Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet
12-12-2015, 20:33:15
Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet
Przeglądając sieć natrafiłam na nową kampanię mając na celu ukazanie ,a raczej zahamowanie problemu dotyczącego przemocy wobec kobiet. Twór jest dzieckiem norweskiej organizacji która pomaga kobietom, a ich celem jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców na świecie.

Niby nic takiego, każda organizacja coś robi dla innych, przy wykorzystaniu różnych technik marketingowych; jednak ten filmik wywarł na mnie wrażenie, a to za sprawą tego, że narratorem jest jeszcze nienarodzony człowiek- dziewczynka.

Filmik jeszcze jest w języku angielskim, ale twórcy się starają o to by był przetłumaczony na jak największą liczbę języków.

Cytat:"Drogi tato, jeśli urodzę się jako dziewczynka, to zrób wszystko, żeby ten fakt nie był dla mnie największym zagrożeniem"
Cytat:"Chłopcy będą dotykać mnie w miejsca intymne, zanim skończę 14 lat. W dzień 21 urodzin zostanę zgwałcona"
Cytat: "Będą myśleli, że to zabawne, a społeczeństwo da im na to ciche przyzwolenie. "Tato, możesz to zmienić. Nie pozwól moim braciom wyzywać dziewcząt. Reaguj"
Cytat: "Będę zdezorientowana. Nie będę w stanie stwierdzić, czy zasłużyłam na bicie"
Cytat:"Wszystko zaczyna się od małych rzeczy. Tato, wiem, że ochroniłbyś mnie przed lwami, tygrysami, rozpędzonymi samochodami i pistoletami, ale wystarczy, że nie pozwolisz chłopcom na drobne złośliwości, które mogą prowadzić do przemocy"

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

23-09-2018, 23:19:45
RE: Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet
Widziałam to już kiedyś.
Teraz, gdy sobie tylko przypomniałam, to znów mam ciary.
Bardzo przejmujące.

Czy takie filmy nie powinny być obowiązkowe w szkole?

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
24-09-2018, 08:07:55
myślę że powinny byc jak najbardziej.

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
24-09-2018, 18:15:54
Naprawdę uważacie że takie filmy powinni pokazywać w szkole???? Widze jak działa wychowanie sexualne w szkołach. Wyobrażcie sobie wywiadówka w szkole .Pan wychowawca informuje że 11, 12 latki chodzą w parach i się calują po kątach.Sex jest pokazany jako przyjemność, pomimo uswiadamiania z zagrożeń za tym idących.Młodzierz coraz wcześniej podejmuje inicjację sexualną.Powinni uczyć szacunku do samego siebie przede wszystkim, wtedy może zaczniemy szanować innych.Rodzice powinni rozmawiać z dziecmi o wszystkim.Szkoła tego nie zrobi.Jezeli młody chłopak wynosi z domu ze ojciec nie szanuje matki jak poszanuje płeć żeńską??
24-09-2018, 21:38:00
W szkole, dla 15 latków- tak.

Nie jako jedyny element wychowania, ale żeby dzieci zobaczyły- dziewczęta, że nie muszą na to pozwalać, a chłopcy, że nie powinni być gnojkami.

Taki krótki uświadamiacz. Bardzo ważne.

BO: "rodzice powinni", to idea, a rzeczywistość skrzeczy.
:(

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
Odpowiedz