Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje raczkowanie - karty w p.p. i p.o.
27-11-2014, 19:44:44
Moje raczkowanie - karty w p.p. i p.o.
Nie wiedzialam, ze kiedys do tego dojdzie, ale doszlo - pomieszalam karty podobnie, jak radzil na Forum Mikesz i mam - moj pierwszy rozklad AW+AM i rowniez w pozycjach odwroconych (!) - Mikeszu, nie tylko sciagnales mnie na to Forum "reklamujac" je na innym, na ktorym nie bylo chocby 1 postu/odzewu na samo moje przywitanie sie (martwe forum), to jeszcze jestes "ojcem" mojego wrozenia w pozycji odwroconej, ale nie przeceniajmy Twojego wkladu w moj rozwoj:P

Moje pierwsze, najpierwsze pytanie za pomoca tak przygotowanych kart to:

Jakie jest to Ezo Top Forum? I tu wyszly mi wszystkie karty w p.p. (!), ale tez same AM....podaje:

5 monet, Giermek Kijow, 3 monet
(suma: 10. Kolo Fortuny)

Nie nameczylam sie patrzac na te karty, bo wszystkie w p.p. :-) Postanowilam dolozyc 1 karte do tej 3 monet i znowu monety (7-ka) i znowu p.p.

Jakie to wszystko jest "proste" ;-)
Zacytuj ten post w odpowiedzi

27-11-2014, 20:29:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2014 20:30:30 przez Mikesz.)
RE: Moje raczkowanie - karty w p.p. i p.o.
Rozkład wyszedł tutaj akurat łatwy w interpratacji i jednoznaczny - :)
Na pytanie : " Jakie jest forum - ezotop.pl ... ? " - Karty wyszły pozytywne czyli
forum jest perspektywicze w swym rozwoju i warte poświęcenia czasu na Nim ... Tak ja bym ocenił te Twoje Karty ... - :rolleyes:

P.S Z Tarotnet.pl - przyszłaś ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-11-2014, 20:44:22
Niemal same monety, co tez mowi juz samo za siebie.
Wszystko w p.p., co mnie zdziwilo - nawet ta dolozona karta, a przed potasowaniem mieszalam na wszystkie strony.
Nastepny rozklad moze byc juz bardziej skomplikowany, ale nie musi..

P.S. pytasz, czy stwierdzasz? :-) a jakie jest to "Twoje" Forum o ktorym tu wspominales?
27-11-2014, 20:56:00
" Moje " forum - celowo zamroziłem, bo nie byłem w stanie wróżyć i tu i tam, zresztą wiele osób podochodziło z forum z dnia na dzień bez podania przyczyn, nie wiem czemu.
Teoretycznie w każdej chwili mogę je reaktywować, ale mi się nie chce ...- :P
Ale cieszę się, że tu przyszłaś, a o poprzedni Twój nick - pytał nie będę ... - ;)
27-11-2014, 21:08:34
Nie wiesz czemu poodchodzili? nie przemknela Ci mysl, zeby spytac kart..? :-)
Moj poprzedni nick niewiele Ci powie: 9-tka. Dzis tam zajrzalam - po 2 dniach "powitala" mnie tam Jola - jaki ten swiat jest maly;-)

a jak sie nazywalo tamto Forum, jesli to nie tajemnica...;-)
27-11-2014, 21:16:07
A to jednak tarotnet.pl ... - :D
Nazwę mojego forum - wyślę Ci na prv. ( zamrożone ).
27-11-2014, 22:00:36
Kolejny rozklad: jak bedzie sie mi ukladalo na tym forum?

i tu juz sie skonczyla "dobra passa" i mam moje pierwsze karty w pozycjach odwroconych:

8. Sila p.p., 4 mieczy p.o., 6 monet p.o.

no coz, teraz juz nie jest tak, jak w poprzednim rozkladzie...lece sie poduczyc co to oznacza w odwroconych pozycjach - mam nadzieje powrocic :-)

juz....

no coz, 8. Sila w p.p. mnie cieszy i nie dziwi, podobnie jak mnie nie martwi 4 mieczy w negacji - gorzej z odwrocona 6 monet, a ze to karta Brama (ale co z tego, jak odwrocona), to dolozylam 1 karte - znowu 6, znowu odwrocona - kije.

coz moge powiedziec - cieszy mnie to, ze wyszly same parzyste, jak to jakas pociecha, ale te odwrocone 6-tki juz mniej....

ZYCZE WSZYSTKIM MILEGO WEEKENDU :-)
01-12-2014, 23:17:08
Karty odwrocone, to jest Wyzsza Szkola Jazdy - malo to mamy kart Tarota w p.p. o negatywnym wydzwieku? W sumie bardzo malo i to jest dobrze :-)

Jak moge "zglebiac tajniki" kart odwroconych, jak tych w p.p. nie mam w tzw. jednym palcu...ale zaczelam, to skoncze, a wiec na pytanie "jak bedzie sie mi ukladalo na tym forum?" mialam:

8. Sila p.p., 4 mieczy p.o., 6 monet p.o.

no coz.... trafniej interpretuje karty na obcych, jesli juz, a na siebie....jak to sie mowi "nie probujcie tego w domu" ;-) ale sie pokusze i napisze, a co, pewnie i tak wszyscy na sb, nikt tego nie przeczyta;-)

Moja interpretacja:
Weszlam tu, bo tak mialo byc, przeznaczenie "zaklikalo" do mnie (Mikesz mnie tu "niechcacy" nakierowal) i wejsciowo jest dobrze - napotykam na fale pozytywnej, silnej energii, ktora wsrod "tandety forumowej" lsni, jak diament i tu "rzadzi" (!). Budzi to moje zainteresowanie, chec uczestnictwa, ale....i tu, gdyby rozklad byl kartami w p.p., to mialabym pewnie w p.p. inna karte niz ta 6 monet i by bylo wszystko jasne, a tak...6 monet jest Brama, tu dla mnie zamknieta - powodem jest to odwrocone 4 mieczy, albo 8 AW...wieszczy przeszkody, ale przejsciowe (przynajmnie AW), z tym, ze odwrocona 6 monet nie daje mi zludzen, jak sie bedzie mi ukladalo na tym forum i zniechecilam sie w momencie stawiania pare dni temu tych kart....wtedy dobralam 1 karte (pojawila sie druga 6-tka, kije, znow p.o,) w korelacji z 8. Sila (1-sza karta w rozkladzie, AW, p.p.) mowi, ze moj pobyt tu jest dla mnie osobiscie istotny i chyba dla kogos z tego Forum, kto potrzebowal ode mnie jakiegos "przeslania", ktore wypowiedzialam celowo, ale do "ogolu". Moj pobyt tu bedzie "przedwczesnie zakonczony" (4 mieczy w p.p. by sprawe odwlekla, ale tu jest w p.o.). Nie pasuje tu, 3 osoby mnie urzekaja (dobre slowo w sensie karmicznym), a 2 budza we mnie cyniczna bestie i zalewa mnie zolc. 8-ki mowia o karmie, a i 6 bulaw (tu niestety odwrocona) w szerszym spektrum (grono ludzi), a w tak krotkim rozkladzie takie 2 karty, to nie bagatelne:-/

Zrobilo sie mi przykro juz pare dni temu, jak to polozylam....ale nic to.
01-12-2014, 23:27:50
Alez nie poddawaj sie tak latwo..to nie w Twoim stylu z tego co zauwazylam..
Bedzie dobrze...karty to nie wyrocznua,a wskazowka.To my decydujemy o naszej przyszlosci...:D

01-12-2014, 23:49:50
Popieram Venus :)

Pierwszy rozkład pola,uje ze forum jest ok, a tworzą je ludzie...
Kolejny rozkład, moc, sila zostałaś tu ciepło przyjęta ale Twoje wypowiedzi odbierane jako ataki wycofały ludzi. Mamy tak jak sobie scielimy. Zacznij z nami rozmawiać, nie oceniać, a wszystko wróci do normy. Nie podważam a wymieniaj informacje...
To dobre forum i zapraszamy Cię do nas, nie poddawaj się... ;)
Przepraszam za szczerość...
Ciepło pozdrawiam :heart:

...Istota inteligentna ma otwarty umysł, nie chowa głowy w piasek, nie unika nowych ideei ani rozwiązań, nie jest naiwna, bada głęboko i ocenia rozumem, sprawdza je w praktyce poprzez własne doświadczenia, podchodzi do wszystkiego obiektywnie z jasnym umysłem...
01-12-2014, 23:52:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2014 23:57:19 przez Mikesz.)
A ja bym zupełnie inaczej zinterpretował tą 4 Mieczy p.o - na jako gotowość do podjęcia działalności ... Dla mnie często odwrócone Miecze - mają pozytywne znaczenia ( jak np. 8 Mieczy czy 9 Mieczy ).
A co do 6 Denarów p.o - to może okazać sę, że Ty forum więcej dasz od siebie, niż weźmiesz ... ? - :rolleyes:

Podobnie inaczej odniósłbym się do 4 Kielichów p.o - na jako taką - rzeczywistość, możliwość motywacji ...
02-12-2014, 00:31:48
Hmm nie jestem wróżka, ale 4 mieczy mówi o odgrodzeniu się od świata, opuszczone ostrza mówią o braku siły, walki, poddaniu się.
To oddalenie jest na własne życzenie. Dobrze to czuje intuicyjnie.
Nie ma co dumać, nie walczyć tu są rozsądni i otwarci ludzie, wystarczy zacząć od początku na spokojnie i bedzie ok.
Nie trzeba rezygnować i walczyć o pozycje bo nikt jej nie odbiera :)
[/i]

...Istota inteligentna ma otwarty umysł, nie chowa głowy w piasek, nie unika nowych ideei ani rozwiązań, nie jest naiwna, bada głęboko i ocenia rozumem, sprawdza je w praktyce poprzez własne doświadczenia, podchodzi do wszystkiego obiektywnie z jasnym umysłem...
02-12-2014, 06:44:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2014 06:49:31 przez Jola..)
(27-11-2014 19:44:44)Czarowna napisał(a):  Moje pierwsze, najpierwsze pytanie za pomoca tak przygotowanych kart to:

Jakie jest to Ezo Top Forum? I tu wyszly mi wszystkie karty w p.p. (!), ale tez same AM....podaje:

5 monet, Giermek Kijow, 3 monet
(suma: 10. Kolo Fortuny)

Nie nameczylam sie patrzac na te karty, bo wszystkie w p.p. :-) Postanowilam dolozyc 1 karte do tej 3 monet i znowu monety (7-ka) i znowu p.p.

Jakie to wszystko jest "proste" ;-)

Jeśli chodzi o V Monet, jakie jest pozytywne znaczenie tej karty?
Ktoś chciałby ja ujrzeć w rozkładzie na pieniądze, dochody, pracę, zdrowie, szeroko rozumianej materii, chyba nie.
Są inne karty Monet, bardziej szczęśliwe pod tym względem.

Jakie jest to forum:
III Monety - użytkownicy ze sobą rozmawiają, uczestniczą w jego budowie, porozumiewają się - np. talia RW. Notabene - jeden ludek coś rzeźbi, dwóch mu się przygląda, zaangażowanych realnie jest mniej niż czytających i milczących.
Giermek Kijów - nie zostały opisane pozycje, więc np. Kije, ogólnie mówiące o zaangażowaniu, woli i aktywności - to nie jest wysoka karta, to tylko Giermek, - z jednej strony pokazuje perspektywy rozwoju - może zostać Rycerzem, z drugiej - słomiany zapał, ludzi przychodzą i odchodzą, angażują się i znikają.
V Monet - jeśli rozpatrzeć jej znaczenie pod względem pyt. to okaże się, że jest to forum dla osób w potrzebie, lub potrzebujących na różne sposoby, szukających np. pomocy, ale oni miejsca tu nie zagrzeją. Obrazek z talii RW mówi sam za siebie.
Prośby o likwidację kont i odejścia są.
Koło Fortuny - przypływy i odpływy, to nie jest karta stabilnej pozycji, pozytywny jest ten ruch w interesie, ale to energia chwili...
Można się zapytać, dlaczego inne WA nie wyskoczyły: Papież - autorytet, Cesarz - dominacja (nad innymi forami), Gwiazda - pełniejszy rozkwit, Świat - różnorodność np. ludzi, tematów...?
Z dołożenia - VII Monet - u Crowleya - Upadek, także czas zatrzymania po zaangażowaniu, czy inwestowaniu, co przy III Monet ma wymowne znaczenie, czas spowalnia i się zatrzymuje, brak działania. Energia Koła Fortuny się zacina.
Ponieważ pozycje nie zostały dookreślone, nie wiadomo do czego, do kogo, jak konkretnie te karty interpretować.
Przykładowo można było dookreślić tak: ludzie, miejsce, czas - po jednej karcie, a zdołożenia - to co nadejdzie. Itp.
Nie jest to rewelacyjny rozkład kart, jak na forum dyskusyjne, nie pojawiły na ten moment się karty Mieczy - intelektu, rozdyskutowania itp. ani Mag - komunikatywny czaruś ;).
Wniosek z tych kart: wykorzystać działanie Koła Fortuny póki co, skoro się już pokazało i pisać, pisać...
:D ;)

Jak się okazuje, karty w pozycjach prostych pokazują i negatywy.
Dlatego ja używam wyłącznie nieodwróconych kart.

Pozdrawiam
Jola
02-12-2014, 10:32:33
Wniosek :

Każdy wróży nieco inaczej, ma swój niepowtarzalny i indywidualny styl, metodę i schemat wróżenia, wypracowany przez określiony czas.
Ta osobista praca z Kartami zależy od wieklu czynników ... oprócz tych czysto indywidualnych - także od rodzaju tali, jaki stosujemy oraz czy np. przyjmiemy do interpretacji też karty w poz. odwróconych.
I dlatego - znaczenia poszczególnych Kart w interpretacjach wtedy mogą nieco się różnić ...( zwłaszcza z Arkan Małych ).
Ostatecznie jednak liczy się tylko wynik ( sprawdzalność) danej wróżby ...
I nie zapominajmy o tej bezcennej intuicji, która w Tarocie jest niezbędna ( w/g mnie nawet 50 % / 50 % ...- :)

Mikesz
02-12-2014, 11:30:34
Dla mnie 4 mieczy nie jest negatywna karta w p.p., ale w p.o. mozna przyjac wariant A lub B i tez zaleznie od pytania i dziedziny...ja nie mam wiele do tej 4 mieczy w p.o. zastrzezen - mnie bardziej martwi ta 6 monet w p.o., a jak dolozona, to tez 6-ka i tez odwrocona, to akurat ja nie wyjde "na plus", ale nic to.
Dziekuje Ci Venus i Cichutka za mile slowa, ale ja nie musze sie poddawac, bo ja nie walcze tu z Wami, ani z soba, czy o siebie w takim stopniu, zeby sie poddawac, lub nie. Ide strasznie na skroty (przepraszam!) poznajac Was tu, ale tym to sposobem po 7 dniach wiem o Was moze wiecej, niz gdybym sie "czaila" przez rok....Mam wyrobione zdanie, ktore moze sie modyfikowac, ale juz nie diametralnie i to oszczedza mi czasu.
Odpowiedz