Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arkana Małe pomocy
28-02-2014, 00:22:23
Arkana Małe pomocy
Jak wiadomo jestem Adept pracuję sobie tylko na A.W , ale brakuje mi A.M . Chcę wróżyć z całej talii, ale te obrazki są takie bez życia , puste jak patrzę na niektóre to coś mi mówią, ale reszta kapliczka... Kielichy to rożnego rodzaju uczucia Denary to pieniądze inwestycje zyski pomnażanie praca itp...Miecze intelekt .Buławy Walka.Pytanie jest takie jak mam zacząć z nimi pracować, tzn z całą talią czy po prostu robić najpierw z Arkan małych kartę dnia ćwiczyć...?
nie wiem proszę o wskazówki co i jak niech ktoś mi objaśni jakieś techniki zapisywać skojarzenia wpatrywać sie i wsłuchać co ona chcę mi powiedzieć nie wiem ... proszę o Pomoc .:) Dziękuję
Zacytuj ten post w odpowiedzi

28-02-2014, 06:20:28
RE: Arkana Małe pomocy
Weź się za całą talię.
Przypatruj się ilustracjom z talii RW, klasyka gatunku, są czytelne, bez udziwnień, wczuj się w sytuacje każdej z postaci tak po kolei, zapoznając się za znaczeniami każdej karty, karta po karcie.
Możesz je ułożyć wedle numeracji, ułóż je czwórkami obok siebie, dwór obok dworu, Kije, Puchary, Miecze, Denary. Zobacz na czym polega różnica znaczeniowa pomiędzy nimi. Dołóż odpowiedni WA, np : Kapłanka i Dwójki, jakie są ich wzajemne aspekty, które sobie użyczają nawzajem. Itd.

Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-02-2014, 11:15:13
Trzeba być elastycznym i analizować symbole znajdujące się na kartach oraz wyszukiwać ogólnego sensu.
Na początek warto przećwiczyć rozkładanie kart, które pomogą nauczyć się interpretacji kart Tarota. Warto każdego dnia z całej talii kart wybrać jedną i dokładnie się jej przyjrzeć, a następnie spróbować ją opisać. Pomocnicze pytania: jakie uczucia karta wywołuje, co oznaczają szczegóły na obrazku, co mogłaby znaczyć karta. Swoje przemyślenia warto odnotowywać. Własne interpretacje są najważniejszymi.
Inny rodzaj ćwiczenia polega na wybraniu dwóch kart. Karty kładziemy obok siebie i staramy się określić ich związek. Mogą mieć ze sobą coś wspólnego lub też sobie zaprzeczać. To ćwiczenie pomoże w nauce odczytywania kart w parach, a także w grupach.
Ale ćwiczeń jest wiele, chociażby fora internetowe i konkretne działy, w których ktoś zadaje pytanie, reszta odpowiada.
Tematy już zamknięte (jest podana odpowiedź), oczywiście bez podglądania wcześniej ;)
Weryfikacja, analiza, inwencja należy od Ciebie.
Powodzenia :)

Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie

28-02-2014, 16:29:12
Można również widząc różne zdarzenia zastanowić się, jak Tarot mógłby to pokazać, np. za pomocą 1 karty, lub kilku, albo tylko poprzez WA, itp.
Albo, które karty figuralne pasują do osobowości, wyglądu osób, które widzisz.

Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz