Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tarot-czy moze sie mylic?
16-06-2013, 21:48:37
tarot-czy moze sie mylic?
Przepraszam jesli powtarzam wątek.Ale mam takie pytanie do osób które mają jakieś doświadczenie z tarotem.Czy tarot może się mylić?Opisze może moja sytuacje...Tarot powiedział ( a raczej wróżka która go stawiała ) że mój były chłopak chce do mnie wrócić.Natomiast wszystkie znaki temu zaprzeczaja...odciął się ode mnie, ma nowa dziewczyne ( do ktorej wzdychal od bardzo dawna ) i z ktora wiem ze jest bardzo szczesliwy ( tego jestem pewna ze uklada im sie super i ze jest w niej zakochany po uszy).Natomiast wrozka twierdzi ze On nie jest z niej zadowolony i bedzie chcial wrocic do mnie.Powiedzcie mi czy może być tak że albo karty pokazaly moje pragnienia albo wrozka mowiac w czasie terazniejszym mogla miec na mysli ze to stanie sie kiedys?Bo to ze teraz on nie jest z niej zadowolony i ze chce wrocic do mnie jest naprawde niemozliwe.Dodam ze wrozka sprawdzona i przewaznie jej przepowiednie sie sprawdzaja ale moze w mojej sytuacji karty pokazaly tylko to co chcialam zobaczyc?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

16-06-2013, 22:03:27
RE: tarot-czy moze sie mylic?
Wróżka debil.
16-06-2013, 22:12:48
Hej, ale może się nie obrażajmy?!

In another scene, in another bed you're sleeping
    So won't you come and visit me when I'm dreaming
16-06-2013, 22:15:54
Dlaczego debil? Chciałam tylko zapytać co o tym sadzicie...Czy bywa tak ze karty widzialy to co bedzie za jakis czas czy moze zupelnie sie mylily...?
16-06-2013, 22:39:40
Magni weź się lepiej nie wypowiadaj jak masz tak pisać ;)

Słoneczko, karty Ci nie przepowiedzą przeszłości, mogę Cię jedynie naprowadzić/na kierunkować albo otworzyć Ci oczy na pewne sprawy...Może podesłać Ci jakieś ukryte przesłanie, które sama musisz się doszukać. Mi karty wiele razy przepowiedziały coś co niestety nie jest prawdą i niektóre sprawy/słowa/rady trzeba traktować z dystansem ;)
16-06-2013, 23:00:03
TAROT - co ma powiedziec - powie ...
Osoba interpretujaca karty moze sie mylic.
czyli - niewlasciwie interpretuje karty.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRNng6d6nxd8xejNcwyaQC...Gb5deecrgL]

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
16-06-2013, 23:11:31
Może być i tak ze wróżka prawdę powie w dłuższym okresie czasu a człowiek chciałby natychmiast najdalej jutro.Cierpliwość jest cnotą.

[Obrazek: konie053.gif]
17-06-2013, 07:32:48
(16-06-2013 21:48:37)a 1 napisał(a):  Czy tarot może się mylić?
Tarot nigdy się nie myli, bo nie jest człowiekiem.
Wyciągnięte karty pokazują zestaw symboli, to co jest, reszta to interpretacja. Znaczenia kart się wzjemnie przenikają, nakładają na siebie, w tym należy znaleźć wspólny wątek, jakąś powtarzającą się regularność. Czasem trudno jest ją odnaleźć, odbiera się to jako chaos. A niekiedy taki sygnał bywa bardzo silny i wtedy interpretacja nie nastręcza trudności, zachodzi też największe prawdopodobieństwo osiągnięcia zgodności z realiami, co oznacza trafną prognozę.
Można przyjąć opcję, że mniej doświadczone osoby mają braki merytoryczne. Nie ma w tym nic dziwnego. Ale bywa i tak, że u doświadczonej wróżki pojawia się seria błędnych odpowiedzi, trudno ustalić przyczynę, kiedy wszystkie reguły zostały zachowane. Być może to względy natury psychologicznej, np. problemy osobiste, brak obiektywności, interpretacja życzeniowa, zmęczenie, gorsza koncentracja, wróżka jest człowiekiem.
Czasem zachodzi ciekawe zjawisko związane z czasem wróżby, osoba wróżąca odpowiadając na pytanie dot. teraźniejszości relacjonuje zdarzenia z przeszłości lub przyszłości. To można z kolei wyjaśnić tak, że życie to powtarzający się cykl zdarzeń itp. Sceptyk powie, że to bzdura, bo wszystko jest przypadkiem, a więc niczego nie da się przepowiedzieć. Ale można rzec, że przypadek jest ukrytą koniecznością, a Tarot właśnie służy do odkrywania tego co ukryte :).
100% sprawdzalności nie istnieje, jest wymysłem marketingowców :).
Udając się po wróżbę należy mieć to na uwadze.

Pozdrawiam
Jola
24-06-2013, 15:33:15
(17-06-2013 07:32:48)Jola. napisał(a):  Czasem zachodzi ciekawe zjawisko związane z czasem wróżby, osoba wróżąca odpowiadając na pytanie dot. teraźniejszości relacjonuje zdarzenia z przeszłości lub przyszłości.

jak wróże dla siebie (obojętnie w jakiej sprawie) to zawsze mi wychodzi albo życzeniówka albo obawy albo przeszłość...:s
może to kwestia jeszcze niekontrolowanych emocji i braku obiektywizmu nad którymi trzeba popracować żeby być dobrym tarocistą?
myśle, że zanim sie nie poukłada w sobie pewnych rzeczy to nie wolno zaczynać wróżyć dla innych, na wszystko jest odpowiednia pora ale nawet doświadczeni mają czasem taki punkt zwrotny w życiu i lepiej żeby na jakiś czas przerwali bo więcej przyniosą w tym okresie szkody niż pożytku co nie znaczy, że nie mają talentu

moim zdaniem trzeba cały czas ćwiczyć interpetacje, od tego głównie wszystko zależy a dobry wróżący powinien nawet bez informacji odczytać wiele z rozkładu np dużo wróżacych nie widzi czy ktoś jest samotny czy ma rodzinę jeśli się o tym wcześniej nie wspomni a niektórzy od razu to widzą a nawet więcej opiszą sytuację szczegółowo bez zbędnych informacji więc różnie to bywa :)

25-06-2013, 06:17:33
Cytat: Danbrew
może to kwestia jeszcze niekontrolowanych emocji i braku obiektywizmu nad którymi trzeba popracować
Też tak myślę. W takich przypadkach zawsze należy powrócić do źródeł, materiałów i przeanalizować raz jeszcze znaczenia kart, by mieć jasność na czym polegał interpretacyjny błąd. To oznacza intelektualny wysiłek, a wielu po prostu nie chce się przemęczać. A tymczasem celem jest sama droga, czyli właśnie praktyka, ale jak tu praktykować skoro nie posiadając wiedzy nie ma sposobów by to uczynić. I kółko się zamyka.
:)

Pozdrawiam
Jola
26-06-2013, 01:15:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2013 01:18:48 przez Gullfaxi.)
Błędy wróżących mogą tez niestety wynikać, z braku pracy nad sobą,nieumiejętności odcięcia sie od swoich problemów, zanieczyszczeń czakr,duchów lub bytów przy wróżącym i kliencie,można by jeszcze dodać zaszlosci karmiczne pomiędzy Klientem a wróżącym.Rzadko ale sie zdarza ze wróżący pokazuje lęki i oczekiwania klijenta.Następna sprawa to fakt nie odcinania energetycznego wróżącego i klijenta co może powodował błędne odczyty przy nastopnych rozkładach.Bardzo ważne jest tez oczyszczanie kart, wyróżniłbym 2 rodzaje: po wróżbie talia jako całość szczególnie jeżeli tali dotykał ktoś obcy,i dokładnej każdej karty w talii,tą drugą proponowałbym robić jak karty nie chcą rozmawiać lub czuje sie opór przy wróżeniu,po skomplikowanych rozkładach, lub wróżbach gdy nam wychodzą rzeczy które zastanawiamy sie czy i jak powiedzieć klientowi np śmierć,wypadek,czy inne tego typu sprawy.I następna sprawa może śmieszna ale mało kto o niej wspomina,nie powinno wróżyć sie w czasie miesiączki zwróćcie uwagę kobieta była uważana za nieczystą w tym okresie w wielu kulturach.

[Obrazek: konie053.gif]
26-06-2013, 05:18:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2013 05:18:53 przez Jola..)
Moje stanowisko względem Tarota jest bardziej instrumentalne.
Ale faktycznie są wróżący, którzy reprezentują przeciwne do mojego podejście, traktując karty bardziej osobowo, jak przyjaciela, doradcę, pomocnika, nadają mu ludzke cechy - Tarot podczas sesji nic nie powiedział, coś się za tym musi kryć, albo Tarot odpowiedział coś żartem, bo bywa także dowcipny, właśnie Twoje uwagi będą dla nich cenne, bo takie ich nastawienie otwiera na obszar bardziej metafizyczny pracy z kartami. Jak widać szeroki wachlarz przekonań tu także ma rację bytu.

Pozdrawiam
Jola
26-06-2013, 12:34:09
faktycznie lepiej się odcinać zarówno od tych, którzy proszą o wróżbe jak i od kart, lepiej traktować to bardziej jako narzędzie, właściwe podejście do wróżenia i kontrola emocji to jednak chyba sprawa najważniejsza
27-06-2013, 05:39:35
Z pewnością tak. Kontroli emocji można się nauczyć, tak się dzieje po prostu w życiu w różnych sytuacjach, czasem to łatwiejsze, czasem przeciwnie, ale mozliwe, zwłaszcza jeśli się ćwiczy w tym opanowaniu w trudniejszych okolicznościach, a takimi mogą być nie tylko np. stresy, zdenerwowanie, ale i pozytywne przeżycia, one także utrudniają obiektywizm. Takie 'totalitarne' emocje powodują, że zawęża się interpretacja ukierunkowana na jeden wariant.
Odrzucam też np. to co ma prowadzić do jakiegoś wyciszenia, relaksu itp. - to także powoduje zmianę świadomości.
Oczywiście, dla każdego coś dobrego, trzeba sobie stwarzać takie okoliczności, aby osiągnąć zrozumienie rozkładu i przekonanie o sensowności akurat 'tej' interpretacji. Czyli osiągnąć poczucie spójności, reszta jest poza możliwością wróżki, np. w jakim stopniu pytający odnajdzie w prognozie korelacje z realem.

Pozdrawiam
Jola
07-10-2014, 11:07:00
Witam serdecznie.
jestem świeża i dziewicza w temacie tarotów, jakos nie interesowalam się tym tematem wczesniej
. Jednakże w moim życiu nastąpiły pewne zmiany, wydarzenia i udałam się do tarocistki . I teraz nie wiem, bo z jednej strony (byłam u niej juz 4 krotnie ) ciągle w kartach wychodzi jej to samo ( spisuję sobie dla pamięci ) a jakoś nie widzę tego by się działo , przynajmniej niektóre rzeczy.
chodzi konkretnie o człowieka którego kocham. Rozstał sie ze mną w lutym . Okoliczności nieważne, grunt ze dla młodszej . Za każdym razem w tarocie , wychodziło (od lipca) to samo - ze jego związek z ta kobieta sie rozpadnie -> rozpadł sie. że umrze mu matka i to będzie punkt zwrotny bo wtedy wróci on do mnie. do ostatniego razu karty nie pokazywały żadnej nowej jego znajomosci. Za ostatnim razem wyszło ze ma inna kobietę ale nie na długo . Znów śmierć matki i powrót do mnie.
I pytanie do Was : jak to interpretowac ? Tarocistka za kazdym razem mówila pazdziernik - styczen. Zwiazek z ta ostatnia kobieta -2-4 tygodnie. A z tego co wiem nic nie zapowiada zakonczenia...trwa od sierpnia a tarot stawiany byl w polowie wrzesnia. jak to jest w tarocie z czasem ?
reszte spraw jakie uslyszalam po rozlozeniu - w 90% sie zgadza . i to co bylo i to co sie mialo wydarzyc.
przepraszam jesli zadaję durne pytania ale zupelnie sie na tym nie znam
Odpowiedz