Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co powinna wróżka czyli praca wróżki z Tarotem
26-06-2013, 08:51:32
co powinna wróżka czyli praca wróżki z Tarotem
Może i głupi temat a może i nie ...ale chciałabym wiedzieć kto z was wie co
powinna wróżka a czego nie powinna robić stawiając klientom karty .By mnie nikt źle nie zrozumiał to chodzi mi głównie jak powinna postępować osoba wróżąca w/g klientów . Mi się nasuwa myśl że wróżka nie powinna straszyć klientów a wy co myślicie o tym ?!
Zacytuj ten post w odpowiedzi

26-06-2013, 12:28:31
RE: co powinna wróżka czyli praca wróżki z Tarotem
wg mnie wróżka powinna być przede wszystkim dobrym psychologiem tzn powinna wyczuć co komu może przekazać i w jaki sposób żeby zachęcić i zmotywować klienta do rozwiązania jego problemów, do działania, popracowania nad sobą i w ten sposób żadna wróżba nie będzie w odbiorze negatywna
nawet jeśli karty pokażą jakieś złe wydarzenia, na które nikt nie ma wpływu to zawsze można też udzielić rady, pokazać jakąś drogę jak sobie poradzić z przyjęciem tych wydarzeń i zaakceptować to co nieuniknione, więc moim zdaniem wróżący powinien być przede wszystkim doradcą duchowym i powinien korzystać ze swoich darów np z intuicji tak żeby pomóc ludziom a nie wprowadzać w ich życie jeszcze większy chaos lub dołować bo nie o to w tym wszystkim chodzi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-06-2013, 18:42:52
Danbrew sluszna uwaga tylko takich jest malo nawet tutaj nie ma takich o jakim mowa
26-06-2013, 19:02:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-06-2013 19:02:40 przez Scorus.)
Nie powinna wróżyć na tematy związane ze zdrowiem jeśli nie ma w tej kwestii wiedzy (mam tu na myśli także wiedze medyczną) i doświadczenia. Tego typu rzeczy lepiej zostawić profesjonalistom.
26-06-2013, 19:15:47
Nie wróżyć osobą w ciąży.
26-06-2013, 19:21:53
Haniel, dlaczego? Chodzi Ci o tę teorię, w myśl której wróżby mogą źle wpłynąc na dziecko?
26-06-2013, 19:38:47
Nie. Choć taką tezę też słyszałam.
Hmm… wyjaśnię to tak aby nie iść tropem ezoteorii…
Każda osoba ma swój indywidualny przekaz energetyczny. Wiec dziecko w łonie matki ma odrębną energię niż ona. Dwie energie tak blisko siebie można bardzo łatwo mylnie wziąć za jedną, co spowoduje sfałszowaną odpowiedź.
W sumie to taki wewnętrzny kodeks Tarocistów.
1. Nie wróżyć w niedzielę. (wiadomo dzień święty świecić).
2. Nie wróżyć w święta Kościelne.
3. Kobietą w ciąży.
4. Codziennie oczyszczać karty.
5. Nowo nabyte karty nosić, spać z nimi przez kilka dni aby poczuły naszą energię
Te i inne według mnie bzdury
26-06-2013, 22:04:48
Przed laty wrozylam z Tarota, ladnych kilka lat ...
Powiem szczerze -
nigdy nie podejmowalam sie klasc kart ciezarnej kobiecie.
Nawet gdy tego nie bylo widac, ale gdy intuicyjnie wyczuwalam, ze mam do czynienia z ciezarna,
lub gdy karty wskazaly na ciaze, przerwalam wrozbe ...

Takie byly moje zasady, i nie pisze o nich by kogos przekonywac.

Czulam sie odpowiedzialna za swa prace z kartami, a "podwojna energie",
nakladajaca sie aure u kobiety ciezarnej mozna wyczuc i czesto zobaczyc.
Karty nie zaklocaja energii, ale my sami wchodzimy w energie osoby, ktorej kladziemy karty.
Energia ciezarnej jest "ochrona" dla energii jej dziecka.
Tym samym energia dziecka jest uzalezniona od rownomiernie promieniujacej energii matki.
Wszelkie zaburzenia energii matki beda naruszaly energie dziecka,
a to bedzie mialo wplyw na czesc karmiczna.
Karty kladzone dla ciezarnej nie przekaza rzetelnie stanu faktycznego,
poniewaz wrozaca nie bedzie miala pewnosci, czy odnosi sie to do matki czy dziecka.
Takiej odpowiedzi nie podejmnie sie nigdy doswiadczona wrozka.
Przekaz tego typu moglby wplynac negatywnie na przyszlosc i matki i dziecka.
Wiemy, ze najczesciej po wrozby przychodza osoby,
ktore borykaja sie ze wszelkiego rodzaju niepewnosciami, problemami,
ktore maja pytania bez odpowiedzi ...
Rownowaga psychiczna tych osob jest zachwiana, poprzez sytuacje w jakich sie znajduja.
Do wrozki zglaszaja sie osoby, ktorymi kieruje watpliwosc czy ciekawe sa przyszlosci.
Najczesciej jednak kieruje nimi zwykla ciekawosc - co powie wrozka na zadane pytania ...
Fatalnie skutki moga byc, jesli osoba uwierzy z pelnym przekonaniem w slowa - "pseudo-wrozki"...
A co dopiero ciezarna, ktora uslyszy - najmniejsze chociazby "powatpiewania" ze strony wrozacej.
W postach powazej zostalo zaznaczone, iz na rozmowe przy kartach z kobieta ciezarna,
nalezy miec duze doswiadczenie nie tylko ezoteryczne, ale psychologiczne i medyczne.
Dodam - do tego byc swiadomym, ze poprzez postawienie kart przyszlej matce,
mamy wplyw na matke i na nienarodzonego jeszcze czlowieka,
ze jakosc naszej wrozby bedzie miala wielokroc ogromny wplyw na ich zycie.

To wszystko bylo powodem, ze nie podejmowalam sie stawiania kart ciezarnej.
Nigdy nie mialabym pewnosci, czy pomimo najszczerszych checi
udzielenia pomocy - nie wyrzadze nieopacznie krzywdy, nieodwracalnej w skutkach ...

Pewne "niepisane" zasady wrozenia przekazala mi Babcia, ktora byla dobra widzaca i wiedzaca.
Tych zasad sie trzymalam. Dala mi takze ostrzezenia,
ktorych z poczatku sie nie trzymalam, lecz gdy zaczely sie sprawdzac - przyjelam je na powaznie.

Tak mimochodem dodam - kto pozna swa przyszlosc, nie ma juz przyszlosci ... mozna sie nad tym zastanowic ...

Temat dotyczy : co powinna wrozka, czyli praca wtozki z Tarotem.

Tu powiem krotko - nie powinna wymieniac szczegolow, ktore sa katastroficzne.
ciezka choroba, daty dotyczacej smierci , faktu smierci - niezaleznie czyjej.
Wrozba powinna sie konczyc zawsze na momencie przelomowym,
gdy karty nam pokaza dwie lub wiecej mozliwosci, lub sytuacje, ktora wyraznie powie nam,
ze dane zdarzenie bedzie w skutkach dobre lub zle.
Wrozby prowadzilam w trybie przypuszczalnym, budzacym zawsze nadzieje,
momenty niebezpieczne przekazywalam jako "troche wiecej uwagi zwrocilabym na ..."

Wrozki/wroze twierdza, ze Tarot wskazuje droge, ktora mozemy podazac.
Tym bardziej nalezaloby sie zastanowic nad tym, co mozna przekazac osobie, ktorej sie wrozy ...

[Obrazek: templatemo_image_3.jpg]

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
27-06-2013, 01:54:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 02:12:56 przez Scorus.)
Cytat:Każda osoba ma swój indywidualny przekaz energetyczny. Wiec dziecko w łonie matki ma odrębną energię niż ona. Dwie energie tak blisko siebie można bardzo łatwo mylnie wziąć za jedną, co spowoduje sfałszowaną odpowiedź.

Na wsiach wróżenie ciężarnym było normą - zwłaszcza jeśli dotyczyło to przebiegu ciąży czy porodu. Robiono to na wypadek, gdyby trzeba się było zabezpieczyć przed ewentualnymi problemami. Co więcej niektórzy mawiali, że ciężarnej nie wolno czegoś takiego odmówić. Sprawdzano więc przy pomocy ludowych metod dywinacyjnych i wróżbiarskich jak się sprawy mają.

Być może z Tarotem jest inaczej - zdarzało mi się wróżyć ciężarnym i generalnie sprawdzalność nie odbiega aż tak bardzo od sprawdzalności u nie-ciężarnych.

27-06-2013, 01:57:40
Dodam, że w pewnych wyznaniach (w tym germańskim) człowiek otrzymywał istotny element swojego 'ja' i duszy dopiero po narodzeniu, gdy ojciec nadał mu imię. Wcześniej..to był po prostu płód.
27-06-2013, 09:30:35
[Obrazek: offtop.gif]

To co piszecie, zgadza sie.
Jednak, tak jak wziales pod uwage - wrozby "babek" a Tarot - to sa dwie odrebne sprawy.
Po kobiecie ciezarnej mozna wiele sprawpoznac ,
- "doswiadczone" wiedzialy jaka bedzie plec dziecka,pomylki mogly sie zdazrzac, gdy chodzilo o ciaze mnoga,
wiedzialy ile dni do porodu, jaki stan zdrowia przyszlej matki,
jakiego pozywienia brakuje w organizmie, ulozenie dziecka umialy ustalic,
byly bardziej "umiejetne" niz co niektore wspolczesne polozne ...
wiedza ksiazkowa, a wiedza praktyczna to taka roznica jak inteligencja wrodzona, a inteligencja nabyta.
Cytat:Porter:
Wcześniej..to był po prostu płód.
U czlowieka zarodek osiaga (rozpoznawalne) cechy morfologiczne
w 8 tygodniu ciazy, i jest okreslany do momentu urodzenia - plodem.
Sprawa wierzen nie ma bezposredniego powiazania z faza ciazowa.
Co do scislosci - imie nadaje matka zaraz po urodzeniu, gdyz tego wymagaja przepisy. (rejestracja-metryka).
Dusza laczy sie z cialem w momencie przyjscia na swiat.

Umberto Eco
27-06-2013, 12:34:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2013 12:36:20 przez danbrew.)
(26-06-2013 22:04:48)Boji napisał(a):  Tak mimochodem dodam - kto pozna swa przyszlosc, nie ma juz przyszlosci ... mozna sie nad tym zastanowic ...

bardzo piękna i mądra myśl :) warto by było o tym pamiętać

(27-06-2013 01:54:22)Scorus napisał(a):  Być może z Tarotem jest inaczej - zdarzało mi się wróżyć ciężarnym i generalnie sprawdzalność nie odbiega aż tak bardzo od sprawdzalności u nie-ciężarnych.

może to jest po prostu kwestia talentu/umiejętności wróżącego... im większe umiejętności tym lepsza wróżba nawet dla kobiet ciężarnych bo tarocista potrafi nie wpływać aż tak bardzo na energię matki i dziecka a przy tym postawić dobrą prognozę

dobry wróżacy to też taki, który ma dystans
27-06-2013, 12:50:42
może powiem to co ja myślę ....no czytam wszystkie wypowiedzi w tym moim temacie i wiecie co macie wszyscy rację ,też się z wami zgadzam tylko ja powiem tyle że ja odmawiam wróżyć os w ciąży bo wtedy jest osłabienie energetyczne i wróżenie tej że osoby przebiega w sposób słaby , lub też osoby w ciąży w tym 9 miesięcznym stanie powinny się wystrzegać wróżb gdyż noworodek w późniejszym czasie może często chorować .np gorączka itp takie jest moje zdanie .
27-06-2013, 12:51:45
Cytat:Jednak, tak jak wziales pod uwage - wrozby "babek" a Tarot - to sa dwie odrebne sprawy.

Techniki są inne, ale i to i to jest wróżbiarstwem ew. dywinacją. Nie wszystko da się poznać po oglądaniu ciężarnej, macaniu brzucha i badaniu wewnętrznym, więc często w grę wchodzą różne techniki sprawdzania przyszłości i matki i dziecka.

Cytat:Co do scislosci - imie nadaje matka zaraz po urodzeniu, gdyz tego wymagaja przepisy. (rejestracja-metryka).

Przepisy są po to, żeby je łamać ;)

Romowie np. za bardzo się tym nie przejmują - zwłaszcza ci, dla których Romanipen to świętość (chodzi głownie o Polska Roma - Lowarzy, Kełderasze i Bergitki bywają bardziej postępowi). Jeśli w ciąże zachodzi 13 lub 14 latka (a kontakty seksualne z osobą w takim wieku to w Polsce przestępstwo) to najczęściej rodzi w domu, a dziecko jest rejestrowane niejako "przy okazji". Zdarza się też, że jako matka figuruje matka tej nieletniej co rodziła czyli de facto babcia rejestrowanego dziecka.
Jeśli coś idzie nie tak i osoba odbierająca poród sobie nie radzi dziewczyna idzie do szpitala bez dokumentów i kłamie przy podawaniu wieku.
27-06-2013, 16:00:13
Chyba nie o to chodzi w temacie,czy przpisy mozna lamac, czy nie ...
czy nie nalezaloby sie troche trzymac tematu`?
Cytat:Scorus:
Techniki są inne, ale i to i to jest wróżbiarstwem ew. dywinacją. Nie wszystko da się poznać po oglądaniu ciężarnej, macaniu brzucha i badaniu wewnętrznym, więc często w grę wchodzą różne techniki sprawdzania przyszłości i matki i dziecka.
Bylbys zdziwiony, gdybys wiedzial, co mozna poznac i na ile ...
Cytat:ale i to i to jest wróżbiarstwem ew. dywinacją
mozez sobie to tak okreslac ;)
Wez, przeanalizuj sobie techniki diagnostyczne azjatow ...

Umberto Eco
Odpowiedz