Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzienniczek Zapiski Tarotowe
15-05-2013, 16:52:21
Dzienniczek Zapiski Tarotowe
http://www.youtube.com/watch?v=TIBmVNy7oF w w tym filmiku kobieta mówi że lepiej zrobić sobie dzienniczek z czym każda karta się kojarzy , na dzień jaką kartę się wylosowało i zapisywać wszystko co dana karta powiedziała danego dnia. Np na dzień wylosowana została karta rydwan i zapisywać wszystko co się wydarzyło w danym dniu i jeśli założymy dzienniczek i zaczniemy od karty głupiec to pisać co nam wpadnie do głowy po przez intuicję , skojarzenie itp .Jak ja patrzę na pierwszą kartę głupca kojarzy mi się głupota ludzka,ostrzeżenie przed dokonywanym działaniem- wyborem podążanie nieznaną drogą itd to się zapisuje w zeszycie karta na dzień tak samo az w taki sposób pozna się karty.Waszym zdaniem można założyć taki dzienniczek i robić zapiski czy to w jakiś sposób pomoże ?
Zacytuj ten post w odpowiedzi

15-05-2013, 17:29:14
RE: Dzienniczek Zapiski Tarotowe
jeśli jesteś systematyczna i dokładna to tak. precyzyjne notatki pozwolą Ci za jakiś czas zauważyć nowe znaczenia które póki co umykają. tego typu zapiski to bardzo dobra metoda na poznawanie tematu ale też na ćwiczenie siebie w obserwacji. no i ćwiczenie systematyczności, a o to w sumie najczęściej najtrudniej.

tylko taki dzienniczek to raczej sama dla siebie, chyba że któryś z tarocistów chciałby Ci pomóc to wtedy wersja on line jest wygodna. niestety taka pomoc niesie ryzyko zaprzeczenia założeniu: jeśli słuchamy interpretacji innych często zaczynamy podważać własną. a tutaj o własną właśnie chodzi.

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-05-2013, 17:42:57
Dziękuję ci Shi za Pomoc :) chcę zrobić taki własny i osobisty dzienniczek tylko dla mnie ze względu na moją własną naukę i kształcenie się w świecie ezo :D, to pewnie w jakiś sposób pomoże. Nie ma jak to własne zapisy dziennikowe każdy powinien mieć swoją interpretację kart bo nie każdemu karta choćby głupca kojarzona jest z głupim i niedojrzałym mężczyzną.
15-05-2013, 20:37:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-05-2013 20:40:47 przez allelopatia.)
Ja tez prowadze dziennik magiczny ;)
pisze sobie tam karte dnia, czasem tak sie zdarza, ze sa dwie.. to dwie.
jezeli pytam o cos Tarota danego dnia to tez zapisuje tam skutki jakie mi wyszly..
nastroje, odczucia, z jakimi ludzmi spedzam dzien.. z kim wdalam sie w dyskusje na jaki temat itp.
rytualy i ich przebieg.. jakie kamienie mnie przyciagaly.. Gdzie byłam, co widzialam..
sny ;)

W sumie prawde powiedziawszy codzinnie pisze tam co innego, innego typu wnioski,wszystko to, co dla mnie wazne danego dnia zapisuje w dzienniku magicznym, swoim prywatnym do ktorego tylko ja mam wglad.

Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a być może zapmiętam.
Pozwól mi się zaangażować,
a zrozumiem, o co chodzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-05-2013, 22:09:17
Allelopatia i jest nas dwie :) które prowadza własne dzienniczki może ja też jutro sobie zrobię kartę dnia i zapiszę jaka karta na dzień i to jutrzejszego dnia ma wpłynąć na mnie zapisze .
16-05-2013, 10:16:07
(15-05-2013 16:52:21)White Angel napisał(a):  jeśli założymy dzienniczek i zaczniemy od karty głupiec to pisać co nam wpadnie do głowy po przez intuicję , skojarzenie itp .Jak ja patrzę na pierwszą kartę głupca kojarzy mi się głupota ludzka,ostrzeżenie przed dokonywanym działaniem- wyborem podążanie nieznaną drogą itd to się zapisuje w zeszycie karta na dzień tak samo az w taki sposób pozna się karty.Waszym zdaniem można założyć taki dzienniczek i robić zapiski czy to w jakiś sposób pomoże ?
Tarotem można zajmować się na różne sposoby. Można z każdego z Dworów wylosować po karcie na dany dzień, lub inny odcinek czasu, i pod tym kątem go zanalizować.
Podstawowa sprawa to znajomość znaczeń bazowych, i w tych ramach dopuścić intuicję, skojarzenia itd. W przeciwnym wypadku okaże się, że każda karta z talii odnosi się do wszystkiego, każda kojarzy się ze wszystkim, i tylko sprawdzalności brak, bo zamiast uporządkowanej wiedzy jest chaos.
Znaczenie karty Głupiec, o której napisałaś, odnosi się do początku materializacji idei, dosłownej lub symbolicznej, i tu już jest pierwsze skojarzenie, bo bardziej jest to porządek, który za chwilę wyłoni się z chaosu. Itd.
Cytat:WA : zapiszę jaka karta na dzień i to jutrzejszego dnia ma wpłynąć na mnie
W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad przesłaniem karty, a potem na koniec dnia skonfrontować z okolicznościami. Okaże się, czy prawidłowo odczytałaś jej znaczenie - to jeden ze sposobów nauki kart. Do tego ma także służyć poprzez możliwość wiarygodnej weryfikacji, bo z pierwszej ręki. Tu z kolei pojawia się problem z wiarygodnością interpretacji, bo wiadomo, że ludzie mają tendencje do interpretowania znaków na swoją korzyść, nawet gdy 'na rozum' wiedzą, że nie ma ku temu żadnego uzasadnienia.
W przypadku wątpliwości warto przedstawić ją szerszemu gronu, np. na forum.
Czasem ludzie piszą o jakiejś karcie, że kiedyś im pokazała to, czy tamto - także warto o takie spostrzeżenia poszerzyć swoją wiedzę, życie jest bogate, nikt nie może doświadczyć wszystkiego, czy być w każdej sytuacji, nie mówiąc o położeniu kart na wszystko, nie ma więc możliwości, by samemu przekonać się, w jaki sposób karty mogą coś przedstawić, czyli jakimi symbolami jakieś zagadnienie może być pokazane w Tarocie. Warto korzystać z doświadczeń innych tarocistów, podobnie działają książki do Tarota.
Jeszcze jedno, jeśli ktoś na serio uważa, że karty wpływają na niego - powinien dać sobie z nimi spokój, jeśli np. nie chce się uzależnić, albo odczuwać jakichś niewspółmiernych emocji. Po co mu to?
;)

Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
17-05-2013, 09:41:44
Jolu czytając twoją wypowiedź aż przypomniało mi się jak na początku starałam się wyciągać kartę dnia i w pewnym stopniu to zaczęło mi się sprawdzać , mojej mamie kiedyś postawiłam na dzień kartę i pamiętam że wyszedł jej rydwan czy coś i mówię jej że będzie jechała do pracy na skróty ona wracając z pracy potwierdziła iż tak było i mówi jak to widziałaś a ja odpowiadam jej że w kartach .;) może i faktycznie lepiej robić karty na dzień !
17-05-2013, 10:01:33
I tak trzeba robić. Masz weryfikacje z pierwszej ręki. Możesz kłaść także 2 lub 3 na dzień, możliwości jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie.
Uważam, że podstawowa zasada jest taka: każda karta coś pokazuje, tak długa masz ją badać, np ilustrację, kolory, numerologię, symbole, zakres znaczeń, aż znajdziesz wątek przewodni do jakiegoś zdarzenia w danym dniu, na który była położona, nawet jeśli z początku karta wydaje się do niczego nie przystawać. Blotki interpretuj wg ich przynalezności do Dworów, czyli jak wypadają Miecze, interpretacja musi być zgodna z symboliką Dworu Mieczy, a nie np Pucharów.
To nie jest tak, jakoby karty czasem niczego nie pokazują - to tarocista jest za mało wnikliwy albo niedbały. Mnie np. fascynuje tropienie watków w rozkładach, szukanie powiązań między kartami, np. kolory, pokrewieństwo, siła itd. Ale do tego potrzeba faktycznie czasu, szybkie wróżby nie od tego, choć jeśli ma się większe rozeznanie i wprawę to jak najbardziej.
:)

Pozdrawiam
Jola
17-05-2013, 13:46:30
mozna wyciagnac 1 karte na dzien i do tego np. dwie dodatkowe jako tlo
bedzie wtedy latwiej interpretowac, o jaka sytuacje chodzilo

"The only true guide is your heart" (Saphira, "Eragon")
zapraszam na wróżby z tarota http://alathea-garden.pl

Odpowiedz