Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moge prosic o pomoc w interpretacji?
18-03-2014, 12:53:32
moge prosic o pomoc w interpretacji?
Witam chciała prosić o pomoc w interpretacji, bo dopiero zaczynam :) chce sprawdzić czy dobrze to rozumiem :)

w pytaniu ,

co ona możne zrobić by druga strona (partner) zaczęła sie o nia starać zabiegać

tam gdzie dodałam przy nazwie D to znaczy ze karta ustawiła sie do góry nogami (nie wiem o co chodzi)

karta pierwsza : 10 kielichów

10 denarówD- słońceD -swiadomosc
arcykaplankaD -5 buławD-uczucia
9 denarów - 5 kielichów D-zachowanie zewnetrzne

robię rozkład dopiero 2 raz i zastanawiam sie wogule czy dobrze go dobrałam do pytania , ale podobno ten jest uniwersalny

z góry dziękuje za pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

18-03-2014, 14:17:48
RE: moge prosic o pomoc w interpretacji?
nie wiem czy to zrozumiałe co napisałam , opisze ten rozkład jak miałam w ksiazce
to był podobno najprostszy i najbardziej uniwersalny rozkład z mojej książki
odpowiadający na pytania "jak powinnam sie zachować wobec ... aby ,,,,"

karty rozłożone tak
jedna na gorze potem dwa rzędy na w instrukcji z numerkami

1
2 7
3 6
4 5

i kart wyszły mi takie :
10 kielichów
10 denarów D- słońce D - świadomość
arcykapłanka -5 buław D- uczucia
9 denarów - 5 kielichów D- zachowanie zewnętrzne

to co napisałam po prawej to było w późniejszym opisie jak to czytać
napisane jest tak :
pierwsza karta pokaze i wyjaśni o co chodzi w pytaniu jakie są widoki i czego mozna oczekiwać
Pozostałe czesc kart pokazuje jak postępowałeś dotychczas(miejsce2,,3 i 4) i jak powinieneś postępować w przyszłości (5,,,6 i 7) Karty lezace na przeciw siebie odpowiadają temu samemu poziomowi zachowań (2i7 to świadomość 3i6 uczucia 4i5 zachowanie zewnętrzne)

no to wszystko ...
18-03-2014, 14:39:50
Ja odpowiem tak:

Magdo, jeżeli zaczęłaś się uczuć stawiania Kart Tarota - to kompletnie źle zaczęłaś....
Zamiast od początku - to zaczęłaś od końca ... - :)
I to , co napisałaś, oczywiście jest niezrozumiałe.

Zacznij od jednej Karty - przy prostym pytaniu ( na zasadzie odpowiedzi tak lub nie )...
Potem 2 Karty i 3 Karty ....

Wcześniej musisz zdecydować się, czy chcesz wróżyć z Kart Tarota tylko w pozycjach prostych (p.p ) czy też w pozycjach odwróconych ( także p.o ) - tak jak ja to wróżę, bo interpretacje danej Karty ( p.p lub p.o ) - są zupełnie inne ....
18-03-2014, 17:48:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2014 18:00:28 przez PoProstuJa.)
tak tez własnie myślałam :)
ale w książce było napisane ze to najłatwiejszy rozkład hehe a juz takie mi trudności sprawił :(

ok czyli jedna karta , ale tam pisało ze nie ma odpowiedzi tak lub nie ...
czyli zadaje pytanie i losuje jedna karte :) oczywiscie stawiam na swoje problemy bo na sobie tylko moge sie uczyć
ok

zadałam pytanie o to czy do końca tego tygodnia moje relacje z moim chłopem sie ostatecznie poprawią

wylosowałam 3 kielichy

w książce mam podziały w zależności o rodzaj pytania - zawód świadomość lub związek osobisty , rozumiem ze tu wybieram odpowiednia odpowiedź , bo mam jeszcze ogólne znaczenie karty , ale kolejny podział tej karty mam na miejsca 1,2,3,4,5 i tak kolejna interpretacja:
skąd wiedzieć przy jednej czego sie trzymać

wiec ja uważam ze
tak pogodzimy sie bo karta ta zapowiada radosc i prawdziwie weselny czas Pokazuje pozytywne nastawienie do zwiazku

mozesz powiedziec co o tym myslisz mikeszu?
teraz dla sprawdenia zapytałam czy pogodzimy sie do końca dnia (co oczywiscie wiem ze nie jest mozliwe) i wylosowałam cesarza
i rozumiem z opisu ze nia ma takiej szansy bo niesie ona niebezpieczeństwo ograniczeniai skostniałosci w stosunkach partnerskich
18-03-2014, 18:46:08
na pytanie
czy ona mysli o innej wylosowałam giermka buław
nie bardzo rozumiem ale to jakby zachęta do "przygód z inna"

dla tego zadałam kolejne czy konkatuje sie z inna kobieta która mu sie podoba lub chciał by znia byc i wylosowałam 9 kielichów
i tu jakby mi sie to potwierdziło , hulaszcze zycie i uganianie sie za rozrywkami

czyli mam rozumiec ze ma kogos na oku lub juz nawet w kontakcie ?
18-03-2014, 22:14:05
To wszystko nie jest tak , jak Ty to piszesz i robisz ... - :*
Trudno mi na forum kogoś uczyć od zera stawiania Kart Tarota.
Mam przeczucie, że ta książka nie jest najwłaściwsza dla Ciebie na początek nauki ...
W tarocie nie ma jakiś z góry ustalonych sztywnych reguł ..... Każdy sam ustala z Kartami " co i jak".... Tarot to nie tylko umiejętność interpretacji Kart ....Każda wróżka wróży po swojemu - inaczej ... Ja np. nie stosuję żadnych z góry ustalonych rozkładów ...
Odsyłam na forum - http://www.wrozbytarota.pun.pl/
Tam jest mała Szkółka Tarota, przynajmniej wszystko w 1 miejscu ...

EQ
19-03-2014, 08:49:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2014 09:13:29 przez PoProstuJa.)
a juz sie ucieszyłam :(
bo wydawało by sie ze zgadza sie to co napisałam , co wylosowałam z tym jak jest w rzeczywistości, przynajmniej o rzeczach które moge juz potwierdzić

eh ! nie jest to proste , z kart wybieram jedna kartę zadając pytanie (bo pisałeś by zaczac od jednej) i czytałam z książki opis(musze puki co bo nie znam jeszcze znaczenia kart) no i tak mi wychodziło jak powyżej opisałam

Czyli mam rozumieć ze z powyższego mojego stawiania kart i interpretacji to same bzdury?

dziekuje za podanie stronki na pweno skorzystam :)
więc spróbowałam po tym co przeczytałam
wyciągam z talii 3 karty zadając pytanie " czy do końca tego miesiąca dogadam sie z mężem:

i mam
1-król kielichów
2- 3denary
3- słońce

rozumiem ze 1 to przeszłość
2 teraźniejszość
3 przyszłość

może powiedzieć ktoś interpretacje? chciała bym sprawdzić czy dobrze sama to zinterpretowałam ?
19-03-2014, 14:45:51
Powtarzam jeszcze raz :

To wszystko nie jest tak , jak Ty to piszesz i robisz ... - :*
Trudno mi na forum kogoś uczyć od zera stawiania Kart Tarota.
Mam przeczucie, że ta książka nie jest najwłaściwsza dla Ciebie na początek nauki ...
W tarocie nie ma jakiś z góry ustalonych sztywnych reguł ..... Każdy sam ustala z Kartami " co i jak".... Tarot to nie tylko umiejętność interpretacji Kart , ale jeszcze innych cech ....
Każda wróżka wróży po swojemu - inaczej ..."

By zacząć wróżyć ....- np. trzeba zacząć od wyboru właściwej Tali Kart dla siebie .... - zaznajomić się z Nią, pooglądać Karty - pokochać je ze wzajemnością ... ... zaprzyjaźnić się z Nimi ... itp ..itp ....
Zrobiłaś to ... ?
Ja nigdy nie wróżę na dany temat - pytanie - problem - niż raz na 2 tygodnie ... a Ty na "dzień dobry" - pytasz Kart (to wynik braku szacunku dla Tarota ) po 10 razy dziennie na to samo pytanie ...
Tarot Ci nie odpowie ...

Na wróżkę się nie nadajesz ...bo do wróżb ( Tarota ) trzeba mieć stosunek obiektywny i neutralny, a Tobą kierują wyłącznie sprawy chęci poznania - wyłącznie osobiste - tak mi się wydaje .... - :s

EQ
19-03-2014, 16:14:35
Nic mi nie pomogłeś w taki sposób, ani nie zinterpretowałeś niczego, ktoś robił mi rozkład i podobno mam duże predyspozycje

ale nauki nigdy nie zawiele nawet gdybym nie był zdolna - to moja sprawa...

jesli chodzi o zaprzyjaźnianie sie z kartami tak wiem o tym i to wszystko poza mna :)

19-03-2014, 17:22:08
Grubo przesadziłeś z ilością pytań które ponoć zadaje , wszystkie sa napisane tu , nic poza tym nie robiłam,

Piszesz ze nie trzymasz sie reguł , masz na mysli to ze ja czytam opis z książki? no jakos muszę sie nauczyć znaczenia kart ...od czegoś muszę zacząć, dla kogo były by ksiazki "tarot dla początkujących" czy "tarot dla każdego "
20-03-2014, 11:39:29
Wybacz Magdo, ale na podstawie podanych przez Ciebie wylosowanych Kart - jakoś nie jestem pewny, co do ich wiarygodności - chodzi o rozkłady - pytania i jakoś tak w ogóle ...
Ale OK ... - ;)
Ostatni podany przez Cienie rozkład na pytane : " ...Czy do końca miesiąca dogadacie się z mężem...? "
" ... 1-król kielichów
2- 3 denary
3- słońce ... "

Informuje , że oczywiście, tak .... - jak najbardziej dogadasz się z mężem ....( pod warunkiem, że wszystkie Karty są w poz. prostych )
Nie zaznaczyłaś w jakiej pozycji są te Karty . Czy wszystkie są w p.p , bo wróżysz tylko w poz.prostych ? Czy wróżysz także w poz. odwróconych, a wyszły wszystkie w p.p .... ? To jest podstawowa różnica.

Karta Cesarz p.p - to nie : " ... jakieś skostniałe stosunki ... i Karta niebezpieczna ....(! ?) " - tak jak piszesz ... tylko jedna z najlepszych i najsilniejszych Kart w Tarocie ... ! - :)
Ona symbolizuje trwałość, siłę, mądrość, stabilność, władzę i mocne podstawy ....( tak jak na to wskazuje nazwa Karty )
Symbolizuje mężczyznę - prawo - i może także symbolizować związek małżeński - w pozytywnym tego słowa znaczeniu ...
Jeżeli w tej książce znalazłaś inną interpretację Karty Cesarza - to tym bardziej ta książka jest w/g mnie - niewiarygodna ... ..:*
20-03-2014, 14:34:27
hehe dziękuje :*

no cesarz jak napisałam uwazam ze pozbawił mnie nadzieji na pogodzenie bo jak pisałam jest zimny i skostniały na stosunki :)

A jak piszesz w pierwszym pytaniu czy pogodzimy sie do konca miesiąca tez wyszło mi ze tak , no dobra teraz tylko czekam czy sie sprawdzi

Mam np teraz w tym momencie taki problem
mam podjąć decyzje o sprzedazy czegoś dla kogoś kto nie wydaje mi sie zbyt pewny
zapytałam kart czy powinnam zribic transakcje z tym czlowieniem i wyciagnełam karte maga

no i nie wiem czy mam to rozumiec jako ostrzezenie czy zachete ze jesli wszystko dokładnie sprawdze i przeanalizuje bedzie ok

bo niby symbolizuje odwage skutecznosc itd , ale pisze o madrosci i uwadze
20-03-2014, 14:35:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014 14:41:20 przez Jola..)
Poprostuja,
uważam, że idziesz w dobrym kierunku interpretując te pojedyncze karty, zauważyłaś również, że niektóre ich aspekty pasują do znanej Tobie sytuacji.
Spróbuj spojrzeć też od tej strony,np. czy karta III Pucharów jako prognoza pogodzenia jest odpowiednia bardziej niż np. IV Mieczy?
Jak Paź Kijów odpowiada na Twoje pytanie, a jak np. karta Wisielca albo Śmierci?
Albo ten Cesarz: to karta statyczna, mówi o trwaniu bardziej niż wprowadzeniu zmian.
Wziąć także trzeba pod uwagę różnicę w znaczeniu MA, do spraw codziennych i WA do tego, co ma szersze odniesienie, bardziej doniosłe, czyli siłę kart.
Rozkłady typu Tak/Nie i karta rada, w pytaniach zaczynających się na Czy, jak najbardziej wskazane.
Tak samo, bardziej ogólne wróżby z jednej karty.
Ten przykład ze sprzedażą jest dobry do zastosowania rozkładu Tak/Nie i Rada.
Albo 3 kart : teraz zaraz potem, np. w pytaniu jeśli transakcja dojdzie do skutku.

Pozdrawiam
Jola
20-03-2014, 14:56:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2014 14:58:28 przez Mikesz.)
Karta Mag w poz. prostej - przy pytaniu : " ...czy warto zrobić transakcję ...? " - odpowiada oczywiście na tak, że warto .... Pod warunkiem, że "dobrze" losujesz Karty i prawidłowo zajęłaś się wróżeniem .... - :rolleyes:
20-03-2014, 15:06:53
Już tak nie przesadzaj z tymi warunkami, źle wyciągnie, potasuje i zacznie od nowa.
To także dobre ćwiczenie.:)

Pozdrawiam
Jola
Odpowiedz