taką potrzebę. Jeśli nie wiemy jak wybrnąć z jakiejś sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni własnych uczuć czy uczuć swojego partnera, gdy nie jesteśmy pewni czy podejmujemy właściwą decyzję- wtedy właśnie stawiamy sobie karty. Warto też raz na rok postawić karty, by móc zobaczyć co może nas czekać, na co powinniśmy zwrócić większa uwagę niż zazwyczaj. Czasami możemy przez to uniknąć niebezpieczeństwa czy błędnej decyzji.Jak często można wróżyć?

Mówi się, że nie częściej niż co 3 miesiące, ale to jest naprawdę bardzo indywidualna kwestia. Jeśli bardzo potrzebujemy wskazówek wróżymy wtedy, gdy to czujemy. Jednak nie dajmy wpędzić się w wir codziennych czy cotygodniowych wróżb. Podejmujmy tez sami decyzje, gdy wiemy że są one dla nas dobre.

Jaka jest sprawdzalność wróżb z kart Tarota?

Jest wiele czynników warunkujących sprawdzalność wróżby. U jednych wszystko się sprawdza, u innych połowa lub jakaś sfera życia, u innych nic. Wiele zależy od tego jak wróżka interpretuje karty. Gdy ma gorszy dzień może też źle zinterpretować je. Byle jakie tasowanie kart, czy przekładanie przez wróżkę bez chwilowego zastanowienia się nad pytaniem czy brak medytacji, może też powodować że wróżba nie będzie wiarygodna.

Są jednak również takie osoby, którym nic nigdy nie wychodzi i nie wyjdzie. Nie każdy jest wyczulony na karty. Prawdopodobnie na jakimś planie emocjonalnym są zblokowani, dlatego ciężko jest skorzystać z możliwości, jakie niesie im Tarot. Czasami w kartach wychodzi nie nasza przyszłość, a tylko nasze pragnienia, i marzenia. Wtedy to karty nie wbijają się w naszą intuicję tylko w nasza podświadomość, w której są tylko nasze marzenia, pragnienia i odczucia.

Jakich pytań nie warto zadawać kartom?

Wiele wróżek nie odpowie na pytania dotyczące śmierci, numerów w totolotka ( bo tego one same nie umieją przewidziećJ), imiona przyszłego partnera, daty śmierci, konkretnej daty jakiegoś wydarzenia ( w przybliżeniu można uzyskać odpowiedź). Niektóre wróżki nie chcą wypowiadać się na temat zdrowia, prywatne życie innych osób, które nie maja wpływ już na nasze osobiste życie.

Pytania typu „ czy będę w życiu szczęśliwa”, to zbyt ogólne pytania, zawierające w sobie wiele sfer życia. Nigdy nikt chyba nie był w każdej sferze życia równo szczęśliwy, gdyż życie jest jak Koło Fortuny- raz lepsze, raz gorsze.Czy karta „ Śmierci” rzeczywiści oznacza fizyczną Śmierć?

Karta Śmierci jest karta transformacyjną, która mówi o zakończeniu dla nas pewnego etapu w naszym życiu, i wkroczenie na nową ścieżkę życia. Nie odnosi się ona do fizycznej śmierci. Czasami w połączeniu z kartą wieża, może symbolizować zagrożenie życia, ale to tylko w takich wypadkach. Karta ta jednak odpowiada negatywnie na zadane pytanie.Czy każdy może nauczyć się kart i z nich wróżyć? Czy raczej potrzebne są jakieś predyspozycje?

Każdy z nas może spróbować wróżyć z tych kart, ale potrzebna jest wytrwałość, cierpliwość i chęci. Początkowo jednak zachęcam do stawiania wróżb z małych kart- kart do gry, klasycznych, gdyż ich symbolika jest uboższa, ale łatwiej przyswaja się te karty. Do Tarota sięgamy wtedy, gdy już wiemy jak stawiać karty klasyczne, i mamy jakiekolwiek pojęcie o wróżeniu. Nie każda jednak osoba odniesie sukces w przepowiadaniu przyszłości, gdyż nie rozwinie na tyle swojej intuicji by móc dobrze odczytywać karty. Nie każdy jest stworzony do bycia wróżem czy wróżką, gdyż trzeba mieć w sobie wiele empatii, mieć wewnętrzną równowagę, za cel obrać sobie pomoc drugiej osobie, trzeba być tez dość dobrym psychologiem i umieć odpowiedni przekazać informację osobie pytającej.


Wróżenie z kart Tarota to bardzo tajemnicza sztuka. Wróżbici, którzy po nie sięgają, twierdzą, że karty należy w odpowiedni sposób szanować i przechowywać w specjalnym, drewnianym pudełku. Sama zaś czynność interpretacji Tarota jest nie tylko efektem długiej nauki, ale także wrodzonej intuicji. Na czym dokładnie polega wróżenie z Tarota?

Zapoznanie z talią. Zanim przystąpimy do wróżenia z Tarota, należy dokładnie poznać rodzaj kart, z którymi mamy do czynienia. Otóż, Tarot składa się z 78 kart, wśród których wyróżnia się 2 podstawowe grupy: Arkana Wielkie oraz Arkana Małe: Buławy, Kielichy, Miecze i Denary. Wielkie Arkana wskazują na najważniejsze informacje o naszym życiu i przyszłości. Są to 22 karty, wśród których wyróżnia się na przykład sławną kartę Śmierci, ale także Głupca, Maga, Eremity, Koła Fortuny, Świata, Cesarza, Cesarzowej, Kapłana czy Pustelnika. Z kolei tak zwane Małe Arkana, czyli pozostałe 56 kart, zawierają przekaz głównie na temat naszych stanów emocjonalnych, marzeń, relacji międzyludzkich.

Odpowiedni nastrój. Zawodowi wróżbici twierdzą, że stawianie Tarota musi się odbywać w odpowiedniej atmosferze. W osiągnięciu odpowiedniego nastroju może posłużyć przyciemnione światło, zapachowe świece, odpowiednia, łagodna muzyka. Chodzi bowiem o wprowadzenie się w stan relaksu, ale także wzmożonej koncentracji umysłu.

Wróżenie. Wróżenie z Tarota to sztuka ezoteryczna, a więc najwięcej zależy tu od osobistej intuicji i wyobraźni. Tarot unika wszelkiej dosłowności, na przykład kartę Śmierci należy traktować (...)
symbolicznie, jako oznakę jakiejś duchowej lub życiowej przemiany. Może ona oznaczać koniec jakiejś ważnej relacji, rozstanie czy odcięcie się od przeszłości. Z kolei karta Kochankowie niekoniecznie symbolizuje czekającą nas miłość, ale często odnosi się do naszego stanu duchowego: optymizmu, radości, romantyzmu. Należy wiedzieć, że każda karta może się również pojawić w postaci odwróconej, symbolizując przeciwieństwo tradycyjnie przypisywanego jej znaczenia. Na przykład odwróceni Kochankowie mogą oznaczać strach przed uczuciem, nielojalność, niepewność co do szczerości partnera. Każdą z kart można odnosić do różnych dziedzin: osoby, miejsca, zdrowia, stanu psychicznego, finansów itd.

arot to z całą pewnością najpotężniejsze narzędzie służące poznaniu przyszłości oraz tego, jakimi ludźmi jesteśmy, co może nas spotkać w życiu i z jakimi skutkami. Talia tarota składa się z 78 kart. Podzielona jest na duże i małe Arkana. Duże Arkana to prawdziwa kwintesencja widzimy poprzez nie to, na co może napotkać się człowiek podczas swej życiowej wędrówki. Jednak małe opowiadają o tym, co może wydarzyć się każdego dnia. Aby móc właściwie odczytać znaczenie kart należy znać ich przesłanie ukryte pod postaciami widniejącymi na kartach.

Przed przystąpieniem do wróżenia należy wybrać talię, której ilustracje są najmilsze naszemu oku. W ten sposób będziemy dodatkowo dostarczać sobie rozrywki z wróżenia. Następnie należy zapoznać się ze znaczeniem każdej z kart, ponieważ ułatwi nam to późniejszą interpretację przesłania. Kolejnym ważnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca na ustawienie kart. Może to być stolik albo inna powierzchnia. Dodatkowym plusem jest pozostawienie talii Tarota na wierzchu, aby każde spojrzenie w jej kierunku przypominało i skłaniało do myślenia o nadchodzącej porze wróżenia. Gdy nadejdzie właściwa pora na postawienie tarota, należy się skupić i oczyścić umysł ze nękających nas spraw. Należy sobie postawić jedyne pytanie, na jakie chcemy uzyskać odpowiedź i rozpocząć tasowanie kart. Powtarzając tę czynność kilkakrotnie należy wciąż mieć na uwadze nasz pytanie. Jedynie w ten sposób można mieć pewność, że to właśnie los decyduje o tym, jaka będzie odpowiedź na nasz pytanie.

Wybieramy z talii 3 karty. Kładziemy je od lewej. Mogą one oznaczać dzieciństwo, teraźniejszość, starość albo przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Oczywiście system wybranych kart może być bardziej skomplikowany i składać się z większej ilości. Wszystko zależy od nas. Kolejny ważny krok to interpretacja znaczenia karty. Oczywiście dopiero po latach praktyki można być pewnym, że zna się przekaz wszystkich 78 kart. Póki co można sprawdzić ich znaczenie czy to w książkach czy na stronach internetowych. Istotne jest także to, czy odkryta karta jest odwrócona, ponieważ jeśli tak właśnie jest to jej spełnienie nastąpi dopiero za jakiś czas. Ponadto nie wszystko, co pokazuje karta musi być wyrażone w naszym życiu w sposób bezpośredni.

Po analizie każdej karty warto jest zastanowić się głębiej czy dane wydarzenie miało już miejsce. Może okazać się, że pojawi się coś podobnego lada moment. Z czasem łatwiej jest zrozumieć to, co chcą one nam powiedzieć. Następnego dnia należy wrzucić kartę do talii i cały schemat postępowania w czasie wróżenia powtórzyć od nowa, ponieważ w ten sposób uzyskamy nową kartę z zupełnie innym przekazem.

Nauka korzystania z talii Tarota nie należy do łatwych i niekiedy potrzeba sporej ilości czasu, aby oswoić się z kartami a następnie nauczyć korzystania z ich przesłania. Odpowiedzi na pytania mogą być tak samo różne jak i stawiane przez nas problemy. Mogą one dotyczyć spraw błahych, ale także tych o głębszej naturze, które skutecznie spędzają sen z powiek.


Tarot to 78 kart przedstawiających kolorowe wizerunki, które odsłonią przed Tobą tajemnicę przyszłości, jeśli tylko będziesz tego chciał i jeśli będziesz wiedział jak to zrobić. Na pewno widziałeś już karty Tarota - mroczne, intrygujące i tajemnicze.

Wróżby - czyli co Ci da wróżenie z kart tarota

odkryjesz tajemnice przeszłości i przyszłości

wyprzedzisz los i nie dasz się mu zaskoczyć

zyskasz nowego przyjaciela i powiernika

wywarzysz drzwi do przyszłości

staniesz się Magikiem... ale o tym później

Czego się nauczysz:

dowiesz się jak stawiać tarota

poznasz znaczenie kart i ich interpretację

poznasz tajemnice przyszłości nie wychodząc z domu.

Przedstawię dziś układ kart, dzięki któremu łatwo rozwiać wątpliwości.
Przede wszystkim trzeba wybrać kluczową kartę.
Powinna odpowiadać energetycznie nastrojowi odpowiedzi, której poszukujemy.
Przykładowo:
- jeśli pytasz w jakiej dziedzinie uda się najwięcej osiągnąć, to może to być np. karta „Słońce”
- jeśli pytasz o tempo zmian w danych dziedzinach to powinien to być np.”Sąd ostateczny”, „Wieża”, „Słońce”…
- Jeżeli poszukujesz najspokojniejszej dziedziny czy miejsca to wyznaczamy np. „Księżyc”, „Wisielca”, „Umiarkowanie”…
Jeśli najlepszych stosunków międzyludzkich to wybieramy: „10 kielichów”, Giermka kielichów, 10 denarów itp.

Zaczynamy:

1. potasować pełną talię kart Tarota
2. podzielić na tyle grup ile opcji, do wyboru przeznaczyłeś (wg przykładu byłyby to 4 kupki: rodzina, nauka, kariera, zdrowie).
3. przeszukać każdą z nich, aby znaleźć wcześniej ustaloną kluczową kartę.
4. grupę, w której znaleziono kartę kluczową, potasować a następnie wybrać z niej 3 karty:
1. co mi będzie przeszkadzać – po lewej,
2. co mi będzie pomagać – po prawej,
3. możliwy wynik – po środku, trochę niżej.


Pamiętaj, że każdą wątpliwość w interpretacji danej karty, trzeba „przyłożyć” kolejną trójką kart, tym razem traktowanych jako jedno zdaniePomyślałam, że przyda się wątek, który pomoże wszystkim, którzy mają karty pierwszy raz w dłoniach, zabrać się za interpretowanie.
Najpierw ogólne zasady:

1. Wymyśl konkretne i jasne pytanie
2. Wybierz rozkład
3. Wybierz sposób tasowania kart. Jeszcze przed tasowaniem zdecyduj czy będziesz karty przekładać i jak, czy będziesz je losować czy raczej brać po kolei (z góry czy z dołu).
4. Łatwiejsze do interpretacji są rozkłady, w których każda karta odpowiada na jakieś pytanie np. co łączy, co dzieli, co przeszkadza, sytuacja obecna itp.
5. Doświadczenie pokazuje że łatwiejsze w interpretacji są Arkana Małe, nie wydzielaj więc ich z talii by wróżyć tylko Wielkimi.
6. Stawianie kart wymaga skupienia.
7. Jeśli wróżysz sobie zachowaj obiektywizm. Gdy się skupiasz, nie myśl o tym co chciałabyś zobaczyć, czego się obawiasz lub spodziewasz. Skup się wyłącznie na zadawanym pytaniu i rozkładzie.
8. Jeśli nie rozumiesz jakiejś karty - nie dobieraj dodatkowych pochopnie bo to może spowodować jeszcze większy zamęt. Pomedytuj nad kartą, może jednak przemówi...


P.S od Siebie Czyli od White Angela To są Źródła z Neta, wychwyciłam te co wg mnie są bardziej zrozumiałe i mądre przyda się tym nawet co chcą zacząć po raz pierwszy pracę z Kartami Tarota. :)
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Porady dla początkujących Beladonna 70 71.836 09-11-2018 16:03:08
Ostatni post: Mikesz
  Pogoda w/g tarota Lakszmi 8 6.331 26-10-2016 17:59:37
Ostatni post: Jola.
  Regulamin Tarota u Lakszmi Tarocistka Lakszmi 6 6.528 19-10-2016 18:02:16
Ostatni post: Fau
Information Komu nie stawiać tarota Tarocistka Lakszmi 6 8.596 12-10-2015 10:12:39
Ostatni post: Tarocistka Lakszmi
  Ćwiczenia z Tarota Tarocistka Lakszmi 16 15.553 28-09-2015 16:27:31
Ostatni post: Tarocistka Lakszmi
  Programowanie Tarota Tarocistka Lakszmi 0 2.120 28-09-2015 13:41:38
Ostatni post: Tarocistka Lakszmi
  Czytanie Człowieka z Tarota Tarocistka Lakszmi 8 7.992 25-02-2015 17:14:51
Ostatni post: Adelle
  Początki nauki wróżenia z Kart Tarota.... Mikesz 1 4.496 26-01-2015 09:16:20
Ostatni post: Mikesz
  Ćwiczenie Karty Tarota pokażcie mi .... Tarocistka Lakszmi 17 17.783 27-11-2014 23:02:32
Ostatni post: Tarocistka Lakszmi
  Sprawdzający się rozkład tarota Tarocistka Lakszmi 10 11.426 03-11-2014 13:15:27
Ostatni post: Tarocistka Lakszmi